Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям разход на Punto 1.1 55коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям разход на Punto 1.1 55коня

    Колеги моля ви помогнете ми.. От няколко дена карам на дядо ми Пунтото то е 1.1 55коня 97 година като го карам с 60км в час защото ме предобпреди че харчи много .. и ми дава много голям разход кажете от какво може да е .. мерси предварително :P
    Bravo 1.8 16v Gt

    #2
    Re: Голям разход на Punto 1.1 55коня

    matev18 написа:
    Колеги моля ви помогнете ми.. От няколко дена карам на дядо ми Пунтото то е 1.1 55коня 97 година като го карам с 60км в час защото ме предобпреди че харчи много .. и ми дава много голям разход кажете от какво може да е .. мерси предварително :P
    Като за начало почни с въздушния филтър, че ако и той е от на дядо ти времето, работата хич няма да е добре...
    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

    Коментар


      #3
      до колкото знам пролетта го сменихме ..ако сменя свещите и кабелите с нови дали ще се оправи
      Bravo 1.8 16v Gt

      Коментар


        #4
        Колега, толкова много може да са нещата, дето да влияят на разхода на гориво, че един пост няма да ми стигне да ги изброя...Най-добре иди на някаква диагностика да се ориентираш поне за начало накъде да тръгнеш...Освен висок разход на гориво, някакви други отклонения от нормалната работа наблюдават ли се? Трудно палене, високи или ниски обороти, при ускорение как е колата? Напиши малко по-подробно...
        FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
        Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

        Коментар


          #5
          еми несъм забелязал някакви други отколонения от нормалното работене на колата се пак я карам от 2 дена.. лесно си пали оборотите са добрем.. пролетта работеха само 3 цилиндъра една свещ беше заминала и я сменихме и се оправи..:P в понеделник ще я закарам на диагностик да се види какво може да е... мерси много
          Bravo 1.8 16v Gt

          Коментар


            #6
            харчи много.. е колко харчи?
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              bmahob написа:
              харчи много.. е колко харчи?
              Такова Пунто не съм карал, ама си мисля, че на дълъг път с кротко каране може да гори около 5/100, но в градско предполагам, че 8/100 е нормален разход, без да се надбягваш с другите...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар


                #8
                ем ако ти кажа колко харчи ще се изплашиш..10/11 на 100 на един приятел дядо му има същото и каза че му харчи 6 на 100 грацко с каране до 60км и чат пат пуинерция :D
                Bravo 1.8 16v Gt

                Коментар


                  #9
                  нещо по въздуха ше да е колега, колекторите смукателните може да са пълни с мизерия
                  Punto JTD
                  http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                  Коментар


                    #10
                    ем то ще трябва да ги сваля и да ги прочистя..нали или по добрем да взема други.. и колко пари ще струват
                    Bravo 1.8 16v Gt

                    Коментар


                      #11
                      баш 6 в града не, ама извън града би трябвало да може. Възможно е и по-малко. Аз със пунто 75 извънградско около 6 съм го докарвал. А с настъпване около 7. Но в града си е около 9.5-10. А твоя разход е наистина ненормален.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #12
                        дам то разбирам да го карам само да ръчка и дами дава толково добрем ам то с 60км :X
                        Bravo 1.8 16v Gt

                        Коментар


                          #13
                          смени ламбда сонда и свещи, и колкото толкова то с 60 е малко образно казано, защото може да караш само на 2ра със 60 ама ако си караш нормално 1-2-3-4 и да не я напъваш и на мен ми се вижда множко 10/100 за тая кола

                          Коментар


                            #14
                            а да питам ламбда сонда само от пунто 1.1 ли става.. или може от 1.2 1.3 1.6
                            Bravo 1.8 16v Gt

                            Коментар


                              #15
                              от 1.2 става, за другите незнам провери си по оригинален номер axm-auto.com , но те са на същата цена така че..

                              Коментар

                              Working...
                              X