Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за покупка на Фиат Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колко кинта си приготвил за да може да те ориентираме, ако са само 2000 хубуу ако са повече имаме малко по добри оферти пак от италянското съсловие Иначе и от мен един глас за 1,8 , тва 1,6 хич не е домислено, ако да е здраво, а и номерата му краи нямат, било то с електрониката и управлението или други системи. Търси 1,8 или ако си склонен за дизел 1,9 не повече То маи тва са двата наи сполучливи мотора на фиат
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #17
      infineon написа:
      .... Проблемни му бяха бобините- 4 отделни върху свещите и ако са кофти свещите имат навика да горят а са скъпи....
      е при лоши свещи , ако сипваш лош бензин + газ за горене + спирт + керосин , то и ДВГ ще кажеш че е лош

      Коментар


        #18
        Slavi_Lancia написа:
        Колко кинта си приготвил за да може да те ориентираме, ако са само 2000 хубуу ако са повече имаме малко по добри оферти пак от италянското съсловие Иначе и от мен един глас за 1,8 , тва 1,6 хич не е домислено, ако да е здраво, а и номерата му краи нямат, било то с електрониката и управлението или други системи. Търси 1,8 или ако си склонен за дизел 1,9 не повече То маи тва са двата наи сполучливи мотора на фиат
        Ами до около 3-4000 мога да отделя засега.Какви са тия по добри оферти?Иначе вече дизела с тея цени в момента не си заслужава според мен,така,че съм се ориентирал към бензинов мотор.А как стои въпроса с корозията при фиатите?
        Fiat Marea 1.8 16v HLX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

        Коментар


          #19
          "Абе то 1.8 с пластмасов колектор няма." Може,мислех си,че 99-00г са пластмаса като другите. :D
          Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

          Коментар


            #20
            campain написа:
            ...А как стои въпроса с корозията при фиатите?
            Никак. Защото я няма. Е, ако е някоя швейцарка, може и да има. Но повечето Мареи са от Италия.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #21
              За да няма корозия, избягваш коли от Германия, Швейцария и Австрия. От последната може да срещнеш и ръждясал меден ракиен казан! :D
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #22
                само не си купувай коли от групата ваг .големи боклуци са .повярвайте ми .още в гаранция 30пр.сдават багажа.имам наблюдения и не пиша празни глупусти.мина ерата на голф2.нито здраво купе- гният ,двигатели-горе-долу,но морално остартели и някои от тях вече спрени от производство от евросъюза(помпа-дюза).аудитата са добри,ама носачи колкотоси щеш(пак нерентабилно).абе въобще немските коли не са това което бяха преди.

                Коментар


                  #23
                  muns61 написа:
                  campain написа:
                  Ауди,Рено,а сега Форд.
                  След Ауди, Рено и Форд не бих се хвърлил на Мареа...
                  Колега какво им е на Мареите,това ,че 80процента от майсторите са бръснари и не им разбират ги прави лоши коли ли?Аз съм сменил над 50 коли от които 40са били от ВЕЛИКАТА ВАГ ГРУПА и впечатленията ми са ,че повечето от тях са абслолютни торби.Това ,че на италианките всичко им е направено по сложно да се отремонтира е минус за тях и неудобно за майстора,но като здравина не са по лоши от немските коли. Те затова Аудитата държат ама само цени,купуваш я ,тя грохнала и се чудиш от къде да я подхванеш.
                  Fiat Marea 1.8 16v

                  Коментар


                    #24
                    колегата по-горе е дал може би най-точното обяснение-боклуци. освен това мечтата на средно-статистическия глупак е да кара фолксваген(доказано)

                    Коментар


                      #25
                      150 кс написа:
                      muns61 написа:
                      campain написа:
                      Ауди,Рено,а сега Форд.
                      След Ауди, Рено и Форд не бих се хвърлил на Мареа...
                      Колега какво им е на Мареите,това ,че 80процента от майсторите са бръснари и не им разбират ги прави лоши коли ли?Аз съм сменил над 50 коли от които 40са били от ВЕЛИКАТА ВАГ ГРУПА и впечатленията ми са ,че повечето от тях са абслолютни торби.Това ,че на италианките всичко им е направено по сложно да се отремонтира е минус за тях и неудобно за майстора,но като здравина не са по лоши от немските коли. Те затова Аудитата държат ама само цени,купуваш я ,тя грохнала и се чудиш от къде да я подхванеш.
                      Това за "майсторите" е самата истина и не само с Фиат ами с всяка друга кола.Сега имам Форд турбо дизел 96 година и като отида на майстор го гледат все едно виждат самолет,представям си с по новите автомобили какво е положението.А иначе аз не се впечатлявам от такива "майстори" дето само плюят по някои марки коли,само защото не им разбират.Аз навремето като купувах Форда ходих при един такъв за обслужване,а той почна да ми обяснява колко гадна била колата съответно веднага му теглих една майна,а от тогава съм му навъртял 150000 километра,а по километраж е вече на 320000,без да имам сериозни ремонти.То при колите втора употреба всичко си е на късмет,на какъв екземпляр ще попаднеш.
                      Fiat Marea 1.8 16v HLX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                      Коментар


                        #26
                        Колеги аз не казвам ,че всички немски коли са гадни боклуци,има много здрави екземпляри от тях и те свършват 94-95г,а нашите италианки почват след това-съответно всичко от тия години нагоре е по хлабаво направено като не си кривим душите и изкл’чим по сериозните като БМВ И МЕРЦЕДЕС и то пак не се знае.Като цяло аз досега не съм имал лоша марка кола ,имал съм ЛОшО ПОДДЪРЖАНА КОЛА от предното магаре което я е карало,просто моето мнение е ,че масово колите от ВАГ-групата са най счупени понеже собствениците им разчитат на здравината им и съответно карат до последно!!! Пресен случай от преди 2 дена -понеже съм в магазин ,абе гледам един спрял отпреде с едно а3,гледам тече отдолу и му казвам и той ми вика ЕЙЙЙЙ добре ,че ме подсети дай да налея два три литра вода ,че изтича отнякъде,аз му викам НЕ ЗНАЕш ЛИ ОТКЪДЕ ,а той ми казва е... и майката здрава кола ко ша и стане.,и съм забелязал ,че 80процента от собствениците на немски коли са страшни мундари.Аз като собственик на Мареа мога да кажа ,че са много добри коли,предната ми беше дизелова ,а сега съм с бензин 1.8, вярно е по капризни са ама който иска само да кара да си купи Голф 2 -тази кола е за хора които не знаят къде е щеката на маслото и разширителния съд-мундарска кола.
                        Fiat Marea 1.8 16v

                        Коментар


                          #27
                          Това за "майсторите" е самата истина и не само с Фиат ами с всяка друга кола.Сега имам Форд турбо дизел 96 година и като отида на майстор го гледат все едно виждат самолет,представям си с по новите автомобили какво е положението.А иначе аз не се впечатлявам от такива "майстори" дето само плюят по някои марки коли,само защото не им разбират.Аз навремето като купувах Форда ходих при един такъв за обслужване,а той почна да ми обяснява колко гадна била колата съответно веднага му теглих една майна,а от тогава съм му навъртял 150000 километра,а по километраж е вече на 320000,без да имам сериозни ремонти.То при колите втора употреба всичко си е на късмет,на какъв екземпляр ще попаднеш.[/quote]Колега Форд ТДИ -не прави грешка да го даваш на кой да е да го бута,щот съм виждал такива акано,акано ама чак нас..но, майсторите като чуят форд и затварят кипенците , е повечето де,ама аз ще ти кажа защо,защото те са свикнали да блъскат и да джаскат само по разни трошляци и като видят нещо дето не му разбират се нервят тъпите му шлосери..
                          Fiat Marea 1.8 16v

                          Коментар


                            #28
                            Колегата iliyan е прав ... всичко е до късмет ... нямат кой знае какви проблеми .. моята марея е 1.6 вече за година и половина съм сменил само носачите че си я взех с разбити .. иначе много читава излезе .. бравото ми пък беше година с 1.8 16 ... и с него нямах абсолютно никъкви проблеми .. но все пак и си гледам колите доста сериозно ! :P Сега ако бях на твое място бих си взел JTD .. и директно я пращам за ремап.. и си се возя като пич :D
                            Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
                            Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
                            Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
                            Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

                            Коментар


                              #29
                              Мареата е добър избор за парите си. Не мога да сравнявам, защото нямам опит с други двигатели, но аз от моя 1.6 съм си доволен. За ускорение над 160 може и да е слаба, но в сравнение с много други не-италиански на старт и за градски условия си е перфектна.
                              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                              Коментар


                                #30
                                Благодаря ви за мненията колеги,на 11.12 отивам в Италия и след около месец,два живот и здраве като се върна ще пиша какво съм си взел.
                                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                                Коментар

                                Working...
                                X