Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 2 маи прегрято

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 2 маи прегрято

    колеги вчера не си бях в нас и братовчед ми ходил до софия с колата и маи я е прегрялщото сутринта отварам капака да вида как са нещата и изненада няма вода -Лошоооо (аз я гледах преди седмица беще малко под максимума) дигам щеката на маслото нема никои-още по лошо (и то е проверявано заедно с водата)почнах да се чудя и мая що нема тез течностиоткрих едно съединение се е охлабило и е изтекла водата затегнах го сипах 4.5 литра вода сипах и 2 литра масло запалих и ми се доплака двигателя треска като луда от ауспоха изкарва черен пушек и смърди на маслоНаправо не съм в кожата си Та въпроса ми е какво може да си е заминало и ако може някакви ориентировачни цени че в АХМ-АУТО няма цени (на някои неща)интересува ме каква е цената на Бутала,сигменти,биели,Глава(недаи си боже)Моля за малко съдеиствие че просто нямам думи ПС:колата е Пунто МК2 1.2i 8V
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    Re: Пунто 2 маи прегрято

    todorshalev написа:
    колеги вчера не си бях в нас и братовчед ми ходил до софия с колата и маи я е прегрялщото сутринта отварам капака да вида как са нещата и изненада няма вода -Лошоооо (аз я гледах преди седмица беще малко под максимума) дигам щеката на маслото нема никои-още по лошо (и то е проверявано заедно с водата)почнах да се чудя и мая що нема тез течностиоткрих едно съединение се е охлабило и е изтекла водата затегнах го сипах 4.5 литра вода сипах и 2 литра масло запалих и ми се доплака двигателя треска като луда от ауспоха изкарва черен пушек и смърди на маслоНаправо не съм в кожата си Та въпроса ми е какво може да си е заминало и ако може някакви ориентировачни цени че в АХМ-АУТО няма цени (на някои неща)интересува ме каква е цената на Бутала,сигменти,биели,Глава(недаи си боже)Моля за малко съдеиствие че просто нямам думи ПС:колата е Пунто МК2 1.2i 8V
    Кофти работа колега.Трудно ли запали. Евентуално запечени сегменти и надрани цилиндри. Дано главата да е в ред и да мине с пасване на клапани. Докато не се отвори двигателя всичко е хипотези и догатки. Свържи се с Христо в Ямбол и се разберете за цените. Късмет.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Пунто

      Като за начало може да се премери компресията последа се отваря и да се провери как е може само гарнитура да е здухана смесва ли антифриз- масло мримет тропаше смених само гарнитура и всичко се оправи може и главата да трябва дасе шлаифа а не мисля че трябва да правиш основен ремонт това да повече пари
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        значи не запали трудно даже доста лесно (както друг път)не е смесило масло-антифризнадявам се да е само сегменти и гарнитура за основен ремонт няма да е щото и без тва съм го закъсал с финнаситевъв понеделник ще доиде един приятел(маистор) да мерим компресията и евентуално да я карам в сервиза му ПС:някои ще ми каже ли как се пише колегата Христо от Ямболнаправо нямям думи Тоя моя идиот(братчет ми) не е ли видял че водата се качва че лампа свети абе ..........
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          todorshalev написа:
          значи не запали трудно даже доста лесно (както друг път)не е смесило масло-антифризнадявам се да е само сегменти и гарнитура за основен ремонт няма да е щото и без тва съм го закъсал с финнаситевъв понеделник ще доиде един приятел(маистор) да мерим компресията и евентуално да я карам в сервиза му ПС:някои ще ми каже ли как се пише колегата Христо от Ямболнаправо нямям думи Тоя моя идиот(братчет ми) не е ли видял че водата се качва че лампа свети абе ..........
          hit-ko Христо от Ямбол
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Кофти ситуация! За съжаление, не всеки се отнася както трябва с техниката. В крайна сметка, братчет, братовчет, щом си взел нещо чуждо, поне трябва да внимаваш, колкото можеш. Вие как разбрахте за липсващата вода? Имам в пред вид индикатор на таблото ли ви подсказа или решихте да проверите?Маслото е изгоряло, то е ясно. Щом не е смесено с антифриз. И не искам да ви плаша но да долеете 2 литра масло при норма 2,8 литра, то и лампата за масло трябва да е светила. Аз лично очаквам по-сериозни посбедствия поради липсата на масло, въпреки че FIRE двигателя е доста дурако устойчив.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              за водата разбрах щото имам един навик сека седмица да си проверявам колата и видях че няма вода абе ще видим в понеделникПС: утре няма да и е до колата ще имам толко гости чеее .........
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                е колата не е много зле Гарнитурата е заминалаТропането е от водата която е напълнила 1 цилиндъриначе копресията е супер м/у 14 и 16 средноявно ще се размина с гарнитура и шлаифане
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  Дано да е само това колега.
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #10
                    Така можете само да гадаете...трябва да се отвори да се види... моето пунто беше прегряло перката не включваше, защото датчика беше прецакан...и моето тропаше, и то доста... и пушеше като димка... но се разминах само с гарнитура, стружка на главата... и сега е пушка...
                    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                    Punto. 1.2 16v. 86hp+

                    Коментар


                      #11
                      Пунто

                      Питай те предварително за цена за смяна да не се изненадате гарнитурата не е много
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Re: Пунто

                        kluchar написа:
                        Питай те предварително за цена за смяна да не се изненадате гарнитурата не е много
                        вече съм говорил смяна на съединител,гарнитура,ремъци,филтри 100лв ама е много мои човек маисторабез шлаифане и части
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          малко развитие колата наи накрая влезе в сервиза (с много мъки)по разглобиха я и установиха че ангренажния ремък я му остават 200-300км. я не капаци мапаци сичко свалиха утре продължават по надолу пък ще видим до тук заключението е :Духа през охлаждането и хвърля вода в 1 цилиндър и има масло във водата :D
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            todorshalev написа:
                            малко развитие колата наи накрая влезе в сервиза (с много мъки)по разглобиха я и установиха че ангренажния ремък я му остават 200-300км. я не капаци мапаци сичко свалиха утре продължават по надолу пък ще видим до тук заключението е :Духа през охлаждането и хвърля вода в 1 цилиндър и има масло във водата :D
                            Значи, до тук1. Ангренаж и ролки2. Гарнитура глава3. Шлайф4. Хубава промивка на охладителната система и най-вече на маслената.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Колега този твои братовчед ти е ...... маиката с извинение няма ли тои да направи нещо по въпроса аз имам същото пунто колега и до сега не сам имал проблеми и аз съм го понапъвал за лиготия но до такава участ не съм стигал и си карам спокоино успех и дано стане и обратно по колелото на смърта
                              Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                              Коментар

                              Working...
                              X