Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо 1,6-чукане от бутален болт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо 1,6-чукане от бутален болт?

    Колеги типото ми чука при студен двг.Вчера сменях маслообирачи и измерих хлабините на клапаните(пуловете)-в норма са.Чукането спира като загрее колата.Вчера прочетох в мануала на Хайнес за моя мотор,че това чукане,влияещо се от температурата е от бутален болт(piston slap),ако все пак правилно интерпретирам превода .Който има такъв мотор(159А3.000) нека да сподели при него чука ли при студен мотор.
    Fiat Brava 1.2,16в

    #2
    Еее колеги,толкова типота и темпри във форума,а никой не драска и ред
    Fiat Brava 1.2,16в

    Коментар


      #3
      и аз имам шум от към мотора ту идват ту си отива, чакам да видя какво ще избие и от къде
      '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
      '97 Coupe 16VT 262WHP+

      Коментар


        #4
        S.W.A.T. написа:
        и аз имам шум от към мотора ту идват ту си отива, чакам да видя какво ще избие и от къде
        То точно това чакане направо ме побърква.
        Fiat Brava 1.2,16в

        Коментар


          #5
          още си чука,а никой не драсва и ред...
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            И аз съм така, възползвам се от потенциала му до последно 6-7 редовно Като стане сакатлъка ще мисля, че ми писна вече
            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
            '97 Coupe 16VT 262WHP+

            Коментар


              #7
              Имам напредък,смених маслото(бях сложил мотул 15w50,защото предния собственик ми каза,че побутвала масълце).Та реших се да сменя гумички на клапаните и като отворих гледам горе при разпределителния вал това масло,което е на 1200 км,гъсто като гел(температурата в гаража беше 15 градуса ).Бах ти, как нямя да трака при студен старт,аз се опитах да го засмуча с малка спринцовка,то едвам влиза вътре ,как при по-хладно време,да влезе в маслените магистрали!Смених го с 10W40 Мannol,само за проба,щото е евтинко и ако е по-добре ще му шибна Селения след 5000 км.И наистина подобрение има и то значително,вчера тук сутринта беще 5 градуса,запалих и претрака само за около 10-15 секунди и се изчисти,а преди тракше докато загрее поне до 50-60 градуса.Дано да не почне да си хапва масълце и да има ефект от новите маслообирачи,старите бяха станали като бакелит.
              Fiat Brava 1.2,16в

              Коментар


                #8
                Звучи ми на мотул менте цялата работа ...
                '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                '97 Coupe 16VT 262WHP+

                Коментар


                  #9
                  Ми не знам за 4 литра дадох 56 лв .И още нещо - целият разпределителен вал и въобще всичко вътре беше станало червено от това масло.Преди да го налея гледах специално,нямаше такова оцветяване.Сега това масло,което сложих,явно изчиства старото и е станало розовеникаво.Но най-важното е че тази сутрин за пръв път тракане нямаше и двигатела си заработи нормално.То бива бива,ама тези търговци съвсем си правят ташак с нас!!!Ще окотя насила моторчето на колицата...
                  Fiat Brava 1.2,16в

                  Коментар


                    #10
                    Кой знае какво са ти продали...
                    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                    '97 Coupe 16VT 262WHP+

                    Коментар


                      #11
                      Направо започвам да подхождам супер скептично към това,че в държавата ни като купиш по-скъпо,задължително е по-добро .
                      Fiat Brava 1.2,16в

                      Коментар


                        #12
                        http://www.prospeed.bg/bg/contactsТук може да провериш, дали си взел маслото от правилното място. Ти не си първият оплакал се от Мотул, но винаги нещата отиват в друга посока Ту филтъра виновен, ту маслото менте, все едно мотула е някаква свръх технология и там не може да има грешки. И аз съм ползвал Мотул, а съм и замразявал в производствена камера и мога да кажа, че далеч не е това, което се твърди. Личното ми мнение, е че ако се купува от този вносител, по-добре Бардал.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар

                        Working...
                        X