Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто гт свети дюзата турбото не надува!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто гт свети дюзата турбото не надува!

    Здравейте колеги!!!Днес ми се появи следният проблем.Колата е пунто гт 94г. Както си карам мачкам педала на газта турбото си вихри идеално на 1,4-1,5 бара утива и пада после на 1,3бара което мисля,че е нормално,но като си карам нормално ми светва лампата за повреда и турбото умира като давам газ до края(когато свети лампата) и повече от 0,6-0,8 бара не марда!Лампата гасне когато я изцепя на 2ра до край и гасне дюзата!имам клапан блу офф които работи добре...имах преди клапан които ми правеше проблем отваряше много ранно но сега нямам такав проблем!мерси предварително!
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

    #2
    виж си турбо пътищата ... мойто правеше така като се беше пукнала трабата от инеркулара към турбото успех
    Fiat Punto 1.4 gt turbo
    Ford Fiesta 1.3 new port

    Коментар


      #3
      hibryd написа:
      виж си турбо пътищата ... мойто правеше така като се беше пукнала трабата от инеркулара към турбото успех
      дюзата може да свети точно то 50 неща
      Power Under Pressure

      Коментар


        #4
        WhitePower написа:
        hibryd написа:
        виж си турбо пътищата ... мойто правеше така като се беше пукнала трабата от инеркулара към турбото успех
        дюзата може да свети точно то 50 неща
        схемите на Орлин са страшни.....за сега бате не свети лампата мерси за помоща златен си!!!!
        Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
        Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

        Коментар


          #5


          и отново същият проблем светне ли дюзата турбото спира да надува най-много на 0,4-0,5 бара диагностика излиза ВЕРИГА МАФ СЕНЗОР кво ли е тва незнам вече.дам ли и пална газ колата изчитва и трагва без проблем и изванграцко свети постоянно чека
          Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
          Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

          Коментар


            #6
            ламбда сонда ама я виш на диагностиката дали въбще е жива
            Power Under Pressure

            Коментар


              #7
              WhitePower написа:
              ламбда сонда ама я виш на диагностиката дали въбще е жива
              днес за мерих дали има ток до нея има 13волта има...
              Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
              Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

              Коментар


                #8
                punto_gt_turbo написа:
                WhitePower написа:
                ламбда сонда ама я виш на диагностиката дали въбще е жива
                днес за мерих дали има ток до нея има 13волта има...
                а гледа ли другия комплект кабели как са на мултицета , нади има промяна във напрежението като я изфорсираш
                Power Under Pressure

                Коментар


                  #9
                  ммм да ти кажа нещо спря да го прави да свети чека,за два дена амо 1-2пати светна а имам кам 150км навартяни....а преди постоянно свети!
                  Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                  Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                  Коментар


                    #10
                    punto_gt_turbo написа:
                    ммм да ти кажа нещо спря да го прави да свети чека,за два дена амо 1-2пати светна а имам кам 150км навартяни....а преди постоянно свети!
                    ми може да си размърдал кабелите като си мерил и са е тръглана по добре )
                    Power Under Pressure

                    Коментар


                      #11
                      WhitePower написа:
                      punto_gt_turbo написа:
                      ммм да ти кажа нещо спря да го прави да свети чека,за два дена амо 1-2пати светна а имам кам 150км навартяни....а преди постоянно свети!
                      ми може да си размърдал кабелите като си мерил и са е тръглана по добре )
                      ooo ми незнам ко стана ама не свети кат по чудо...дано не продалжава де...как си ти?
                      Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                      Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                      Коментар


                        #12
                        мисля тези дни да искарам звяра , до автомивката и пак обратно във гаража щото много ме сърбят пръстите и ще направя някоя беля
                        Power Under Pressure

                        Коментар


                          #13
                          внимавай ама е добре да я подпалиш щото може да се задръсди до лятото требва да е в оборот
                          Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                          Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                          Коментар


                            #14
                            Колата влиза в грешка и затова не ти помпи турбото. 0.6 е налягането на гейта на турбото, демек по малко няма как да помпи. Виж си буксите на дебитомера, дросела ламбдата и др. или иди на диагностика ама там земат пари.
                            Coupe 2 20v turbo

                            Коментар


                              #15
                              yosko написа:
                              Колата влиза в грешка и затова не ти помпи турбото. 0.6 е налягането на гейта на турбото, демек по малко няма как да помпи. Виж си буксите на дебитомера, дросела ламбдата и др. или иди на диагностика ама там земат пари.
                              проверявал сам мн работи редко го прави това но е пак го прави...като влезззне в грешка както казваш и неще да надува...като и дам рязко газ и се оправя на момента...а кажи кво тва??????мисля или ламда или бензинова помпа запушини дюзи....кабели свещи сам сменил по каталог свещи денсо кабели магнет марели..и най често ми свети лампата за грешка извън града??
                              Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                              Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                              Коментар

                              Working...
                              X