Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

скърцане / свирене / пищене при подаване на газ. ангренажен?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    колега и при мен се чува някакво свирене но когато е студена,когато загре е няма никакъв шум,това се появи от скоро но него прави много често аз несъм сменял ремък и ролки но май ще трябва.

    Коментар


      #17
      Хвърли око и на тази тема - Щурец под капака

      Коментар


        #18
        свиренето

        Пич аз карам браво 1.8 гт обърни сериозно внимание на това свиркане , защото преди две години с едно такова леко и едвам чуващо се свиркане се свирнах с 750 кинта. Оказа се ,че едната ролка на ангренажа е блокирала и отам клапани водачи и.....т-н.Успех
        Fiat BRAVO 18 16V 1995

        Коментар


          #19
          Като начало се сваля пистовия ремък, за да се изключат част от компонентите. Свирещ ангренаж е признак за преопънат ремък или за износване в зъбните колела на разпределителните валове. При мен свири като турбина, въпреки, че не е преопънат. Самите колела са износени.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #20
            При мен свири ремъка на алтернатора. Като му пръсна малко вода и спира за момент. Мога сам да го натегна или трябва сервиз?
            Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

            Коментар


              #21
              ако имаш инструменти можеш, ако не можеш ела до студентски ще ти го опъна довечера
              Брава 1.6

              Коментар


                #22
                Аз пък имам на студен двигател отскоро , за около 5 минути и после изчезва, едно леко тракане на празен ход, което не е ритмично и наподобява леко пукане все едно, хвърляте съчми по асфалт, но не ритмично, като подам малко газ не се чува тоя звук, а след 5 минути изчезва и на празен ход, дали да я водя на оглед, или не е притеснително? Стило 1.6 бензин, смяна на ролки обтегач, пистов ремък, ангренаж, преди 3 години и 35хил.км

                Коментар

                Working...
                X