Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на ангренажен ремък и ролки - Мареа 1.6 16V..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на ангренажен ремък и ролки - Мареа 1.6 16V..

    Извинявам се за въпроса, нов съм и не съм се ориентирал във форума. От вчера съм с Мареа 1.6/16V. - септ. 1998 г. Събирам съвети за основните неща на първо време - ремък и ролки на двигателя и масло.Моля посочете цени и магазини в София откъдето пазарувате изгодно хубави части SKF и подобни, какъв ремък и т.н.Вида масло и прочее. Водната помпа е отделно, не е на ангренажа.Аз съм в района на Дружба-1Благодаря!!!Калоян.

    #2
    Добре дошъл колега, и честита придобивка. за цени се орентирай от www.axm-auto.com препоръчвам ти ремък dayco ролките да НЕ бъдат Breda а маслото, селениа Gold.Когато ходиш да ти сменят ремъка, първо питай дали имат специални пети за зацепване, защото този мотор неможе да се зацепи по белезите.Успех!
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Благодаря, аз намерих в сайта две ролки СКФ и ремък Дайко съответно 67 лв неподвижна и 88.6 за оптяжна и ремъка на Дайко 33.8, това ли е всичко? Дават и комплект, комплекта на Дайко с какви ролки е?За къде е тази външна оптяжна - тези цени ме устройват, остава да разбера къде в София може да се намерят на подобни....Тук в един сервиз в Дружба-1 общо ми искат за части и труд 500 лв

      Коментар


        #4
        има си в софия такъв магазин, провери за адрес в сайта. а външна обтяжна, предполагам е тая за външните ремъци, а не за ангренажа
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          Да свързах се, човека на който попаднах беше супер отзивчив, страхни сте - Благодаря ви!

          Коментар


            #6
            ре

            Когато ходиш да ти сменят ремъка, първо питай дали имат специални пети за зацепване, защото този мотор неможе да се зацепи по белезите.Коега, виждам че и ти си със същият мотор - тогава би трябвало да знаеш, че може да се смени само по белези и не е задължително условие да имаш специално приспособление за това.А за частите които си препоръчал съм напълно съгласен. :D
            Мареа 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Смених ги във ВИП сервиз Младост-1 за 140 лв труд ... Чак ми е чудно, при толкова много такива коли и толкова много сервизи, въпросните ПЕТИ се оказаха голяма рядкост.

              Коментар


                #8
                както казах петите не са задължителни за тоя мотор
                Мареа 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  Колега ,сериозно ли 140лв за труд????
                  FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                  Коментар


                    #10
                    jordanfena написа:
                    както казах петите не са задължителни за тоя мотор
                    и как ще стане номера без пети
                    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                    Коментар


                      #11
                      както аз си смених моите - с белези. Абсолютно става - ако не ставаше нямаше да твърдя това.Ако не го бях правил лично или видял лично - нямаше да го казвам тук.
                      Мареа 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        аз не споря с теб че неможе, но смятам че щом са ги направили хората значи не става иначе, знам че белезите се намествят по петата.по стария ремък ако видиш точно как идват и си ги бележиш сигорно ще стане но си е рисковано, да не го зацепиш грешно
                        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                        Коментар


                          #13
                          така е колега, прав си, малко си е рисковано но все пак става, затова трябва много да се внимава.
                          Мареа 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            р

                            става с белези.аз имам пети и неги ползвам всеки път.
                            тел.0897943620

                            Коментар


                              #15
                              на мен ми се наложи след смяна по белези да ходя после на сервиз да ми оправят колата.колега за кой сервиз в младост говориш дай малко инфо

                              Коментар

                              Working...
                              X