Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лада турбо с електроника от Уно турбо-проблем!!!!!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лада турбо с електроника от Уно турбо-проблем!!!!!!!!

    Здравейте отново!Един приятел си направи Жигулата с ладов мотор и сложи всмукателните колектори,турбото и електрониката от Уно турбо :D До тук добре,но колата работи доста богато и не можем да разберем от къде е проблема Газовете от ауспуха са направо сурови и ако им дадеш огънче си горят!!!!!!!За сега е сменян само дебитомера и датчика за тем,който подава инфо на компа,но до тук е безоспешно.Мислим да проверим налягането на помпата и гориво-регулатора(някой може ли да сподели на колко бара трябва да е горивото).Въпросът ни е има ли възможност да се намали това гориво механично или компа трябва да се смени?Благодаря предварително!!!!!!!!!

    #2
    Датчик за температурата на двигателя който подава инфо на компа поставихте ли?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Датчик за температурата на двигателя който подава инфо на компа поставихте ли?
      Писах в поста че сме го сменили Уното беше цяло и от него се взе всичко необходимо!

      Коментар


        #4
        Разликата идва от бенз помпа, според мен. А сложихте ли рег за налягане на горивото)?
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          bmahob написа:
          Разликата идва от бенз помпа, според мен. А сложихте ли рег за налягане на горивото)?
          И аз се съмнявам,че работи на високо налягане!До сега беше с оригиналния рег,но вчера му дадох моя(от тия дето се регулират) и му казах да го отпусне до край за да го намали.Мисля си че ако свещите са студени и работи на 3-4бара налягане,нищо чудно че ги мокри!

          Коментар


            #6
            A инжекторите? От уното ли са? дават им налягане в рейката 2.94-3.06 bar със вързан вакум така че на 3 bar с твоя регулатор няма много файда. Аз мога да предложа нещо друго по примитивно е но не губите нищо ако не стане. Сложете рестрикор на входа на горивото след регулатора така колата ще има налягане на горивото, но ще има по-малко дебит.п.п. не твърдя че ще стане но може да опитате

            Коментар


              #7
              Re: Лада турбо с електроника от Уно турбо-проблем!!!!!!!!

              valyotuning написа:
              Здравейте отново!Един приятел си направи Жигулата с ладов мотор и сложи всмукателните колектори,турбото и електрониката от Уно турбо :D До тук добре,но колата работи доста богато и не можем да разберем от къде е проблема Газовете от ауспуха са направо сурови и ако им дадеш огънче си горят!!!!!!!За сега е сменян само дебитомера и датчика за тем,който подава инфо на компа,но до тук е безоспешно.Мислим да проверим налягането на помпата и гориво-регулатора(някой може ли да сподели на колко бара трябва да е горивото).Въпросът ни е има ли възможност да се намали това гориво механично или компа трябва да се смени?Благодаря предварително!!!!!!!!!
              налягането трябва да е 3бара на помпата за ботата смес виште инжекторите дали са оригинални и колко кубика са
              Power Under Pressure

              Коментар

              Working...
              X