Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

брава 1.4/12в гумички клапани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    брава 1.4/12в гумички клапани

    привет на всички,преди около 2 месеца скъсах МЕНТЕ ангренаж/километража беше на 13000км от предишната смяна,смених гумички маслена м-ла,гарнитура глава,2 клапана,ангренажната ролка и гумичките на клапаните ,съответно забелязах че колата започна да гори масло.моля за съвет дали новите гумички на клапаните са менте и оттях се получава лекото омазняване на ауспуха.за 2500х.км.съм долял около половин литър масло.преди да скъсам ремъка колата не харчеше масло.благодаря предварително
    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

    #2
    Колега доколкото знам гумичките за маслена магистрала са само оригинални. Много малка е вероятността да си попаднал на менте. По-скоро търси проблема в гумичките на клапаните. Смени ли ги всичките при ремонта?
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

    Коментар


      #3
      При условие че тези прословути гумички(на маслената магистрала) струват 10-11лв. бр. и да са менте?
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        имах предвид гумичките на клапаните че са менте и може би от тях харчи масло,защото само тези прословути гумички не успях да купя от магазина в люлин а майстора който шлайфа главата ми ги е сложил .сега си мисля че само тези гумички правят мизерия .мога ли да карам така още 4 месеца и дали няма да стане по голяма беля.благодаря
        Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

        Коментар


          #5
          Колега, може да имаш проблем с водачите на клапани. До колкото съм чувал, е разумно при срещане на бутала с клапани да се сменят. Ако са повредени, това е добра причина за разход на масло!
          Fiat Marea 1.8 16V ELX

          Коментар


            #6
            само 2 от клапаните бяха криви и ги смених с нови другите бяха съвсем леко чукнати и майстора каза че ще може да ги напасне пак и няма да е проблем
            Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

            Коментар


              #7
              KRASI CVETKOV написа:
              другите бяха съвсем леко чукнати и майстора каза че ще може да ги напасне пак и няма да е проблем
              Ето каде ти е била грешката
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                cs_aleksandar написа:
                KRASI CVETKOV написа:
                другите бяха съвсем леко чукнати и майстора каза че ще може да ги напасне пак и няма да е проблем
                Ето каде ти е била грешката
                мерси колега ще помисля какво да правя засега нямам финанси но явно ще трябва да сменя всичките клапании все пак дали има малка възможност да е от гумичките на клапаните или не
                Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                Коментар


                  #9
                  KRASI CVETKOV написа:
                  cs_aleksandar написа:
                  KRASI CVETKOV написа:
                  другите бяха съвсем леко чукнати и майстора каза че ще може да ги напасне пак и няма да е проблем
                  Ето каде ти е била грешката
                  мерси колега ще помисля какво да правя засега нямам финанси но явно ще трябва да сменя всичките клапании все пак дали има малка възможност да е от гумичките на клапаните или не
                  Има и то голяма вероятност да е и от гумичките
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    дано че в тая криза лоша работа :D
                    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                    Коментар


                      #11
                      1.4/12в гумички клапани

                      Благодаря на всички за отговорите.Колата вече е направена оказаха се три извадени гумички на клапаните и от там е идвал и харча на масло и увеличеният шум от главата.Главата пак е шлайфана и вече е с нови купени този път от мен гумички и е с паснати клапани.Сега се радвам на доста по тиха работа на двигателя и се надявам да няма харч на масло
                      Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

                      Коментар

                      Working...
                      X