Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.2 - загуба на мощност.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.2 - загуба на мощност.

    Привет колеги,Като цяло нямам оплаквания към Бравото - 1.2 16V - 2000г. От известно време колата нещо се мъчи и не върви както преди... Всичко започна при поредната смяна на масло и филтри В сервиза, в който по принцип си ходя попаднах на новобранец, за когото процедурата отне 2-3 часа... големите мъки бяха край смяната на въздушният филтър, там се скъса някъв болт на кутията, ма не е фатално май това. Както и да е, тръгнах си с усещането, че колата е по-шумна. След няколко седмици шума стана осезаем, абе и вървежа не е същият. След четене във форума, без да лягам долу под колата се сетих, че е нещо свързано с меката връзка. Дотърчах в същият сервиз къде ми смениха консумативите и те безплатно ми потвърдиха че е от нея. Смених я. Уж тргъгна малко колата, ма не е същото. Преди месец и нещо почна да мирише на развалени яйца, все така не си върви колата... Изхвърлих катализатора, сложих резонаторно гърне Уж е по-добре, съединителя ми беше за смяна, та го смених Вече тръгвам плавно и как си трее...ма още ми се губи мощност...А пропуснах факта, че смених и свещи (NGK от Англия, някви читави са, каквито си трябва по каталог). Усещането е все едно че отнякъде колата взема въздух и бучи..и не върви Ако някой има идеи, моля да ги сподели

    #2
    Пича да не е обърнал въздушния филтър наобратно? Тук ще падне голямо гадаене, око на майстор си трябва...А и какво масло са сложили, та да стане по-шумен двигателя?
    ex Punto '95 1.1
    Lancia Y 1.1
    Bravo HGT 2.0 20V
    Supermoto!

    Коментар


      #3
      BeLo написа:
      Пича да не е обърнал въздушния филтър наобратно? Тук ще падне голямо гадаене, око на майстор си трябва...А и какво масло са сложили, та да стане по-шумен двигателя?
      Шума не идва от двигателя а бучи все едно влиза въздух някъде Маслото е каквото си слагам всеки път - Мотул Sinergie 6100 10w40. Възможно ли е да се сложи филтъра на обратно и такъв ли е ефекта?

      Коментар


        #4
        Би ли пуснал снимка на резонатора, тъй като на моето Пунто ще сменям и искам да видя как го правят като изпълнение.

        Коментар


          #5
          .

          Airfan написа:
          Би ли пуснал снимка на резонатора, тъй като на моето Пунто ще сменям и искам да видя как го правят като изпълнение.
          Бих пуснал ама няма как да го снимам на канал, иначе е някво от емк33 и си е ок засега Никой ли няма идея откъде да започна да търся проблема...?

          Коментар


            #6
            Дай си телефона на лично, ако искаш, утре или във вторник вечерта съм в красна поляна, мога да хвърля един поглед.
            ex Punto '95 1.1
            Lancia Y 1.1
            Bravo HGT 2.0 20V
            Supermoto!

            Коментар


              #7
              BeLo написа:
              Дай си телефона на лично, ако искаш, утре или във вторник вечерта съм в красна поляна, мога да хвърля един поглед.
              Ми писах

              Коментар


                #8
                Re: .

                Firo написа:
                Airfan написа:
                Би ли пуснал снимка на резонатора, тъй като на моето Пунто ще сменям и искам да видя как го правят като изпълнение.
                Бих пуснал ама няма как да го снимам на канал, иначе е някво от емк33 и си е ок засега Никой ли няма идея откъде да започна да търся проблема...?
                Ако резонатора е на мястото на катализатора, то трябва да е пред двигателя току след колектора. Не е като на другите коли отдолу.

                Коментар


                  #9
                  Re: .

                  Airfan написа:
                  Firo написа:
                  Airfan написа:
                  Би ли пуснал снимка на резонатора, тъй като на моето Пунто ще сменям и искам да видя как го правят като изпълнение.
                  Бих пуснал ама няма как да го снимам на канал, иначе е някво от емк33 и си е ок засега Никой ли няма идея откъде да започна да търся проблема...?
                  Ако резонатора е на мястото на катализатора, то трябва да е пред двигателя току след колектора. Не е като на другите коли отдолу.
                  Ами при мене е някъде посредата на купето отдолу, не е като на тази снимка

                  Коментар

                  Working...
                  X