Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво основно трбява да се смени на токущо купена кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво основно трбява да се смени на токущо купена кола

    Тъй като си купих пунто 1.1 бензин 94 преди 2 дена се чудя какво наи-важно трябва да сменя веднага.Освен маслото и ремъка.Някой ако знае може да ми помогне,ако каже няма да му се разсърдя.
    И 5 лева да стане бензина аз пак ще карам! И 5 стотинки да стане аз пак ще крадна

    #2
    Провери термостата.Провери амортисьорите.Провери тампоните на задното окачване.Провери за всевъзможни течове на масло и антифриз.Смени всички филтри.Препоръчително е да се сменят антифриза, спирачната течност, накладките и сп. дискове. Почти съм сигурен, че са изпилени на макс.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Мерси много дано ще проверя всичко,което ми каза
      И 5 лева да стане бензина аз пак ще карам! И 5 стотинки да стане аз пак ще крадна

      Коментар


        #4
        Задължително смяна на ремъци и ролка, провери и лагерите на задните носачи.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Еми добре ще я водя на майстор колата той да види,че аз не разбирам много.Дано да не вземе мнгого пари.Според вас колко,ще иска само да напрваи бърз преглед?
          И 5 лева да стане бензина аз пак ще карам! И 5 стотинки да стане аз пак ще крадна

          Коментар


            #6
            Преглед само на ходова част е 10 лв , по-обстоен вероятно чини 20-30 лв.Ама гледай да ти го направят качествено,а не само с поглед да се разходят под колата и да надникнат под капака за отбиване на номера.В СБА до стадион Славия преглед на ходова ми струваше 8 лв.
            Fiat 1.4 12V
            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

            Коментар


              #7
              Какво е тва СБА? Стадиона не знам къде е ама може и да го намеря..явно е в надежда някъде..някой ако знае някое место в Младост,Дружба,Дървеница,Дианабад тоя окраг може да ми помогне да каже
              И 5 лева да стане бензина аз пак ще карам! И 5 стотинки да стане аз пак ще крадна

              Коментар


                #8
                Punto_PoweR написа:
                ..някой ако знае някое место в Младост,Дружба,,Дианабад тоя окраг може да ми помогне да каже
                Дианабад - Сервиза на Румен - RubigCarДружба - Автосервиз Експрес 2Младост - D&N сервиз
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  трябва да смениш ангренажен комплект +масло и маслен филтър. нищо друго не е задължително.опознай колата, свикни със шумовете, вървежа и возията и сам ще разбереш какво друго да сменяш.аз например смених здрави амортисьори и после разбрах че на мойта кола окачването си е такова(меко).щях да сменям дискове и накладки, но нямах пари и в последствие изкарах още 25 000 км. без да мръднат.после като смених накладките ми писнаха ушите от скърцане и колата не спира както преди само защото не бях наясно с пазара на части за тази марка.но всичко е въпрос на личен избор и финансови възможности.УСПЕХ.
                  FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                  Коментар


                    #10
                    Какво ще сменяш си зависи от състоянието на колата.Аз на тази която карам сега, като я взех и смених само маслото и масления филтър.Друго нямаше нужда, личеше си че ремъците са нови.Сега друг е въпроса ако искаш да набиваш пари и да сменяш наред водна помпа термостати, свещи и такива.Аз ако ги сменя всичките тези неща ще ми излезе колкото половината от стойноста на колата.При теб даже и клапани не удря така че може да не се безспокоиш за ремъка. Сменяй маслото и филтъра да си спокоен и газ, което друго трябва то ще си покаже.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Окей всичко е точно и ясно.Разбрах,че трябва да сменя ремък,ролка и маслото.Разбрах,че имало някакво наливно масло,само дето не знам колко пари стувало и къде се продава.Май по специализираните магазини няма такива.???????
                      И 5 лева да стане бензина аз пак ще карам! И 5 стотинки да стане аз пак ще крадна

                      Коментар


                        #12
                        Защо ти е наливно? Купи си Селения голд, доста евтино е, към 11 лв литъра мисля, няма смисъл да сипваш наливно за да спестиш 4-5 лв. Поне ще си сигурен че не е менте понеже е в метални кутии.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          ако ти загрява бавно колата и ти е слабо парното си смени термостата.виж антифриза, ако е кал и батак, сменяш и него.виж си маркучите за бензина и антифриза, ако са напукани- сменяй.прегледай спирачките и спирачните маркучи особено предните. смени спирачната течност.виж свещите и кабелите в какво състояние са.прегледай носачите, тампоните и кормилните накрайници.смени маслото и филтрите- въздушен, маслен и горивен.
                          Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                          Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            Какво ще сменяш си зависи от състоянието на колата.Аз на тази която карам сега, като я взех и смених само маслото и масления филтър.Друго нямаше нужда, личеше си че ремъците са нови.Сега друг е въпроса ако искаш да набиваш пари и да сменяш наред водна помпа термостати, свещи и такива.Аз ако ги сменя всичките тези неща ще ми излезе колкото половината от стойноста на колата.При теб даже и клапани не удря така че може да не се безспокоиш за ремъка. Сменяй маслото и филтъра да си спокоен и газ, което друго трябва то ще си покаже.
                            Направи и 1000-2000км и след това горниа цитат
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #15
                              lubo_Y10 написа:
                              infineon написа:
                              Какво ще сменяш си зависи от състоянието на колата.Аз на тази която карам сега, като я взех и смених само маслото и масления филтър.Друго нямаше нужда, личеше си че ремъците са нови.Сега друг е въпроса ако искаш да набиваш пари и да сменяш наред водна помпа термостати, свещи и такива.Аз ако ги сменя всичките тези неща ще ми излезе колкото половината от стойноста на колата.При теб даже и клапани не удря така че може да не се безспокоиш за ремъка. Сменяй маслото и филтъра да си спокоен и газ, което друго трябва то ще си покаже.
                              Направи и 1000-2000км и след това горниа цитат
                              Направих вече над 5000 откакто я карам. Помеждувременно смених един спирачен маркуч и друго нищо.Сега да е скъпа кола да набиеш пари за обслужване разбирам ама какъв е смисъл на пунто което струва 1100- 1300 лв макс да набиеш едно 300-400 лв за обслужване на всичко?Не твърдя че колегата не трябва да не сменя нищо,зависи много от конкретното състояние.
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X