Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто гт дебитомер симптомите???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто гт дебитомер симптомите???

    какви са симптомите за не работещ дебитомер....колата е пунто гт 1.4 турбо....както си карам на 2ра със 3хил оборота мачкам газта и на 4ри хил колата удря резко прихалцва и ми враща оборотомера на обратно.....на диагностика показа че е дебитомер но искам да се застраховам на празен ход оборотите играят много и даже някои път гасне колата сама....и някои колега може ли да ми каже къде да си намеря евтин дебитомер....може и 2ра ръка ама читав.....мерси на всички предварително....!!!!!!
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

    #2
    може ли да ми са не стабилни оборотите на празен ход заради вакуум помпата?????и да шашка дебитомера?защото забелязо днес че педала на спирачките ми е като камак твард и не спира добре колата като натина педала колата трагва на другият краи....
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

    Коментар


      #3
      някои колега може ли да ми каже когато дебитомера ти е отишал,прекасва ли колата на ниски обороти..?
      Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
      Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

      Коментар


        #4
        Пич, нали сте я закачали на диагностика тази кола и ви е дала грешка в дебитомера!При таз диагностика не гледахте ли като работи колата, дебитомера какви стойности дава? Променя ли ги като дадеш газ? Стабилни ли са стойностите на празен ход или ги мени с много? Пробвахте ли в движение при пълна газ какво показва?Другия вариант да го тестваш горе-доле без да ползваш диагностична апаратура е с един мултицет да провериш стойностите, които се получават между крачетата на дебитомера както е описано на прикачената схема (пробата трябва да е с включена букса на дебитомера).Повреден дебитомер при тази кола (за съжаление е доста често срещано явление-особено със сложен спортен филтър директно) може да е причина за много проблеми и мизерии, както на празен ход, така и в движение, тъй че провери го хубаво какво дава като стойности (най-добре я закарай на диагностика, но при някой, който знае и разбира какво гледа) и прецени дали да се ръснеш 800+лв. за нов дебитомер.Най-лесно щеше да е както ти предложих в предишен пост и да пробаш с някой дебитомер от друго пунто ГТ, мма както се разбра нямаш познат с такава кола в твоя район
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          като откача буксата на дебитомера нормално ли е колата да загане....днес ми се наложи да патувам изван града. дамвам газ кола ме дарпа назад и трудно набира. иначе ако прискоч границата на 3-4хил обр. няма проблем...на 10сед. давания на гас на 5-6 пати кола предърпва направо спира...и гърми в ауспоха......продалжава на диагностика да дава грешка активна Маф сензор....според вас колеги да го сменям ли????
          Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
          Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

          Коментар


            #6
            x

            До колкото знам колата не трябва да загасва като го откачиш

            Коментар


              #7
              х

              Мислел ли си за кабели/свещи?

              Коментар


                #8
                ми мисля че са добре кабелите и свещите....но на диагностика ми излиза дебитомер...
                Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                Коментар


                  #9
                  Кабели или свещи са дори и да ти изглеждат добре, погледни в тъмното първо дали не ти избиват искри, на място прави ли проблеми или само с товар. А за дебитомера по добре първо земи на заем от някой за малко, че малко дебитомери са по скъпи от тоя.
                  Coupe 2 20v turbo

                  Коментар


                    #10
                    yosko написа:
                    Кабели или свещи са дори и да ти изглеждат добре, погледни в тъмното първо дали не ти избиват искри, на място прави ли проблеми или само с товар. А за дебитомера по добре първо земи на заем от някой за малко, че малко дебитомери са по скъпи от тоя.
                    няма от кой да взема да пробвам...в близките 30км радуос има само още едно пунто гт ...и тои е с другият мотор след 96г и той е в авто каща се продава хахаххах
                    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP
                    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

                    Коментар


                      #11
                      според мене не си за деботимер , кабели , свещи , като се преебе дебитомера колата едвам се кара търси пролема другде или по кабелите към дебитомера , по скоро някой да се ебава и нормално е да касне като го махнеш
                      Power Under Pressure

                      Коментар

                      Working...
                      X