Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак придърпване, ама по-различно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак придърпване, ама по-различно

    Здравейте,На бравата от подписа имам едно неприятно придърпване, което се появява не винаги:- понякога го няма или почти го няма- по-изразено при студена кола- появява се само при леко натиснат педал на газта- при празен ход няма никакъв проблем - мога да потегля без газ и без придърпванеИнересното е че мисля че се дължи на факта че: - като подам лееко газ за празен ход: 1. със скок оборотите отиват на 2000 2. без да мърдам педала сами падат на 800Аутодатата дава следното за frequent stalling/cut-off- air intake system/vacuum system leaks- engine management system - connections/wiring/relays- air idle control valve- Throttle position sensor- Engine coolant temperature sensor- аз бих добавил и жило на газтаВъпросът ми към вас, преди да започна да тествам всичко, е дали точно този проблем е често срещан и причината е точно определен компонент?Мерси и Поздрави!
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    #2
    Re: Пак придърпване, ама по-различно

    stanleyhacker написа:
    ...Аутодатата дава следното за frequent stalling/cut-off- air intake system/vacuum system leaks- engine management system - connections/wiring/relays- air idle control valve- Throttle position sensor- Engine coolant temperature sensor- аз бих добавил и жило на газта
    - air intake system/vacuum system leaks - не ми се вярвя, ако влиза допълнително въздух от някъде след дроселовата клапа, ECU-то ще регистрира бедна смес и съответно ще поддържа по-високи обороти- engine management system - connections/wiring/relays - ако някъде има лош контакт или прекъсващ кабел би трябвало веднага да светне лампата "Check engine" и да запише грешка за съответния датчик; предполагам, че само при кофти маса на ECU-то е по-различно, но не съвпада със симптомите при теб- air idle control valve - това, ако не се лъжа, играе роля само за оборотите на празен ход при студен двг- Throttle position sensor - това е първото нещо, което бих проверил - ако магнитни писти са износени в участъка 1000 - 2000 rpm, нещата се връзват с това, което си описал (имах случай с прецакан TPS Punto 1.2 моно, само че при мен пистите бяха кофти в зоната 800 - 900 rpm и гаснеше по светофарите)- Engine coolant temperature sensor - кой знае, може би; поне е лесно да се провери с обикновен мултицет- ... жило на газта - едва ли; жилото или е скъсано и нямаш въобще газ или работи; не знам дали има вариант да заяжда и след определен момент да освобождава изведнъж, за да стане това разко вдигане на оборотите ...
    2.4 JTD

    Коментар


      #3
      Здравейте отново,малко пояснения по проблема,дано някой е имал подобен...:1. Вече ми е ясно в какво се изразява: при подаване на леко газ, около 1500об.,оборотите влизат в един loop като се колебатят с амплитуда 500 оборота, и много рядко се стабилизират. Това докарва и много неприятно придърпване в този диапазон на обороти. При загряла кола е малко по-добре.2. при 2000 об. е подобно, но loop-a е по-бърз и се изразява във сериозни вибрации на мотора., а при над 2000 вибрациите изчезват.3. Измерил съм потенциометъра - изглежда ок4. Разкачал съм моторчето за празен ход : същата работа.5. Разкачих ламбда сондата: само се влоши празния ход и ниските обороти, но loop-a си е налице. (но пък във вискоте обороти ме залепя за седалката)6. Рестартирал съм много пъти компютъра, и като че ли проблема е го няма в началото.7. Не е от жилото на газта както писах, защото съм натискал дросела директно и е същия ...Какво може да остава:1. Съмнява ме регулатора на налягането на горивото, защото беше разкачен от предните собственици, а аз го загачих. Лошата новина е , че и тпреди това имаше такова придърпване.2. МАП сензор?3. Дюзи, помпа? Нямам манометър за съжаление4. Хардуерен проблем с двигателя?Някой имал ли е подобен проблем: колеабещи се обороти , при до 2000об.? Би трябвало да е разпространен проблем., или ?
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        Прегледай си всички маркучи и съединения! Много е вероятно колата да смуче въздух от някъде.При мен подобен проблем беше от жилото на газта!Не винаги дроселовата клапа се връщаше докрай.Трябва да се чува удрянето и в ограничителя
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          При мен също се появая този проблем, само че нямам придърпване. С много усилия и воля стабилизирам с педала 1500 оборота. :D
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #6
            След като развих свещите, за да видя какво им е положението и впоследствие проблема се влоши отвратително, ме накара да видя състоянието на бобини, и кабели. Резултатът е следния:- Свещи 1,2мм- кабели с много разнообразни съпротивления - от 1,5 до 58 килоома- бобини - и двете вторични дават безкрайност, първичните 4,5 ома, като по аутодата са от 5,5-6,5, но това последното може и да не е проблем, но всичко останало говори само за себе си
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              Последен ъпдейт:Данните в Аутодатата са грешни.Там пише 7-8 килоома за вторичните и 5,5-6,5 ома за първичните.Де факто обаче чисто новата бобина ми дава същото както и оригиналната:безкрайност за вторичните и 4,5 ома за първичните.Остава надеждата че от магазина биха ми върнали парите ... Извода е че кабелите и/или свещите са били проблема.Сега дори при пускането на компресора на климатика, оборотите не помръдват.Лека, доходна и безаварийна на всички фиат фенове!
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар

              Working...
              X