Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за разпределителния вал на Fiat Brava 1.4 12v ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за разпределителния вал на Fiat Brava 1.4 12v ?

    Здравейте колеги. Валчето на Brava-ta ми е за смяна, та ме интересува разпределителният вал на Fiat Brava 1.4 12v и на Fiat Bravo 1.4 12v дали е абсолютно един и същ, за да знам да тарся ли и от Fiat Bravo евентуално? Оринтирал съм се да търся оригинален употребяван вал (колкото е възможно по-запазен) Та някой ако може и да ме оринетира от къде да го намеря ще съм му много благодарен p.s. От Бургас съм Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Brava 1.4 12v - '97 / АГУ-Lovato

    #2
    Целите двигатели и на двата модела са абсолютно еднакви.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за разпределителния вал на Fiat Brava 1.4 12v ?

      SBK написа:
      Здравейте колеги. Валчето на Brava-ta ми е за смяна, та ме интересува разпределителният вал на Fiat Brava 1.4 12v и на Fiat Bravo 1.4 12v дали е абсолютно един и същ, за да знам да тарся ли и от Fiat Bravo евентуално? Оринтирал съм се да търся оригинален употребяван вал (колкото е възможно по-запазен) Та някой ако може и да ме оринетира от къде да го намеря ще съм му много благодарен p.s. От Бургас съм
      Колега, що не скокнеш до Ямбол, на теб поне ти е на една ръка разстояние и да вземеш да си сложиш един нов вал, или ще я продаваш...http://axm-auto.com/
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за разпределителния вал на Fiat Brava 1.4 12v ?

        roro написа:
        SBK написа:
        Здравейте колеги. Валчето на Brava-ta ми е за смяна, та ме интересува разпределителният вал на Fiat Brava 1.4 12v и на Fiat Bravo 1.4 12v дали е абсолютно един и същ, за да знам да тарся ли и от Fiat Bravo евентуално? Оринтирал съм се да търся оригинален употребяван вал (колкото е възможно по-запазен) Та някой ако може и да ме оринетира от къде да го намеря ще съм му много благодарен p.s. От Бургас съм
        Колега, що не скокнеш до Ямбол, на теб поне ти е на една ръка разстояние и да вземеш да си сложиш един нов вал, или ще я продаваш...http://axm-auto.com/
        Няма да я продавам, защото като знам колко пари съм вкарал в нея е безсмислено Незнам този вал на ’’АE’’ какъв е, намерих го и тука в Бургас за 214лв. Ако не се лъжа ми казаха че бил англииски и колко ли ще изкара и той
        Fiat Brava 1.4 12v - '97 / АГУ-Lovato

        Коментар


          #5
          Моя не изкара много, АЕ са боклуци щом вала и кобилиците са им изчислени толкова тъпо че ми държаха някои клапани постоянно отворени. И се вкарах в ремонти цяло лято.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Моя не изкара много, АЕ са боклуци щом вала и кобилиците са им изчислени толкова тъпо че ми държаха някои клапани постоянно отворени. И се вкарах в ремонти цяло лято.
            Yellow_Flash_Colorz_PDT_44 така и предполагах колега, значи правилно нсъм се ориентирал да търся нещо по-запазено втора ръка.
            Fiat Brava 1.4 12v - '97 / АГУ-Lovato

            Коментар


              #7
              Или примерно си вземи вал MAHLE, предполагам в магазина с/у стадион Черноморец ще могат да намерят. Но там цената ще е съвсем друга Най-добре от морга.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Или примерно си вземи вал MAHLE, предполагам в магазина с/у стадион Черноморец ще могат да намерят. Но там цената ще е съвсем друга Най-добре от морга.
                Търся и по моргиге, но са голям дефицит тия валове Yellow_Flash_Colorz_PDT_17
                Fiat Brava 1.4 12v - '97 / АГУ-Lovato

                Коментар


                  #9
                  Един колега ми предлага разпределитиния вал от Fiat Bravo 1.4 12v но 75 к.с. , а моета Фиатка е Brava 1.4 12v - 80 к.с. Дали ще стане
                  Fiat Brava 1.4 12v - '97 / АГУ-Lovato

                  Коментар


                    #10
                    Ще стане.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Твърдо става,аз съм с вал втора ръка от 75 коня Брава,а моята е 80 коня Браво.Никакви грижи нямаш.На мен всъщност цялата ми глава е от 75 коня :D и стана без проблеми на моето.Даже не знам тази разлика от 5 коня откде идва при двете разновидности,ако някой знае нека поясни.Според мен разликата е само в скоростните кутии и разните им там предавателни числа.Съединителя на 80-те коня също е по-голям-200 мм,а на 75-те е 190 мм.

                      Коментар


                        #12
                        Мойта е 80 коня и 190мм съединител. Мисля, че 98-ма слагат 200мм съединител.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          spark написа:
                          Мойта е 80 коня и 190мм съединител. Мисля, че 98-ма слагат 200мм съединител.
                          А откъде мислиш идва разликата в конете ???

                          Коментар


                            #14
                            Може би от софтуера.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              spark написа:
                              Може би от софтуера.
                              Мислиш ли?Ако някой друг знае нека да сподели.Аз мисля,че е по механиката.Ако е само софтуера значи всеки,който иска дда си покачи конете с 5 трябва само да смени компа,не ми се вярва да е така.

                              Коментар

                              Working...
                              X