Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте!! Имам Fiat - Brava 1,4 16v Gaz\Benzin

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте!! Имам Fiat - Brava 1,4 16v Gaz\Benzin

    Сетна ми една от лампита на таблото, която сигнализира за проблем с горивото в двигаделя,ако не се бъркам!! Ако някой може да ми каже нещо повече по въпроса моля да ми пише.
    Прикачени файлове

    #2
    Винаги ли свети? Да знаеш, че тази лампа светва дори когато без да искаш угасиш колата при потегляне и на следващото даване на контакт свети. Може да пробваш да махнеш клемите на акумулатора може и да изчисти грешката. Ако свети постоянно на компютърна диагностика ще се разбере какъв е проблема.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Не знаех, че има лампа, сигнализираща проблем с ГОРИВОТО в ДВГ. Коя е тази лампа на снимката?
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        ...

        Колега това е ЛАМПАТА НА МОТОРНАТА ЕЛЕКТРОНИКА- имаш проблем с нея . Записала е някоя грешка. Пробвай с откачане на акумулатора за около един час и след това я покарай на БЕНЗИН около 40- 50 километра. Ако продължава да свети - на диагностика. Ако угасне няма проблем. Но след като обърнеш на газ продължава да свети т. нар. пикаеща дюза върви при някой газаджия и като му обясниш проблема той ще знае какво трябва да се направи и ще ти обясни по подробно
        Fiat Brava 1.6 16V 90HP
        Fiat Brava 1.2 16V 80HP
        Fiat Bravo 1.2 16V 80HP

        Коментар


          #5
          Най-вероятно е записала грешка от карането на газ.Свали акумулатора за десетина минути и после покарай на бензин.Ако всичко е наред няма да светне.Може после обаче пак да светне,когато минеш отново на газ.Т.е. трупа грешка от газовата(примерно нямаш симулатор на ламбдата).Този компютър BOSH Monomotronic е малко капризен към газчицата и не можеш го излъга лесно.И все пак това което пиша е предположение.На диагностика ще ти кажат каква грешка дава,ако ти не можеш да го установиш.Може да е и от някой датчик...
          Fiat 1.4 12V
          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

          Коментар


            #6
            и на мене ми свете тая лампа и ми прави мизериии на бензин давам газ колата не върви махам крака от газта колата стреля или давам газ до ламарина кам 1500 200 обората не варви после се истервал и ас сам на газ.. компютара ми е на бош.... като откача клемата за една вечер и ката закача колата се оправеше и като я паля само бензин се оправеше но напоследак не става така.. .. и ас ся се чудя каква да правя ?
            сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

            Коментар


              #7
              Направи си да ти се ресетва компютъра когато гасиш колата.
              Fiat 1.4 12V
              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

              Коментар

              Working...
              X