Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.6 не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.6 не пали

    Фиат брава 1.6 не пали. Няма газова уредба, акумулатора е нов, свещите са проверявани, стартера е свалян и проверяван, наред е и върти яко, но така и не пали. Наскоро е правена и диагностика и не е отчетен проблем. Преди да спре изобщо да пали, от време на време имаше друг проблем, когато е позагряла и я изгасиш не палеше и трябваше малко време да се охлади и тогава си палеше нормално. Някой имал ли е сходен проблем. Благодаря предварително
    Bravo TD100

    #2
    Много ми прилича на датчика на коляновият вал.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Ако се окаже че той е проблема, с нов ли се подменя и знаеш ли колко струва понеже не го намирам в АХМ?
      Bravo TD100

      Коментар


        #4
        Някои датчик е 100%.. Съседа имаше същия проблем и вчера ми разказваше за него и ми каза кой датчик е сменил и нещата са заспали,но немога да се сетя какво точно ми каза..Същото и той ми разказваше,как не искала да запалила като била топла и я изчаквал и т.н и един ден просто не запалила..
        Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

        Коментар


          #5
          Датчика се води,датчик запалване,затова не си го намерил. но първо е хубаво да направиш една диагностика да е сигурно,че е от него.Гледам,че си от София,защо не отидеш на някоя от срещите,там има даста разбиращи колеги.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            Проблема е че колата неможе да се движи, понеже изобщо не пали дори и на скорост.
            Bravo TD100

            Коментар


              #7
              IGG написа:
              Проблема е че колата неможе да се движи, понеже изобщо не пали дори и на скорост.

              Коментар


                #8
                roko_ok написа:
                IGG написа:
                Проблема е че колата неможе да се движи, понеже изобщо не пали дори и на скорост.
                Колега roko_ok сигурно има предвид като я бута или дърпа не пали

                Коментар


                  #9
                  roko_ok написа:
                  IGG написа:
                  Проблема е че колата неможе да се движи, понеже изобщо не пали дори и на скорост.
                  Кое не ти стана ясно? Не иска да пали и с бутане, и дърпане и т.н...
                  Bravo TD100

                  Коментар


                    #10
                    ако е от датчика - зависи точно каква е повредане винаги ще излезе грешка при диагностика...провери помпата за горивото
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Аз съвсем на скоро имах подобен проблем, брава-та не палеше изобщо на бензин.Като дадеш контакт чуваш ли бензиновата помпа? Попринцип трябва да се чува тихо докато подкачва. При мен като забелязах че не я чувам и като отворих я извадих на две, беше се стопила точно където свършва металната част и започва на горе пластмасата

                      Коментар


                        #12
                        Заслушай се за бензиновата помпа,ако не я чуеш като дадеш на контакт,значи е от нея проблема,което ме съмнява.Ако беше от бензиновата помпа,нямаше да ти прави точно тези мизерии,които е правила преди да издаде багажа (понеже от извесно време се боря с тея помпи и вече са ми познати мизериите който правят..).Викни си някой с диагностика,да ти каже кое реле е и да приключваш.Тук може само да гадаем,освен ако някои със същия проблем не каже как го е решил.
                        Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                        Коментар


                          #13
                          Наистина всичките където сте писали преди мен можете само да гадаете, но никога няма да напишете нещо смислено. Започва се от свещите, свалят се и се гледат дали са мокри или сухи. Ако са мокри най вероятно няма искра-проверява се когато някой върти на стартер а друг гледа на кабелите на свещите дали има. Ако са сухи значи няма бензин, отново може да се провери за искра. Защото по пътя на логиката ако няма искра и бензин значи проблема е в датчик запалване. Ако има искра почни да търсиш проблема по горивната уредба. Най добре е да почнеш от помпата (както казаха по нагоре) и продължаваш напред към дюзите. Също така не е лошо да провериш дали ангренажния ремък е здрав и на място. Това като начало.

                          Коментар


                            #14
                            Оказа се, че проблема е само в свещите, след смяната им колата пали и засега всичко е наред. Благодаря за съветите!
                            Bravo TD100

                            Коментар


                              #15
                              Фиат брава не пали

                              Здравейте колеги. Моята брава също не пали. Няма ток и от бубината вече. Тотално съм в шах.Моля дайте идеи.

                              Коментар

                              Working...
                              X