Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Брава 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Брава 1.8

    Колеги всяка сутрин ми чука нещо и ми казаха че е повдигач като загрее понякога утихва дори и спира. да ми препоръчате както да правя масло трябва да сменям някаква добавка или не знам двигател нямам намерение да правя за повдигачи. Някакви съвети ?
    Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
    BMW E46 2.0i 150 HP

    #2
    Някои няма ли да кеже какво да правя ремонт ли масло ли какво ?
    Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
    BMW E46 2.0i 150 HP

    Коментар


      #3
      И аз съм така... ако искаш пробвай първо с добавка, ако утихне значи е повдигач... аз съм си купил някаква добавка на ЛикиМоли ама не съм я слагал,макар че тази зима си тропка мъжката на студено. И то не точно тропане,ами все едно пльока някой дизел.Можеш да кажеш по-подробно от къде, кога чука.... че някои колеги след смяна на ролка са се оттървавали от тоя шум.За масло... мен със Селенията Голд ми работеше по-шумно двигателя на студено, отколкото с ELF . За 10W40 става въпрос
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #4
        PaUnOff написа:
        И аз съм така... ако искаш пробвай първо с добавка, ако утихне значи е повдигач... аз съм си купил някаква добавка на ЛикиМоли ама не съм я слагал,макар че тази зима си тропка мъжката на студено. И то не точно тропане,ами все едно пльока някой дизел.Можеш да кажеш по-подробно от къде, кога чука.... че някои колеги след смяна на ролка са се оттървавали от тоя шум.За масло... мен със Селенията Голд ми работеше по-шумно двигателя на студено, отколкото с ELF . За 10W40 става въпрос
        Мерси ще изчакам още малко коментари и ще реша какво да правя
        Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
        BMW E46 2.0i 150 HP

        Коментар


          #5
          Колега не си слагаи добавка защото ще ти стане брадчед :D Тропат ти хидравличните повдигачи, Най-доброто което можеш да направиш е да се обадиш на колегата Никола Николов и да си ги смениш. Не е трудно. Нямаш вариатор не ти трябват пети за зацепването на валовете после. А ако сложиш добавка на следващта смяна на маслото задалжитело шак ще трябва да слагаш защото луфта на повдигачите ще е още по голям а тропането.... Моят съвет е - карай си така нищо и няма!
          Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
          Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
          Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
          Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

          Коментар


            #6
            nonamecrew написа:
            Колега не си слагаи добавка защото ще ти стане брадчед :D Тропат ти хидравличните повдигачи, Най-доброто което можеш да направиш е да се обадиш на колегата Никола Николов и да си ги смениш. Не е трудно. Нямаш вариатор не ти трябват пети за зацепването на валовете после. А ако сложиш добавка на следващта смяна на маслото задалжитело шак ще трябва да слагаш защото луфта на повдигачите ще е още по голям а тропането.... Моят съвет е - карай си така нищо и няма!
            Мерси. Колега най вероятно така ще направя ще е карам така че не ми се дават пари ся за повдигачи защото нали не може да се смени само един трябва всички
            Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
            BMW E46 2.0i 150 HP

            Коментар


              #7
              въпроса е че не се знае на какви ще се попадне а не са евтини за да се използва принципа "Проба-грешка". то и мойте тракат, но им свикнах и не ми прави впечатление, а с добавки нищо не става
              Fiat Bravo SX 1.4 12V

              Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
              Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

              Коментар


                #8
                Колега че ако ги сменяш защо ще са всичките? Ако много те дразни трябва да се види кой се е разшлякал и да се дейиства с него.. :P
                Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
                Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
                Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
                Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

                Коментар


                  #9
                  nonamecrew написа:
                  Колега че ако ги сменяш защо ще са всичките? Ако много те дразни трябва да се види кой се е разшлякал и да се дейиства с него.. :P
                  Мислиш ли че може да се разбере кой точно тропат ?
                  Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
                  BMW E46 2.0i 150 HP

                  Коментар


                    #10
                    Можеш да пробваш с промиване на двигателя при следващата смяма на маслото да видиш как ще е. Аз лично си вземам добавка за промиване на мазалната система струва около 8-10 лв. и я сипвам в старото масло, след това колата да поработи 10-15 мин. като от през 3-5 мин. форсирам двигателя до към 2000-2500 оборота за 10 сек. Другият вариянт е да ползваш масло за промиване ... въпрос на избор

                    Коментар


                      #11
                      lupomir написа:
                      Можеш да пробваш с промиване на двигателя при следващата смяма на маслото да видиш как ще е. Аз лично си вземам добавка за промиване на мазалната система струва около 8-10 лв. и я сипвам в старото масло, след това колата да поработи 10-15 мин. като от през 3-5 мин. форсирам двигателя до към 2000-2500 оборота за 10 сек. Другият вариянт е да ползваш масло за промиване ... въпрос на избор
                      Мислиш ли че с това ще има някакъв ефект ?
                      Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
                      BMW E46 2.0i 150 HP

                      Коментар


                        #12
                        Не мога да ти кажа със сигурност но ако ти предстои смяна скоро не пречи да го направиш

                        Коментар

                        Working...
                        X