Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1,6 16V 103 - HELP

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava 1,6 16V 103 - HELP

    Здравейте ! Преди около седмица си взех Брава 1.6 16 103к. и естествено малко по малко започват "почукванията" ... Днес ми се случи и да я бутам - следобед не можах да запаля ( с автом. АГУ съм ) въртях , въртях и май я задавих ... пробвах ( след 10-ина пъти ) да запаля на газ и се получи с малко зор . Потеглих и когато прехвърля на бензих колата изгасва ( имам бензин - не е това Някой с някаква идея или сходен проблем ??? И второто , което ме притеснява е прочутото вече ( като гледам други теми ) придърпване при ускорение при мен е придружено от еднократко ( или рядко 2-кратно ) чукане ( все едно нещо се опъва и се къса в краката ми откъм ходовата част ) - сменяни са носачи , тампони и т.н. отпред ... И за този проблм някакви идеи ( или и при мен ще да е ламбдата ) ?!?!? Искрени благодарности предварително ( ако някой иск да поговорим за тези проблеми да пише л.с. с номера си и ще му звъна - няма ядове ) !!!
    Fiat Brava 1,6 16V 103

    #2
    Най вероятно дюзите са замърсени, но има поне още около 10тина неща които може да са най добре отиди на една диагностика
    Peugeot 307 2.0i ГИ
    ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

    Коментар


      #3
      Най вероятно,наличието на гаовата уредба е причината.

      Коментар


        #4
        jordan85 написа:
        Най вероятно дюзите са замърсени, но има поне още около 10тина неща които може да са най добре отиди на една диагностика
        Мерси , колега . И аз клоня натам , а може би горивния филтър и въздушния да са за смяна .
        Fiat Brava 1,6 16V 103

        Коментар


          #5
          Stefan Hadjov написа:
          Най вероятно,наличието на гаовата уредба е причината.
          В смисъл ?!?!?
          Fiat Brava 1,6 16V 103

          Коментар


            #6
            pkrastev87 написа:
            jordan85 написа:
            Най вероятно дюзите са замърсени, но има поне още около 10тина неща които може да са най добре отиди на една диагностика
            Мерси , колега . И аз клоня натам , а може би горивния филтър и въздушния да са за смяна .
            Нито едно от тези неща не е за смяна!!

            Коментар


              #7
              И какво да правя да махам газовото ли ?
              Fiat Brava 1,6 16V 103

              Коментар


                #8
                pkrastev87 написа:
                И какво да правя да махам газовото ли ?
                Ще си ги имаш тези проблеми докъто си с газовото.Ще се редуват-малки,голями,а какво ще правиш ти ще си решиш.Хората са ви направили автомобил за каране,вие ги разваляте с "подобрения",и после какво да правя.......

                Коментар


                  #9
                  Stefan Hadjov написа:
                  pkrastev87 написа:
                  И какво да правя да махам газовото ли ?
                  Ще си ги имаш тези проблеми докъто си с газовото.Ще се редуват-малки,голями,а какво ще правиш ти ще си решиш.Хората са ви направили автомобил за каране,вие ги разваляте с "подобрения",и после какво да правя.......
                  Не е вярно! Наскоро ми бяха поставили подобна диагноза,че газовата ми е причина за придърпването и почти се бях навил да я свалям и монтирам друга,но проблемът се откри и газовата не беше причина за придърпването!
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    dudulia написа:
                    Stefan Hadjov написа:
                    pkrastev87 написа:
                    И какво да правя да махам газовото ли ?
                    Ще си ги имаш тези проблеми докъто си с газовото.Ще се редуват-малки,голями,а какво ще правиш ти ще си решиш.Хората са ви направили автомобил за каране,вие ги разваляте с "подобрения",и после какво да правя.......
                    Не е вярно! Наскоро ми бяха поставили подобна диагноза,че газовата ми е причина за придърпването и почти се бях навил да я свалям и монтирам друга,но проблемът се откри и газовата не беше причина за придърпването!
                    Какво се оказа колега ???
                    Fiat Brava 1,6 16V 103

                    Коментар


                      #11
                      Дросела не затваряше до край всеки път,а причината за това беше жилото на газта.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        нали може да палиш на бензин и да си караш така едва ли толкова да влияе газовата та да не пали поне на бензин може за момент да се изключи дрябва да се проверят някой датчици -евентуална диагностика извади + или - за около 30 минути и пак пробвай а това че е с автоматична газова не е газов инжекционн нали а само е сложена да се прехвърля от Оборотите или Температурата нали
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Можеш ли или не да палиш на бензин?Иначе за придърпването,щом си с газова съм почти сигурен че е от запушени дюзи.Ходи да ти ги почистят(струва около 80-100 лв).Виж проблема с гасненето може да е по сериозен.Има един вариант който наскоро се случи при мен,ама кажи първо дали пали на бензин или не?
                          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                          Коментар


                            #14
                            cveteca написа:
                            Можеш ли или не да палиш на бензин?Иначе за придърпването,щом си с газова съм почти сигурен че е от запушени дюзи.Ходи да ти ги почистят(струва около 80-100 лв).Виж проблема с гасненето може да е по сериозен.Има един вариант който наскоро се случи при мен,ама кажи първо дали пали на бензин или не?
                            Днес сутринта ( след вчерашните ядове ) запали от 1 път , а сега на обяд при въртене се чува стържене ( някакъв гаден звук ) и не върти двигателя . Може би са четките на стартера или греша ??? Иначе досега нямах ядове с паленето ( сега вече на бензин отказа ) !!!
                            Fiat Brava 1,6 16V 103

                            Коментар


                              #15
                              Re: кола

                              kluchar написа:
                              нали може да палиш на бензин и да си караш така едва ли толкова да влияе газовата та да не пали поне на бензин може за момент да се изключи дрябва да се проверят някой датчици -евентуална диагностика извади + или - за около 30 минути и пак пробвай а това че е с автоматична газова не е газов инжекционн нали а само е сложена да се прехвърля от Оборотите или Температурата нали
                              не е пълен инженцион газовото
                              Fiat Brava 1,6 16V 103

                              Коментар

                              Working...
                              X