Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стартер или не

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стартер или не

    здравеите колеги моля за малко помощ.Имам фиат марея 1.6 бензинка при студен двигател стартера варти като луд но загрее ли и не мога дая запаля прави четварт оборот и спираа на таблото лампите угасват .и това го прави само при загрял двигател .

    #2
    Може и от акумулатор да е, пробвай с такъв от някой приятел.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      Може и от акумулатор да е, пробвай с такъв от някой приятел.
      Не залъгвай колегата не е акумулатор Колега да не би генератора да не ти зарежда и като покараш двигатела ти дръпне тока от акумулатора и после не можеш да палиш
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        стартер

        незнам колега но когато я оставя да истине и заварта и пали

        Коментар


          #5
          Чакай сега като загрее и искаш да палиш какво се случва върти и не пали или не върти
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            стартер

            когато загрее не варти стартера

            Коментар


              #7
              Колега, за първо време си провери клемореда на контактния ключ . Аз го имах същият проблем
              Фиат Брава 1.6 16V 1996г

              Коментар


                #8
                стартер

                колега ок ама стартера заварта поне половин оборот преди да спре и по време на този половин оборот лампите на таблото ми угасват

                Коментар


                  #9
                  ако е от клемореда стартера няма дасе заварти

                  Коментар


                    #10
                    Като начало прегледай клемите на акумолатора и ги зачисти ако има окисляване, след това всички маси по купето и двигателя (от акумолатора към купето и от купето до двигателя) зачисти и там ако няма добра връзка и вземи да замериш колко ти зарежда генератора. Ако има от къде да вземеш назаем акумолатор сложи го да покараш и видим дали пак така става.

                    Коментар


                      #11
                      Valiosport написа:
                      spark написа:
                      Може и от акумулатор да е, пробвай с такъв от някой приятел.
                      Не залъгвай колегата не е акумулатор Колега да не би генератора да не ти зарежда и като покараш двигатела ти дръпне тока от акумулатора и после не можеш да палиш
                      От първия пост на колегата не се разбираше, че стартера не върти при загрял двигател. Аз имам познат, който точно имаше същия проблем.. смени 2 стартера, датчик на коляновия вал и няма оправия. Накрая проблема се оказа чисто новия на 2 месеца смотан акумулатор монбат. Но щом колегата е пробвал с други акумулатори, по-вероятно е проблем в стартера.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        благодаря колега ама този номер ми го прави само при загрял двигател при студен си варти нормално стартера апри загрял не варти проблема е в нагряването при загряване на стартера и спира да варти

                        Коментар


                          #13
                          Слушай сега . Зимаш един мултицет и един приятел Като загрее колата, ти се опитваш да палиш, а твоят приятел мери напрежението върху изводите на батерията. Ако пада под 9V или батерията е за кофата или товара е прекалено голям. Ако си остава около 12V, имаш лабави връзки.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            благодаря за савета колега ще пробвам когато ми го направи номера и и подам ток от друга кола завърта и пали

                            Коментар


                              #15
                              nanijo написа:
                              благодаря за савета колега ще пробвам когато ми го направи номера и и подам ток от друга кола завърта и пали
                              Тогава най-вероятно батерията е за кофата, но все пак провери много много внимателно акумулаторните клеми дали контактуват добре.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X