Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.2 бензин интересен проблем с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.2 бензин интересен проблем с оборотите

    Здравейте. Колата е Фиат Пунто 1.2 бензин 60 коня мк2 2001 година. Имам я от 3 месеца някъде и вече 2-3 пъти ми се случва следното нещо. Карам си на произволна предавка с да речем 2500 оборота. Тръгвам да превключвам на по-висока( от 3 на 4 например), отпускам газта но оборотите не падат седят си толкова колкото са били, а понякога и сами се покачват. Например - на 2000 оборота отпускам газта и те сами се вдигат до 3000. След няколко секунди се оправя. Какъв може да е проблема? Също така забелязах още нещо което не съм сигурен дали е проблем..карам на неутрална скорост по инерция например по нанадолнище - оборотите падат на около 800, а когато колата е на място си държи 890-900 оборота...нормално ли е това?Може въпросите да са глупави но досега нямам почти никакъв опит с бензинова кола. Благорадя предварително.

    #2
    Случаино имаш ли газова и ако е газов инжекцион от там е проблема.На баща ми форда като го карам от време на време ми прави такъв номер,1 газаджии казаха че било от някъв емулатор на инжекциона
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Там е идеята, че газ въобще нямам. Нито уредба, нито инжекцион..Колата няма и никога не е имала газ.

      Коментар


        #4
        кола има няколко работи моторче за бавни обороти ,Температурен датчик , като начало може да напрявиш диагностика за по конкретизиране на проблем
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Обзалагам се че е температурния датчик
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            Нещо не ми се връзва температурния датчик с автоматичното вдигане на оборотите ... моторчето за бавни обороти( предполагам стъпковото - за празен ход) също не се връзва...някакси надали то вдига от 2000 на 3000 ... други идеи? :/

            Коментар


              #7
              Painfall написа:
              Нещо не ми се връзва температурния датчик с автоматичното вдигане на оборотите ... /
              Теорията ми е следната, кара си колегата да речем с 2.5 3.0 К-обороти температурния датчик не изпраща вярна информация до еку-то и то си мисли че колата е студена при което автоматичния смукач тъпка бензин,и при това полжение колата задържа оборотите. П п. Това е само теория
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                колегата е прав , имал съм същия проблем окозо се датчика!
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  Добре, а тоя температурен датчик, каква му е цената горе-долу и лесно ли се сменя?

                  Коментар


                    #10
                    около 20лв, смяната не е сложна.
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      грешка при наще пунтовци мап и температурен дачик са на едно .И не е много ефтин.А разхода как ти е.
                      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                      Коментар


                        #12
                        Painfall написа:
                        Нещо не ми се връзва температурния датчик с автоматичното вдигане на оборотите ... моторчето за бавни обороти( предполагам стъпковото - за празен ход) също не се връзва...някакси надали то вдига от 2000 на 3000 ... други идеи? :/
                        Да ти кажа и аз не вярвах, ама баш това се оказа (стъпковото). И при мен правеше по същия начин.Че и до 4000 оборота стигаше по кръстовищата(като съм спрял) и си ги държеше. Даже по същия начин започна - натискам съединител да превлюча и он почне 2500 - 3000 да играе 10 лева за почистване дадох и вече месец немам грижи. При теб може и въпросния датчик да е. Най-добре отиди да погледнат тия неща първо и после пиши пак.
                        Браво 1.6 16v 1996
                        Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

                        Коментар


                          #13
                          Възобновявам темата, понеже проблема се беше скрил, а сега се появи отново. Днес симптомите бяха същите като на колегата svilens. Когато направи проблема преди месеци беше рядко на 2-3 седмици веднъж и от декември до днес нямах проблем. Но днес отново се появи, доста по-зле при това. Сама дигаше оборотите до 3,500-4000 и го направи поне 10 пъти. Може би трябва да погледна моторчето за празен ход.

                          Коментар

                          Working...
                          X