Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям проблем с Мареа 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям проблем с Мареа 1.6 16v

    Имам много странен проблем който всички майстори в Стара Загора немогат да го оправят.Проблема дойде преди 2 месеца когато колата ми огасна и неможа да запали повече.Смених бензинова помпа , така запали след 20 км пак огасна налях 5 литра запали после пак огасна при дарпане запали после пак огасна.Налях 2 литра запали .След обикола на почти всички сервизи в Стара Загора ми казаха че когато горивото ми падне под 7 литра в рез. помпата неможе да го засмуче.А мен ме интерисува защо неможе да го засмуче . Като всеки пат наливам гориво и минавам по 10-15 км и после гасне то тогава или ми изтича някаде горивото и ли тази кола гори повече и от танк.Искам ако може някой да ми даде поне някакав съвет от както може да се получава това и да се захващам защото вече ми омразна от майстори дето немогат да си свършат работата като хората.И искам да попитам друго има ли разлика в кошниците.( т,е моята да е на др вид двигател.).

    #2
    Re: Голям проблем с Мареа 1.6 16v

    ivailo2790 написа:
    Имам много странен проблем който всички майстори в Стара Загора немогат да го оправят.Проблема дойде преди 2 месеца когато колата ми огасна и неможа да запали повече.Смених бензинова помпа , така запали след 20 км пак огасна налях 5 литра запали после пак огасна при дарпане запали после пак огасна.Налях 2 литра запали .След обикола на почти всички сервизи в Стара Загора ми казаха че когато горивото ми падне под 7 литра в рез. помпата неможе да го засмуче.А мен ме интерисува защо неможе да го засмуче . Като всеки пат наливам гориво и минавам по 10-15 км и после гасне то тогава или ми изтича някаде горивото и ли тази кола гори повече и от танк.Искам ако може някой да ми даде поне някакав съвет от както може да се получава това и да се захващам защото вече ми омразна от майстори дето немогат да си свършат работата като хората.И искам да попитам друго има ли разлика в кошниците.( т,е моята да е на др вид двигател.).
    Вземи един път сипи например 30 л. и се старай да поддържаш това количество горе долу в резервоара.И аз сменях помпа точно заради малко бензин който сипвах в колата/щот по принцип карам на газ/.Така ориг. помпа си замина и съответно я смених с друга която пък неуспях да я набутам до края в кошницата-имаше явно минимална разлика в диаметъра от старата.И така вмомента е леко по високо в кошницата и съответно резервата от бензин се вдига-например от 7 л. на 10 л,нещо такова.И сега се старая в резервара да има бензин горе - долу наполовина.

    Коментар


      #3
      дам но при мен помпата ми е като старата т.е всичко ми е изрядно но не иска да функционира както трябва .Защо ли? това ми е мн интересно ?

      Коментар


        #4
        Здравей колега!Tрябва да имаш една гадинка която се нарича "Inertia switch fuel cut off", или клапан който прекъсва тока към бензиновата помпа вследствие на ПТП. След време този клапан се разваля и започва да изключва горивото когато му скимне. Провери тази възможност.

        Коментар


          #5
          ми колега съмнявам се да е той , но кажи как мога да го проверя?

          Коментар


            #6
            Трябва да се намира под една от предните седалки (не съм сигурен под коя точно беше). Най сигурният начин за да се убедиш че е от него е като се свали и се изолира (тоест, директно да се пусне тока към помпата, без него). Успех!

            Коментар


              #7
              пробвах нестава други предложения?

              Коментар


                #8
                В такъв случай пробвал ли си да я караш с повече бензин? Примерно да не я оставяш да падне под 20-30 литра? Ако тогава проблема изчезне, вероятно наистина имаш проблем със самата "кошница" в резервоара. Възможно е някой "майстор" да е сложил такава която не е за твоя модел и помпата твърде рано да остава на сухо... Това е в случай че си сигурен че всеки останал елемент от горивоподавната и запалителната ти системи функционират нормално. Надявам се скоро да откриеш и отстраниш проблема и пиши когато се разбере какъв е бил случая!

                Коментар


                  #9
                  ок явно ще е от тази глупава кошница. сега се сетих как да разбера дали е от нея но др което ме съмнява е дали не е скупан рез. защото майстора ми вика че е сложил 7 литра в рез. пак аз минах само 15 км и огасна или ме излагал или истича от някаде или гори като за 2 танка.

                  Коментар


                    #10
                    Ако пък е спукан резервоара най-лесно ще го разбереш. Лягаш отдолу и гледаш. Целя ще е мокър и ще мирише силно на бензин. Отделно, дори докато караш ще усещаш силна миризма на бензин ако тече от него. Стана ми интересен проблема ти. Дръж ни в течение. И най-вече ти пожелавам максимално "безболезнено" да го оправиш!

                    Коментар


                      #11
                      ivailo2790 написа:
                      ок явно ще е от тази глупава кошница. сега се сетих как да разбера дали е от нея но др което ме съмнява е дали не е скупан рез. защото майстора ми вика че е сложил 7 литра в рез. пак аз минах само 15 км и огасна или ме излагал или истича от някаде или гори като за 2 танка.
                      Абе колега,иди сипи ти лично 20,30 л. бензин и виж кво е положението.100 % е кошницата която ти е слагал някой от майсторите.Просто помпата е по високо в кошницата.

                      Коментар


                        #12
                        ivailo2790 написа:
                        ок явно ще е от тази глупава кошница. сега се сетих как да разбера дали е от нея но др което ме съмнява е дали не е скупан рез. защото майстора ми вика че е сложил 7 литра в рез. пак аз минах само 15 км и огасна или ме излагал или истича от някаде или гори като за 2 танка.
                        Аз смених вече 3 помпи и 2 кошници при всичките има разлики последната е от Мареа 1.6 2001(мотор от Стило).Провери дали са здрави гофрираните маркучи на кошницата,ако е скъсан накой,бензина се варти в рез.
                        FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                        Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                        Коментар


                          #13
                          здравейте да ви кажа колата беше при един майстор който мн ме учиди и незнам дали да му вярвам затова искам да се допитам до вас вие къкво ще кажете.значи парво ми казава че мерил горивото в рез. и ми казва че ималко точно 5 литра и малко не и достигало на помпата да го засмуче.И днес викам да си я взимам и той вика я дай да налеем 5 литра да проверя едно нещо викам хубу.Дадох му 10 лв и изчезнах на бачкане отивам на обяд и му викам кво стана е нашия вика дай да и дадем ток че нямала акумолатор. намерих кабели дадохме и ток ЗАПАЛИ с голям зор но ЗАПАЛИ.и вика че някакав си темп. датчик който се намира от дясно на двигателя който управлявам горивото( колко гориво да впръскват инжек. и т.н) и там нещо за тем. на колата , неможах да го схвана мн добре затова така ви обеснявам и на вас.и сега се чудя дали найстина този датчик ще е виновника или нещо кошницата ще е причината и ( какви са тези гофрирани маркучи в нея имам само един маркуч от помпата в капака на кошницата който не е орг. най прост маркуч и беше дълак поне 30 санта и аз го скасух на 3 т.е няма навиване а е деректно от помпата в капака.) И друго искам да попитам този карбонов филтар може и да се баркам как се казва където вкарва въздух в рез. и така вие какво ще кажете колеги какво да правя. А и друго колата като е студена пали трудно с малко газ пали а когато загреее пали веднага като кибрит но не си държи оборотите и понякога си гасне сама.Предложения и съвети?

                          Коментар


                            #14
                            Я си намери читави майстори
                            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                            Ventura garage

                            Коментар


                              #15
                              моля без реклами
                              КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                              Коментар

                              Working...
                              X