Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 16V 1999г. - ламбда сонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.6 16V 1999г. - ламбда сонда

    Здравейте колеги.От известно време колата хълца, върви на тласъци в ниските обороти(до 2500), тромава и заглъхнала е, гори СТРАШНО много и звучи странно...може би по-шумно.Стъпкови мотори, дроселови клапи, TPS и MAP не съм нито чистил нито прегледал, както ме бяха съветвали много хора във форма, единствените неща, които направих до момента са най-лесните - разкачване на тока и самообучение(което не помогна) и разкачване на ламбда сондата. Като откачих сондата, колата направо стана друга, не се дави и си върви нормално, а разхода намаля значително, макар че според мен пак си гори доста.Въпроса ми е колко време мога да карам така с откачена сонда, за да знам колко мога да се мотам докато купя нова или да я почистя и да пробвам ще има ли ефект. Изобщо има ли проблем да се кара така? Доколкото знам, колата си върви с някакви фабрични стойности на горивната смес при това положение. Катализатор нямам, така че за него не ме е страх :D

    #2
    Няма проблем, освен финансов.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      sok1 написа:
      Няма проблем, освен финансов.
      При работеща нормално сонда, разхода 100% би бил по-нисък, но в случая със закачена сонда колата гори 15/100

      Коментар


        #4
        g0blin написа:
        sok1 написа:
        Няма проблем, освен финансов.
        При работеща нормално сонда, разхода 100% би бил по-нисък, но в случая със закачена сонда колата гори 15/100
        А с откачена колко гори?Тествай го извънградско, това разхода в задръстване може да стигне нечовешки стойности дори при изправна кола
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Ами с откачена и закачена сонда, не знам дали звучи невероятно, но ми дава един и същи разход ИЗВЪНГРАДСКО и той е около 6-6.5 за 100км, като не превишавам 90 км/ч.Градско не мога да засека, защото всеки път имам чувството, че си гори колкото си иска...

          Коментар


            #6
            Както и да го караш тоя мотор в Пловдив под 10 е доста трудно да слезеш мойта си е наред и разход м/у10-13 иначе извънградско при 110-130 разод 6,5 с вкл. климатик към 7ако искаш цъкни едно лично и ли тел имам една две сонди ела ще ти дам някоя за проба

            Коментар

            Working...
            X