Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

няма мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    няма мощност

    Имам пунто 2 1.2 8ви от седмица имам следния проблемпаля колата пали от рас ама мотора работи на 450 оборота(топлъл) 1100 (студен) и страшно много тресеподавам газ колата няма мощност и едвам потегля а за набиране да не говоримдвижа се изключвам от скорост и както е с да речем 2000 оборота стрелката се срива на 300 и аха да загасне(няколко пъти загасна) сменил съм свещите преди около 300км.Някакви идеи
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    колега махни си кутията на въздушния филтър и отдолу трябва да има една клапа,тя се е...а редовно при тези двигатели.почисти я хубаво даже мисля че има спрейове за това,другото за което се сещам е ламбда сондата,по принцип колата като е студена работи на авариен режим защото на сондата и трябват 300 градуса целзии за да влезе в режим на работа,а тя е наи важния датчик в двигателя, определя количеството гориво което трябва да се подаде в пропорция с вкарания въздух.ти сам каза 4е като е студена ти държи обороти а като загрее и гасне.това е така именно защото е възможно да е прецакана и да подава бедна смес.ходи на диагностика да ти я погледнат.дано да съм ти от полза успех

    Коментар


      #3
      За да тресе мотора е напълно възможно да не работи на 4 чилиндъра. Аз като дръпна кабела на една от свещите си ставам като дизел. Ако със старите свещи не си имал ядове по-добре си ги върни. Кабели за свещи, дистрибуторна капачка, палчето от дистрибуторната капачка, бобините на свещите в случай че нямаш дистрибуторна капачка - погледни ги в какво състояние са и как са монтирани едни към други.
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар

      Working...
      X