Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е нормалният разход на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв е нормалният разход на Пунто

    Ще ме извините, ама карам това чудо от 10 дена и около 1000 км. вече и сякаш очаквах по-малък разход, та за това да попитам. Колата е Пунто 1108 кубика, моноинжекция, на бензин, газ не виждала, няма и да види, сменена ламбдасонда, махнат катализатор, всичко друго е стандартно, диагностиката на мотора е перфектна. Разхода, който ми дава смесено градско/извънградско ми идва около 8 литра, като може би извън града я натискам повечко, но то и не става иначе с това малко моторче, че не го ли засиля преди баира увяхвам. Очаквах около литър надолу среден разход или казано по друг начин 6 извън и 8 в града, като се има предвид , че града ни е малък и сравнително ненатоварен като движение. Пишете така ли си горят, че се получава странен парадокс - пунтото го взех за кола да се учи жена ми да кара и като по-икономичен автомобил, а се оказва че ще гори почти колкото другата ми кола, която като коне е 2 пъти над пунтото, почти толкова и като кубатура, а и тежи 1300 кг. :D :D

    #2
    Re: Какъв е нормалният разход на Пунто

    michev написа:
    Ще ме извините, ама карам това чудо от 10 дена и около 1000 км. вече и сякаш очаквах по-малък разход, та за това да попитам. Колата е Пунто 1108 кубика, моноинжекция, на бензин, газ не виждала, няма и да види, сменена ламбдасонда, махнат катализатор, всичко друго е стандартно, диагностиката на мотора е перфектна. Разхода, който ми дава смесено градско/извънградско ми идва около 8 литра, като може би извън града я натискам повечко, но то и не става иначе с това малко моторче, че не го ли засиля преди баира увяхвам. Очаквах около литър надолу среден разход или казано по друг начин 6 извън и 8 в града, като се има предвид , че града ни е малък и сравнително ненатоварен като движение. Пишете така ли си горят, че се получава странен парадокс - пунтото го взех за кола да се учи жена ми да кара и като по-икономичен автомобил, а се оказва че ще гори почти колкото другата ми кола, която като коне е 2 пъти над пунтото, почти толкова и като кубатура, а и тежи 1300 кг. :D :D
    Извинен да си колега Мога да кажа че, този разход е почти нормален за Пунтото. Казвам почти, защото разхода освен от мощността, кубатурата и теглото на колата зависи още от куп неща, като например, въздушен и бензинов филтър, свещи, тежестта на крака върху педала на газта и т.н. Като това последното е може би най-важното- съдя по себе си. Давам пример при мене какъв е разхода- среден около 7,5л. пътувам всеки ден Перник-София и обратно и навъртените километри са почти 50:50 градско и извънградско, ако разбира се пътя Перник-София се брои за второто. Накрая да уточня, че по възможност се опитвам да карам с обороти от 2500-4000.
    Фиат Пунто 1,2 HSD

    Коментар


      #3
      Значи ще се примирявам :D

      Коментар


        #4
        на мен моето пунто ми дава 10 вътре и около 8 навън пък не е да кажеш gt.
        Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

        Коментар


          #5
          Познати са ми се оплаквали от Зверски разход на Пунто 1.1 !!!Говорим за 10-15 градско, карано от жена, хаха! Ама спирачките му задържали и още какво ли не...Да чукна на дърво, аз моето си го крепя много и в София на бензин ми дава 9-10, а на газ 8-9!!!! Няма какво да желая повече от тая кола!Извънградско пада на 6-7 газ! Пу-пу, да не са ми уруки, пу!

          Коментар


            #6
            То аз съм си виновен, щото кола под 1.8 не съм карал /то никога не бих си и взел малолитражка, ама пунтото ми го подариха/, и си викам сега тая малолитражка ще гори наполовина на другата кола, е да ама не, просто съм слушал как се надлъгват собственици на малолитражки и що ли съм им вярвал. Та поне за мен спрямо това, което е колата , разхода е неоправдано висок, а и като почнах да го потягам се оказа че е всичко друго, но не и евтино за подръжка, като говоря за качествени части, но аз винаги така си и правя колите и имам база за сравнение. Както и да е, жената ще се учи да кара поне :D .

            Коментар


              #7
              Колега,аз карам 1.2 16V Sporting 86hp и в София ми дава 8.0/100 с нормално каране и до Варна 5.5/100 със 110 по магистралата и 90-100 на извънградските пътища.Доволен съм за сега от количката...съвсем приличен автомобил.

              Коментар


                #8
                При теб е перфектно щом в София гориш 8, а за това, че не е лоша кола спор няма, за това, за което е създадено си върши работата добре. Само съм много изненадан от скъпите консумативи, не е нормално носач за такъв клас кола да струва над 130 лева, а амортесьор една педя, 70-80 лева.

                Коментар


                  #9
                  Колега къде са тея цени.Кото ги разделиш на две и ще получиш реалната цена на частите.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    Ако провериш цените на по-читави части, ще разбереш къде са, а иначе не че няма носачи на по 60 лева и амортесьори на по 40, ама и форума е пълен с оплаквания , че не карат и по 10 000км.

                    Коментар


                      #11
                      Много зависи какво означава за теб читави части,ти търсиш маркови или читави?И аз не съм казъл,че има носачи за 60 лв,само си мисля,че много се изхвърли с тези от по 130.Предполагам,че дори в Ауто Италия ще са им по ниски цените.Със сигурност ще ти кажа,че съм купувал от там задни амортесьори Елстар на 65 лв.
                      ex. punto elx 1.2i
                      Lancia Libra 1.6

                      Коментар


                        #12
                        Носач на Moog с цена 132 и стотинки, на Delphi 122 лв, амортесьорите на Monroe i ALCO са на цени над 70-80 лева, говорим за заден, за предни не съм проверявал. Това са части, използвани от мен и колеги на различни автомобили, даващи добро съотношение цена/качество. Както и да е, всеки разбира нещата посвоему.

                        Коментар


                          #13
                          Фиат Пунто 1.2 2001 на таблото ми изписва 12 -18 литра вярно ли е .Иначе не съм я засичал защото я карам отскоро

                          Коментар


                            #14
                            Колега, На теб да не ти изписва километра за литър?
                            Brava 1.6 EL, '98
                            182A4

                            Коментар


                              #15
                              Без да съм сигурен,предполагам,че ти показва моментен разход.Нормално е да ти покаже толкова,ако си на първа втора в лютеницата .

                              Коментар

                              Working...
                              X