Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможна ли е смяна на 1.6 16VБраво с 1.9TDIМареа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Bat_M написа:
    Общо взето колега да може да се каже че е така,има много неща който си съвпадат в двете инсталации примерно задната част на инсталацията си остана от бравото а отпред към коша е от мареата заради новия двигател не съм свалял също и цялото табло просто оголих от всякъде корите и се достига до централните куплонзи на колата (ако имаш и сервизните книжки да погледнеш кое къде се намира е още по лесно както аз направих)арматурното табло със самите уреди също вече е от мареата заради разните му там подгрявания и т.н. Общо взето няма кой знае какво преправяне по инсталацията и трудности и отнема около ден ,два работа по нея със сваляне и слагане
    Колега аз мисля, че инсталацията за задните светлини, предните светлини примерно и за ел. стъкла и т.н. може да си остане от старата инсталация.Кофти, е че аз съм намислил да взимам двигател от Купе и там примерно може да не са еднакви самите букси.Аз още от сега съм свалил manual-ите и на двете коли (за мойта и за Купето) и ще чета.Значи викаш за 2 дни и е станало?Ето примерно Купето има климатик, а мойта фабрично няма.За това примерно ще си взема средната конзола с бутоните и врътките, но не знам примерно дали ще е еднаква буксата отзад като на Купето.После ако не пасне ще трябва презапояване и блъскане на глави .Докато взема двигателя ще чета и ще видя какво ще направя.Желая ти успех

    Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

    Коментар


      #17
      Здр. колега просто искам да ти кажа че подхода ти към смяната е малко погрешен и ще ти кажа защо .Казваш че искаш да сложиш климата от купето на бравото/та не знам точно на какъв модел искаш да го слагаш но това няма значение ,сега да ти кажа аз как процедирам избирам какво ще прехвърлям примерно климатика,разглеждам в сервизното ръководство кое каде се намира и свалям копчета,букси ,кабели абе всичко което си е било на старата пълен комплек и го монтирам на новата като пак спазвам всичко кое и каде да отиде според книжката и пак оттам гледам коя е централната букса към която да включа всичките тия неща(климатик обаче не съм сменял защото си има и на двете коли просто давам идея как е по лесно).П.С. Ако не съвпадат буксите не е невъзможно да се прехварлят пак нещата но доста четене те чака,след това рязане и запояване аз лично за такава размяна не бих се наел.Успех от мен в начинанието

      Коментар


        #18
        Bat_M написа:
        Здр. колега просто искам да ти кажа че подхода ти към смяната е малко погрешен и ще ти кажа защо .Казваш че искаш да сложиш климата от купето на бравото/та не знам точно на какъв модел искаш да го слагаш но това няма значение ,сега да ти кажа аз как процедирам избирам какво ще прехвърлям примерно климатика,разглеждам в сервизното ръководство кое каде се намира и свалям копчета,букси ,кабели абе всичко което си е било на старата пълен комплек и го монтирам на новата като пак спазвам всичко кое и каде да отиде според книжката и пак оттам гледам коя е централната букса към която да включа всичките тия неща(климатик обаче не съм сменял защото си има и на двете коли просто давам идея как е по лесно).П.С. Ако не съвпадат буксите не е невъзможно да се прехварлят пак нещата но доста четене те чака,след това рязане и запояване аз лично за такава размяна не бих се наел.Успех от мен в начинанието
        Колега аз исках да кажа, че като примерно сваля дадена букса и примерно е за мигачите, фаровете и т.н. с хартиено тиксо залепвам на дадената букса и така ще знам коя за какво е.Така тъкмо ще мога да прокарам по-голям сноп с кабели, а не едно по едно!Иначе това Купе дето искам да го взема има климатик, но мойта кола няма и там ако не съвпаднат буксите ще бера ядове!Също така си мисля, че на повечето неща от електрониката са с различни букси двете коли и ще се "омотам" с кабели :D.За сега ще чета и ще видиме какво ще направя след няколко месеца :D.Също така е кофти, че двигателя на Купето се захваща с 4 тампона.Поне толкова видях, че продават в axm-auto, а на мен са само 3.И там май ще трябва заваряване и преправяне.

        Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

        Коментар

        Working...
        X