Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с оборотите на мареа 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с оборотите на мареа 1.6 16v

    Здравейте, аз съм малко новичък тука, но ще се радвам ако ми помогнете малко.Проблема ми е че колата ми гасне на свободна, независимо дали работи на място или в движение на свободна колата гасне, а оборотите ги държи на 500.карам я от 2 месеца колата, а днеска за първи път направи така.Някакви идеи?
    Fiat Marea 1.6 16v `97

    #2
    д

    наидобре щее даезакараш на диагностика има много причини зада гасне например стъпков мотор температурен дачик мар някои вакум и тн.
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      Може ли да ми кажете колко струва стъпков мотор,ТПС сензор,ламбда сонда,температурен датчик и самата диагностика.Само информативно да знам за какво става дума.
      Fiat Marea 1.6 16v `97

      Коментар


        #4
        г

        съпков мотор около 100.ланда около 120 температурен дачик20лв.диагностика 15-30лв.може дае лоша връзка или мотора дасе почисти наинапред диагностика итогава мисли за части.
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          chernokos написа:
          Може ли да ми кажете колко струва стъпков мотор,ТПС сензор,ламбда сонда,температурен датчик и самата диагностика.Само информативно да знам за какво става дума.
          не си посочил годината на колата ако е преди 98 и е с металните траби е там някаде стъпковия мотор както казва колегата а ако си с пластмасовите може да си го купиш само от ахм-ауто и то онлайн но цената му е доста по солена но само там се намира като отделен елемент абе я наи добре си провери сам и виж кое колко струва и за проблемати да общо взето това са нещата които карат нашите Фиати да даржат спокойни обороти 800 но всичките трябва да са в ред а ето и линкаhttp://axm-auto.com

          Коментар


            #6
            Колеги, днеска закачих колата за диагностика имах няколко грешки които ми излязоха: ламбда сонда,дебитомер и код ключ.Момчетата ми изчистиха грешките, качихме се с майстора в колата покарахме я, загря и не прави така.Обаче ми каза че може да е от центровката на колата.Ще я карам сега 2,3 дена и ще видим дали ще се размина само с изчистването на грешките.Кажете какво мислите?
            Fiat Marea 1.6 16v `97

            Коментар


              #7
              Като за начало нямаш дебитомер. Ако колата си върви добре няма какво да му мислиш. Ако пак се върне старото положение причините са много и ще му мислиш тогава.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                е нали това беше идеята на диагностиката да ми помогне да знам какво да правя.
                Fiat Marea 1.6 16v `97

                Коментар


                  #9
                  chernokos написа:
                  е нали това беше идеята на диагностиката да ми помогне да знам какво да правя.
                  Нали каза, че се е оправила? Докато е добре не я пипай, пък като се сдуха пак ще казваме. Каква е тази грешка в дебитомера, като нямаш такъв? Разпечатка или снимка нямаш ли от грешката?
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    д

                    колегата е прав ти нямаш дибитомер притвоята кола има мап сензор.
                    тел.0897943620

                    Коментар


                      #11
                      а какво е код ключ?
                      Fiat Marea 1.6 16v `97

                      Коментар


                        #12
                        chernokos написа:
                        а какво е код ключ?
                        фиат има вградена система против крайжба или по простичко имобилаизер (дано го исписвам правилно) системата се състои в нещо такова чип които седи в контакния ключ(трябва да имаш три броя червен’мастер’ два сини и карта),четец които се намира около самия патрон на контакния ключ и разбира се компа кадето се намира и самия чип който да опознае и сравни зададения код с този от чипа на ключа,а грешка дава когато системата не е разпознала правилно кода или някои си е играл и е пъхал друг ключ в колата ти и се е опитвал да пали с него (вероятноста е много малка) ето и едно линкче по темата :http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=41&t=57 извинявам се за линка на операторите на форума но не знам от каде да намеря по подходящ

                        Коментар


                          #13
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...58&start=0Те ти хубав линк И градски, напиши каква е тая кола в подписа си долу, че много трудно така....

                          Коментар


                            #14
                            за триене
                            тел.0897943620

                            Коментар

                            Working...
                            X