Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензиновата помпа и регулатора на налягането

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензиновата помпа и регулатора на налягането

    Може ли да се сменя само регулатора на налягането на горивото на Брава 1.6 16V ELX 103кс 1999 или трябва да се замени цялата помпа в комплект? Става въпрос за модела, чийто регулатор би трябвало да е на кошницата на помпата в резервоара, а не отпред на рейката. Освен това как да разбера кой модел помпа ми трябва, защото по моргите ми искат първо номера на моята. Обаче тя е на колата и смятам да я сваля едва когато намеря друга. Проблемът ми е, че регулаторът трябва да държи 3 бара на горивото, а той прави 4 и ми създава проблеми.Благодаря предварително за компетентните мнения.
    Fiat Brava, 01.1999 - 1.6 16V 182A400

    #2
    За пръв път чувам за Брава 1.6 16в 103кс, на която регулатора за налягането да е в кошницата на помпата, а не на рейката. За мен такова животно няма.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      напиши си ВИН на колата и го пусни на hit-ko... или сам виж в ЕПЕР

      Коментар


        #4
        Регулатора наистина е на рейката и няма такъв във помпата.Помпата може да дава и 6 бара,регулатора на рейката го отсича на 3,0 бара.

        Коментар


          #5
          По VIN ми излиза тази помпаоригинален номер 46475714.Колата все пак е Returnless Fuel Injection System и според ръководството на Haynes регулатора за налягането в кошницата на помпата. И според същото ръководство не се е предлагало отделно по времето на издаването му. Интересува ме дали мога да сменя по някакъв начин само него. Все пак помпата е 300 кинта. Ако бъркам, кажете къде трябва да е този регулатор, защото налягането трябва да падне на 3 бара и едва тогава, ако няма подобрение, да подходя към инжекторите...
          Fiat Brava, 01.1999 - 1.6 16V 182A400

          Коментар


            #6
            а

            притвоята кола реголатора е вкошницата и можедасесменя незнам далисеродава само реголатор при всяко 16 със пласмасов колектор е там дори няма горивопровоза обратен бензин съшто и филтар като другите под пласмасовия капак
            тел.0897943620

            Коментар


              #7
              Re: а

              gal76 написа:
              притвоита кола реголатора е вкошницата и можеда сесменя незнам далисе родава само реголатор при всяко 16 със пласмасов колектор е там дори няма горивопровоза обратен бензин съшто и филтар като другите под пласмасовия капак
              пич , някой да не ти е счупил интервала... или просто го слагаш по чувство?Ще ти кажа една тайна , ама гледай някой да не разбере: вместо шт опитай да пишеш Щподобен начин на писане , освен всичко друго покава и неуважение към тези, които ще четат.

              Коментар


                #8
                Браво 1.6 16V ELX 103кс 2000г. с пластмасовите колектори с вграден филтар и предполагам и регулатор за налягането в помпата наистина един малко тъп вапрос от моя страна но как мога да измеря налягането какво е след помпата и в рейката и също така и при мен липсва обратно връщане на излишното гориво но има едни страни неща който се намират в преден десен калник и са свързани по някакав странен начин със сини пластмасови шлаухи към бензиновата система (дано не греша нещо) но ми е интересно и това за какво е казаха ми че е за бързо връщане на горивото в резервоара ако стане непредвиден инцидент

                Коментар


                  #9
                  п

                  нареиката има пласмасова тапа която семаха поднея има щуцер с игла наилесно става с накраиник за зареждане на климатик.сините маркучи са за екологичност сцел изгаряне на вензиновите пари от резервуара.
                  тел.0897943620

                  Коментар


                    #10
                    Dobre de kato ne ti e regulirano gorivoto kakvo stava 4e ne razbrah, kakvi sa simptomite?izvinete me za kirilicata no sam na rabota i nqmam na slujebniq
                    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                    Fiat 1100L 42г.

                    Коментар


                      #11
                      Симптомите: колата няма добра динамика. При подаване на газ първо заглъхва, после бавно се набира, но пък след това няма проблеми, докато не смениш предавката с по-висока и пак така. Иначе не гори много - 6,3/100 извънградско. Другите показатели от диагностиката са ОК, само по-високото налягане - 4 бара вместо 3, както и прекалено бели свещи - бедна смес. Чува се едно бучене на двигателя преди да се набере колата при подаване на газ.
                      Fiat Brava, 01.1999 - 1.6 16V 182A400

                      Коментар


                        #12
                        благодаря за отговора на колегата тапата я знам каде се намира но ме интересуваше повече с какво се мери налягането в рейката едва ли става с обикновен манометар какъвто се ползва да кажем за измерване на налягането в гумите и част от признаците като нисак расход и бели свещи ги има на моята с исключение на забиването и бученето в двигателя и още едно вапросче времената на дюзите при 800 оборота нормално ли е да са от порядака на 4/5 милисекунди а при подаване на гас да достигати даже надминават 10/12

                        Коментар


                          #13
                          Колега мерси за отговора но при мен го има глъхненето само в ниските обороти и то като е студена а за шум също като е студена ма повече мяза на сух клапан и тн. Каде да си замеря това налягане?
                          АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                          Fiat 1100L 42г.

                          Коментар


                            #14
                            Налягането ми го измериха, закачайки манометър за горивния мъркуч преди рейката. Иначе ми казаха, че се замерва и на тапата на рейката, която се сваля и се завинтва манометър, но това не съм го виждал.
                            Fiat Brava, 01.1999 - 1.6 16V 182A400

                            Коментар


                              #15
                              аха мерси пак колега ама каде да отида да го направят това измерване? Кой ще ми препоръчаш....?
                              АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                              Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                              Fiat 1100L 42г.

                              Коментар

                              Working...
                              X