Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с двигателя на ФИАТ БРАВО 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с двигателя на ФИАТ БРАВО 1.6 16V

    Момчета имам проблем с фиата 1,6 браво, както си карам и ми светка лампата на инжекцията и колата сякаш работи на 3 цилиндъра и като изгасне лампата пак си върви както трябва,кажете според вас каде е проблема и какво да се гледа на каде се ориентирам.Мерси предварително

    #2
    Ако я закачиш на една диагностика, със сигурност ще си пише защо е светкала тая лампа...
    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

    Коментар


      #3
      Трябва диагностика,тази лампа светва когато имаш проблем в двигателя,но е много общо може да са доста нещица,както каза колегата компютъра му е майката.
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        еми да закачихме q,но не дава никаква грешка то qвно ще q засече когато ми е светнала лампичката че има грешка но тq светва за по 5-10 мин и огасва и колата си се оправа,но така не става да се кара и да незнам кога ще ме прецака.на колкото маистори кая всеки различно казва - или бобините а според мене те или 6те работqт или не, или казват 4е е датчик на колqновиq вал

        Коментар


          #5
          Имаш ли катализатор?На едни други автомобили тая лампа свети по този начин, когато втората им ламбда сонда показва, че катализатора не работи нормално...Ама на Фиат мисля, че е само една сондата...По-скоро се насочи към бобина, въпреки че на диагностиката, където аз ходя ми хващат така нареченото Misfiring, или пропуски в запалването. Само че там проблема е, че тези пропуски в запалването се хващат само на момента. Софтуера се пуска в един режим на броене и ако в момента не прекъсне, ще ти покаже, че всичко си е наред...Като за начало на ремонта почни със свещите. Свали ги и ги огледай хубаво...Една от тях би трябвало да е с различен цвят, ако цилиндъра не е работил нормално и можеш да се насочиш към коя бобина не ти е работила...Лошото е, че при теб са в блок и се сменя целия и мисля, че струваше към 150 лева на BERU...
          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

          Коментар


            #6
            cvetitooooooo написа:
            еми да закачихме q,но не дава никаква грешка то qвно ще q засече когато ми е светнала лампичката че има грешка но тq светва за по 5-10 мин и огасва и колата си се оправа,но така не става да се кара и да незнам кога ще ме прецака.на колкото маистори кая всеки различно казва - или бобините а според мене те или 6те работqт или не, или казват 4е е датчик на колqновиq вал
            Аз предполагам, че е датчика.НО пробвай да изчистиш много добре буксата му, която се намира пред двигателя.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              дoбрем много ви благодарq.

              Коментар


                #8
                Тази лампа няма ли да свети, и ако някой инжектор спира да работи. Дамата казва, че колата започва да работи на 3 цилиндъра.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  Тази лампа няма ли да свети, и ако някой инжектор спира да работи. Дамата казва, че колата започва да работи на 3 цилиндъра.
                  Така е. Но вероятността да отказва инжектор и после сам да се оправя е много малко вероятна. Но за всеки случай може да се измерят съпротивленията на инжекторите.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Според мен е бубина....Щом светва и колата заработва на 3 цилиндъра(или по скоро на 2).
                    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                    Коментар


                      #11
                      кабели? при мен беше това, само не помня дали ми светваше инжекциона.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #12
                        Ако връзката на детонационния датчик прекъсва ще са такива симптомите, но ще има записана грешка в компа. Каквото и да се случва е много странно, че няма записано нищо.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          Колега смени си бобината и при мен след като изгася колата и после запаля нямаше грешка записана.
                          Fiat Brava 1.6,100

                          Коментар


                            #14
                            Аз като взех колата на моменти ми светваше тая лампичка. Закачиха я на компютърна диагностика и се оказа датчик за температурата на входящия въздух.
                            Bravo 1.6 / 16

                            Коментар


                              #15
                              околи 80% съм сигурен че е бубина
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X