Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пушек от 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пушек от 1.8 16V

    Здравейте колеги, До сега не ми правеше впечетление, че вадя пушек заради студа и го оправдавах с парите но тези дни забелязвам, че и в топло време като че ли кадя отзаде.... не е нещо впечетляващо, но като си наумя го забелязвам. Днес покарах с друга кола зад купето и ми прави впечетление, че мога да познач всяка смяна на предавки като че ли гори масло, а и ауспуха не е съвсем чист. От къде да започна, тези двигатели страдат ли от гумички на клапани ?
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    Следи маслото, ако намалява тогава се притеснявай
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    Коментар


      #3
      Re: Пушек от 1.8 16V

      siluro написа:
      Здравейте колеги, До сега не ми правеше впечетление, че вадя пушек заради студа и го оправдавах с парите но тези дни забелязвам, че и в топло време като че ли кадя отзаде.... не е нещо впечетляващо, но като си наумя го забелязвам. Днес покарах с друга кола зад купето и ми прави впечетление, че мога да познач всяка смяна на предавки като че ли гори масло, а и ауспуха не е съвсем чист. От къде да започна, тези двигатели страдат ли от гумички на клапани ?
      да, страдат,НО първо си провери компресията - за да си сигурен

      Коментар


        #4
        Никой не попита за цвета на пушека.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          Газ имаш ли колега? На газ колата "пуши" повече загряла от колкото студена. Гледам че темата е на 18 февруари, не мисля че беше много топло вчера. По възможно е да се отделят просто водни пари
          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

          Коментар


            #6
            Kолега,преди повече от година бях постнал една снимка от оригиналната книжка на колата на италиански на която се виждаше колко мл. е НОРМАЛНИЯ разход на масло на 1.8 VFD мотор а именно до 500мл. на 1000км.Тогава "разбирачите" от този форум казаха че колата ми била боклук а книжката била грешна .Изтегли си книжката и виж сам какво пише.Разхода на тоз мотор зависи не толкова от състоянието на мотора колкото от оборотите в които се кара ,ако обичаш да го напъваш хич да не ти пука колко масло харчи .Според фиат за 9000 км може да си изхарчи всичкото масло дето си го налял-4500мл. и да си е в нормално състояние така че не слушай всякакви ............. а си опознай колата и си състави собствено мнение което да можеш да защитиш ако се наложи.

            Коментар

            Working...
            X