Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капачка на блока на пунто.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капачка на блока на пунто.

    Здравейте.Наложи се да купуваме кола за майками и естествено фиат пунто е вариант.Попаднах на една обява за въпросното пунто, но собственика ми каза, че колата не е в движение и трябвало да се сменят някакви капачки на блока на двигателя.Понеже цената е доста добра искам да питам какви са тези капачки трудно ли се смянят за да знам дали си струва да ходя на оглед за колата?
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    #2
    Имам съмнение, че става въпрос за тапите на блока-уточни го. Най-неприятната е тази под маховика-демонтира се ск.кутия, съединител, кожух на съединителя, маховик за достъп и смяна.
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Да, за тапите на блока става въпрос и до колкото разбрах точно за тази която каза.Каква функция извършват тези тапи и какво представлява смяната им?Струва ли си риска да се купи кола с такъв проблем?
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар


        #4
        MorningEnergy написа:
        Да, за тапите на блока става въпрос и до колкото разбрах точно за тази която каза.Каква функция извършват тези тапи и какво представлява смяната им?Струва ли си риска да се купи кола с такъв проблем?
        ами запушват блока да не тече охлаждаща течност навън ,а дали си струва според мен не понеже почти сигурен съм че е прегрявана и ще гори масълце

        Коментар


          #5
          Ахам, ясно.Мерси за бързите отговори.
          _/''''''''''''''''''''''''\_
          //---------------\\
          [( )== //// ==( )]
          |_|'------------'|_| ....Punto

          Коментар


            #6
            да е изгодно..., колко да е изгодно, те перфектни са по 1500 лв
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Предпазват блока от спукване, при замръзване/ако е зареден с вода или разреден антифриз/понякога- избиват при прегряване...Често, при втора ръка автомобили, се пробиват от корозия , при несвоевременна смяна на антифриза.Лично мое мнение-/решението е твое/-смяна на тапата от продавача, някаква мин. гаранция-да си нямаш неприятности и генерални набутвания после...
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар

              Working...
              X