Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2.0 16V 139 hp бензин - пуши черно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2.0 16V 139 hp бензин - пуши черно

    Здравейте колеги!Имам следния проблем с гореспоменатия двигател. Монтиран е на Купе 95 година, ако това има значение Колата си пали нормално, форсира се нормално, но и топла и студена пуши черно при форсиране на мотора. Свещите се "опушват" бързо и почва да прекъсва. Ако се сложат чисти работи като часовник и така докато не зацапа отново Държа да подчертая, че дима е сух като при богата смес и по свещите си личи, че нагара е черен и сух, а не мазен така че версиите за масло и т.н. отпадат автоматично Една подробност - като загрее държи хубави обороти на празен ход, НО ако я форсираш и я пуснеш да паднат от "самосебе си" оборотите гасне. При студен двигател го няма този проблем.Очаквам съвети и компетентни мнения, защото искам да я оправя и да си я регистрирам. Времето почва да се оправя и ръчичките почват много да ме сърбят да я изкарам Помогналите колеги с полезни и точни съвети имат возене и каране след като я регистрирам на някоя от срещите, а след това и бира на корем П.П. Само не ме пращайте на диагностика веднага. Не съм я диагностицирал, защото колата е без номера, а никой на когото мога да имам доверие не се наема да дойде на място. Ако има компетентни и желаещи колеги сега е момента Благодаря предварително! :D
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Здравей колега,и аз преди 3години имах точно същия проблем с моето купе. Обади ми се и ще ти кажа какво да погледнеш.0888 132490.

    Коментар


      #3
      На мен, а мисля и на други колеги ще им е интересно да разберат от какво е проблема. Не можеш ли да драснеш 2-3 реда....
      Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
      Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
      FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
      Powered by Total & Fobos LPG

      Коментар


        #4
        Обадих се на колегата. Не е писал, защото е дълго за обяснение.В общи линии ме посъветва да проверя вакуума, който влиза в (или около) МАП сензора и минава под колекторните тръби. Когато имам възможност да погледна колата ще видя за какво точно става въпрос и по възможност ще направя снимки.Ако е от това ще се пръсна от радост. Все пак докато не съм убеден от какво е точно ще си мълча
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          В крайна сметка:Проблем 1 - пушенето - Оправено е .Беше от сцепено маркуче за вакуум, което минава под всмукателните колектори. Сменено с ново и колата промени работата и звука тотално Специални благодарности на колегата @coupe16v Без него щях дълго да се лутам и да търся нередност по мотора Проблем 2 - гасненето - почистих електромагнитният клапан, който контролира количеството въздух, който постъпва в мотора. От стоенето беше запекъл. В момента колата не гасне, форсира се със злоба и свистене. Откачам от кеф :D :D :D Дано съм бил полезен и на други хора П.П. Обещанието за снимките не съм го забравил. При първа възможност ще кача.
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            ЕВАЛА НА ГОЛЕГАТА coupe16v.ТА ЧАК И АЗ СЕ КЕФЯ БРАВО coupe16v

            Коментар


              #7
              ЕВАЛА НА ГОЛЕГАТА coupe16v.ТА ЧАК И АЗ СЕ КЕФЯ БРАВО coupe16v

              Коментар


                #8
                Слав написа:
                Помогналите колеги с полезни и точни съвети имат возене и каране след като я регистрирам на някоя от срещите, а след това и бира на корем
                Да не забравиш и обещанието за бирата

                Коментар


                  #9
                  Не съм не съм Ще се уговорим с колегата. Оказа се, че той не ходи по срещите, но ще измислим някой удобен ден :D
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Радвам се че съм успял да бъда полезен :D . Между другото проблемът беше много добре описан от колегата и бях на 99% сигурен че е от това. Все пак и аз съм минал по този път, а и за 6 години с тази кола доста работи по нея вече са ми ясни. Успех колега, дано само да те радва колата. (С моята имаме вече 100К в БГ и мога да кажа 4е колата е супер)ПС: От много време искам да дойда на някоя сбирка, но все не намирам време, кажете къде във форума мога да следя за датите на сбирките, пък все ще измисляя нещо.

                    Коментар


                      #11
                      Всяка втора и последна Сряда на месеца има срещи в Студентски град на колелото на автобуси 94 и 280. Ако решиш да ходиш някой път пусни ЛС и направо ще отидем с една кола
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        Мислех си, че срещите са Събота и Неделя, но щом са в Сряда ще дойда. За следващата сбирка ще ти пиша на ЛС.

                        Коментар

                        Working...
                        X