Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С бен. помпа с малък дебит колата работи нормално?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С бен. помпа с малък дебит колата работи нормално?!?!

    Такаа,открих защо колата ми пука на бензин след смяната на бензинова помпата..След много мъки и много помощ от Stefanaki открихме,че помпата с която Бравото работеше нормално е от Рено и е с дебит 90 l/h ,а нормалните помпи които аз слагам на тая кола са оригинални от Браво и са с дебит 110 l/h ( това е от axm-auto),а в service manual-а пише 140l/h за тея помпи,с който мойта кола пука и не иска да върви на бензин...Какво може да и е на тая кола,че да не иска да работи с оригиналната си за нея помпа .. Мислехме си за регулатора на рейката с инжекторите Други предложения от къде може да идва проблема?! Браво 1.6 16V
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    #2
    мерил ли си налягането в рейката по време на работа със и без гас ?
    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
    '97 Coupe 16VT 262WHP+

    Коментар


      #3
      S.W.A.T. написа:
      мерил ли си налягането в рейката по време на работа със и без гас ?
      Не съм мерил нищо за сега,просто предполагам от къде може да идва проблема..И тея дни ще се залавям..
      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

      Коментар


        #4
        Мойта така с нова ’оригинална’ афтърмаркет едвам запали и не успя да вдигне повече от 20... Вземаш от морга цялата кошница и си готов.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          wwalker написа:
          Мойта така с нова ’оригинална’ афтърмаркет едвам запали и не успя да вдигне повече от 20... Вземаш от морга цялата кошница и си готов.
          Помпата която е в резервоара сега е от едно Браво пак 1.6 и е с кошницата и всичко..На тази кола съм слагал 2 помпи от 1.8 16V и две от 1.6 16V,но с всички помпи резултата е един и същ..Колата пука..А с помпата от рено с малкия дебит,колата работи перфектно,само дето не вървеше така както останалите 1.6 -ци ..
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар


            #6
            Регулатор на налягането на рейката, запушен/претиснат тръбопровод за обратното гориво или сцепено/скъсано маркуче от регулатора към всм. колектор. Преди да проверя тези неща бих измерил налягането на бенз. помпа.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              sok1 написа:
              Регулатор на налягането на рейката, запушен/претиснат тръбопровод за обратното гориво или сцепено/скъсано маркуче от регулатора към всм. колектор. Преди да проверя тези неща бих измерил налягането на бенз. помпа.
              Нормално ли е,като дръпна маркучето от към регулатора от маркучето да протече малко бензин
              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

              Коментар


                #8
                Мисля, че не е нормално.
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  #9
                  sok1 написа:
                  Мисля, че не е нормално.
                  И аз така мисля и все повече започвам да си мисля,че е регулатора..
                  Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                  Коментар


                    #10
                    liverpool235 написа:
                    sok1 написа:
                    Мисля, че не е нормално.
                    И аз така мисля и все повече започвам да си мисля,че е регулатора..
                    Въобще не си мисли ами направо го пращай в коша!
                    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                    Коментар


                      #11
                      E да,но е е от тъпия гаден регулатор.......Преди малко го смених,да стария си беше заминал,нооо колата пак пука и прави мизерии..Май единствения ми вариант е да я закачат някъде и да ми премерят налягането на помпата и в рейката..Вече толкова ми писва с тая кола,че нямам думи..
                      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                      Коментар


                        #12
                        rzgeorgiev написа:
                        колега провери маркуча които е от помпата вътре в резервоара ако епробит помпата работи но не прави достатачно налягане защото връща бензин в резервоара
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #13
                          Проблема е решен!Просто се оказа,че бензиновите помпи,които съм взимал са били дефектни и няма нищо общо с дебити и т.н както си мислех..Най-накрая ми попадна доста хубава помпа от Ауди А6 и колата заспа с нея и няма и помен от всичките ядове с гърмежите и вървежа.
                          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                          Коментар

                          Working...
                          X