Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.4 12V посоки на вакуумите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.4 12V посоки на вакуумите

    Здравейте колеги. Молбата ми е към колегите с 1.4 мотор или някой който е на ясно с вакумите от въздушния филтър кой къде отива. На старата ми кутия ми беше счупено едното уше и вакумите бяха откачени. Смених кутията, но не знам кой от къде беше вакум. Кой отива в моното и кой се връща при радиатора Благодаря и весели празници
    Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
    Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

    #2
    Става дума за вакумите които управляват клапата за притока на студен или топъл въздух нали?Ще ги погледна утре и ще снимам или разясня кой накъде отива.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Става на въпрос за ето тези оградените в червено. Не съм много сигурен каква роля играятhttp://burziiiarostni.snimka.bg/auto...25918825.bigА ето къде отива в моя случай долнияhttp://burziiiarostni.snimka.bg/auto...7.25918827.big
      Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
      Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

      Коментар


        #4
        Това са вакумите за термопластината,която отваря клапата студен или топъл въздух да смуче.Ще снимам и ще кача после,така наизуст не ги знам.
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар


          #5
          Няма никакво значение кой къде ще сложиш. Това което стои на кутията на въздушният филтър е просто един клапан, който когато е студено свързва двете тръбички и така отива вакуум до клапата. Като се затопли въздуха в кутията на въздушният филтър клапана затваря и вече няма връзка между двете тръбички и клапата се отваря.Ако искаш да я тестваш дали работи свали я и подай вакуум направо от колектора, при здрава клапа ще видиш как се движи.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            Въпросния клапан на кутията за въздушния филтър е с две различни дупки. Едната е по дебела от другата. По мои предположения значи трябва да има значение
            Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
            Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

            Коментар


              #7
              Тогава предполагам, че по-дебелата е вход /вакуум от моно инжекциона/, а по-тънката е изход към клапата.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар

              Working...
              X