Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със съединителя

    Здравейте от 2,3 месеца не бях палил колата понеже карам служебната и попаднах на следния проблем колата си запали без никакъв проблем но не може да включи на скорост педала е доста мек жилото не е скъсано и се чудя да не би да е залепнал колата е Темпра 1,8 8клапана благодаря предварително :P

    #2
    Залепнал е. Хубавото е, че има едни отвори по кожуха, през които може да бръкнеш и да го отлепиш. Подостри си една отверка, да е като длето. Някой ти натиска педала, а ти бъркаш и отлепваш. Завърташ мотора и пак, докато отлепи. И нещо да светиш в дупките, ползвал съм малка крушка от табло, запоена на кабелчета и мушната вътре.Ти си!
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      muns61 написа:
      Залепнал е. Хубавото е, че има едни отвори по кожуха, през които може да бръкнеш и да го отлепиш. Подостри си една отверка, да е като длето. Някой ти натиска педала, а ти бъркаш и отлепваш. Завърташ мотора и пак, докато отлепи. И нещо да светиш в дупките, ползвал съм малка крушка от табло, запоена на кабелчета и мушната вътре.Ти си!
      Мерси колега казаха ми да я запаля на скорост обаче не знам дали ще стане

      Коментар


        #4
        Послушай ме, говоря от опит, доста години се занимавам с коли.Преди време сменях един съединител и забравих да махна лепенките по феродовия диск. Запалих, пробвах напред - назад, с полусъединител, таман да загрее диска. Идва клиента да си вземе колата - няма включване. Ужас, човека се шашна, бая скъпичък комплект беше. Мазда 1,7Д. Добре, че японците направили едни големи отвори, с отверка и тънко ножче изстъргах лепенките, които се бяха разговнили. На другият ден - пак залепнал! Останало лепило, хайде пак пред блока. После малко разгряване и се оправи, ала ми е обица, вече всичко махам и бърша с коресилин.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          muns61 написа:
          Послушай ме, говоря от опит, доста години се занимавам с коли.Преди време сменях един съединител и забравих да махна лепенките по феродовия диск. Запалих, пробвах напред - назад, с полусъединител, таман да загрее диска. Идва клиента да си вземе колата - няма включване. Ужас, човека се шашна, бая скъпичък комплект беше. Мазда 1,7Д. Добре, че японците направили едни големи отвори, с отверка и тънко ножче изстъргах лепенките, които се бяха разговнили. На другият ден - пак залепнал! Останало лепило, хайде пак пред блока. После малко разгряване и се оправи, ала ми е обица, вече всичко махам и бърша с коресилин.
          Мерси ще пробвам и ще пиша какво е станало :P

          Коментар


            #6
            Първо на скорост пробвай ама само цъкай със стартера да не я опънеш на стартер из махалата.
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              Аз съм отлепял по метода с палене на скорост, и нищо му няма на стартера , като се налагаше няколко пъти да се отлепва. Аз го правя така: включвам първа на угасен двигател и след това паля като държа натиснат съединителя и давам газ в същото време, ако не стане бързо газ и спирачка и си готов, няма къде да отиде. За 10 метра и е разлепен вече .

              Коментар


                #8
                nelegalniq написа:
                Аз съм отлепял по метода с палене на скорост, и нищо му няма на стартера , като се налагаше няколко пъти да се отлепва. Аз го правя така: включвам първа на угасен двигател и след това паля като държа натиснат съединителя и давам газ в същото време, ако не стане бързо газ и спирачка и си готов, няма къде да отиде. За 10 метра и е разлепен вече .
                Само газ на фичо иначе неслуша :D
                skype pe6_oo Марин

                Коментар


                  #9
                  И най-вероятно ще изчатка здраво, да не се с треснеш!
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Колега, само на скорост. Това му е истината. Не ти трябва да бъркаш никъде.
                    Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                    харчи: DOSTA

                    Коментар

                    Working...
                    X