Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - не пали - Engine Failure ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo - не пали - Engine Failure ?!

    Здравейте,имам странен проблем със стило 1.6 16в 2002г. От както го купих преди 1 месец 3 пъти ми се случи да изпише Engine Failure и да не може да запали.Първия път за щастие бяхме на сервиз и включиха към диагностиката, изчистиха грешката и запали.Втория път беше неприятен и запали с бутане, след което си палеше и нямаше грижи.Третият път не пожела да запали, оставих я и се върнах след 20 мин и запали без проблем. При опит после да я закача за компютър и да видя дали има грешки - всичко беше ОК и нямаше и следа от грешка.Имаше малък проблем с оборотите и изчистихме с майстора тротъл бодито и на ниските обороти е по-чувствителна. И другите манипулации, които са правени са пълно обслужване на ремък ролки и тн, но едва ли има общо защото първата грешка беше преди обслужването! Колата е много динамична и си върви на пушка.Някакви идеи и предположения защо се получава така? Видях, че има стара тема от 2009г, но отговор там не се откри. ПОМОЩ ! П.С Можете ли да ми кажете къде се намира МАП сензора на Стилото, защото предишната тема ме наведе единствено на него като източник на грешка.
    Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
    Fiat Stilo '02 1.6 16V

    #2
    Най вероятно е датчик на коляновия вал
    skype pe6_oo Марин

    Коментар


      #3
      МАР зензара се намира отгоре в ляво на двигателя хванат е с две винтчета

      Коментар


        #4
        датчик на коляновия вал е

        Коментар


          #5
          Как мога да го проверя това или просто трябва да пробвам да го сменя ?
          Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
          Fiat Stilo '02 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Здравейте колеги,искам да споделя какво ми помогна за да оправя проблема си и ако някой колега занапред има подобен случай да види какво се е оказало при мен.Свещи! - смених ги и от тогава няма никакъв проблем. Свещите ми бяха в добро състояние и без видими признаци, че нещо им има и колата си работеше много добре, но след като ги смених не съм имал подобен проблем с паленето.Нещо друго, което също може би имаше отношение по въпроса е, че меката връзка на генерацията ми беше заминала. Смених я и колата върви по съвсем различен начин! Но от смяната на свещите до подмяната на меката връзка имаше период от 1 месец и нещо, в който си карах с избушила мека връзка, но колата си палеше без проблем. Та така, смятам, че при мен всичко е било от свещите и се надявам и това да е краят на тази тема.
            Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
            Fiat Stilo '02 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Аз също съм за датчик колянов вал, имах подобен проблем и се оправи след смяната му

              Коментар

              Working...
              X