Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто мк1 1.1 не пали!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк1 1.1 не пали!

    Здравейте. Проблема е че пунтото не иска да запали. Стартера върти, обаче колата не пали. На моменти пали за 1,2 секунди и пак угасва. Бензина достига до карборатора, свещите имат ток, акумулатора е почти нов и яко върти. Незнам какво друго да проверя, ако някой има идеи, моля да сподели.
    Bravo TD100

    #2
    Колега, какво беше последното нещо по колата което направи и след това спря да пали ?
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Странното е, че абсолютно нищо не е пипано от половин година, когато сменихме масло и филтри. От тогава по колата нямаше никакви проблеми, до вчера. Чудя се, след като бензина стига до карборатора и свещите имат ток, кое и пречи да запали?
      Bravo TD100

      Коментар


        #4
        А ти как проверяваш, че до свещите стига ток ? Да нямаш нещо задръстено в самия карбуратор ? Отдавна не съм имал кола с карбуратор но имам спомен, че едно време се скъсвах от чистене на жигльори.. сега незнам как е, дюза ли има или какво. Идеята ми е, добре имаш бензин до карбуратора ама след него въобще нещо слиза ли по всмукателните тръби ?
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          кола

          Да не е някой датчик да се е повредил изгаси + или - за около 30 минти провери свеши- кабели дали дават изкра
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Оказа се, че колата просто е била задавена и се оправи сама, вече пали. Благодаря за съветите.
            Bravo TD100

            Коментар


              #7
              Е как се пък задави?
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Ако пак го направи - датчик на коляновия вал - 50-60 лв. е и 15 минути за смяна от абсолютен лаик по колите /аз/. Намира се долу отпред отляво пред шайбата на коляновия вал и се държи с едно болтче. Буксата му е горе до капачката за маслото.
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Как се е задавила изобщо нямам идея. Дръпнахме колата до един сервиз, майстора седна вътре и колата запали от раз. Неговото становище беше, че се е задавила. Причината за задавянето не можа да я каже, ако и той я знае де, но вече няколко дни няма никакъв проблем. Времето ще покаже дали е било нещо инцидентно или има проблем.
                  Bravo TD100

                  Коментар


                    #10
                    donnna написа:
                    Ако пак го направи - датчик на коляновия вал - 50-60 лв. е и 15 минути за смяна от абсолютен лаик по колите /аз/. Намира се долу отпред отляво пред шайбата на коляновия вал и се държи с едно болтче. Буксата му е горе до капачката за маслото.
                    Ако е датчика на коляновия вал няма да дава искри на свещите
                    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                    Punto. 1.2 16v. 86hp+

                    Коментар


                      #11
                      fast_ghost написа:
                      donnna написа:
                      Ако пак го направи - датчик на коляновия вал - 50-60 лв. е и 15 минути за смяна от абсолютен лаик по колите /аз/. Намира се долу отпред отляво пред шайбата на коляновия вал и се държи с едно болтче. Буксата му е горе до капачката за маслото.
                      Ако е датчика на коляновия вал няма да дава искри на свещите
                      Да, ако е датчика на запалването няма да стига искра до свещите Аз минах вече по този път
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар

                      Working...
                      X