Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto 1.8 HGT ????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto 1.8 HGT ????

    Zdraveite kolegi. Izviniavaite za latinica, no nqmam kirilitsa na tozi pc.Registrirah se tuk, za d amoga da polucha suvet ot kompetentni fenove na fiat. Haresal sum edno julto Punto 1.8 HGT, v dobro sustoqnie, no sobstvenika se izpusna che e kusalo angrenajen remuk. Suotvetno kolata bila popravena i deistvitelno vurvi, no tova dovede podozreniq u men. Molq, ako mojete da mi dadete suvet kak da postupq i za kakvo da pogledna za da razbera dali motora e v dobro sustoqnie sled tozi incident? Blagodarq Vi.Здравейте колеги.Извинявайте за латиницата ,но нямам кирилица на това РС.Регистрирах се тук , за да мога да получа съвет от компетентни фенове на Фиат.Харесъл съм едно Пунто 1,8 HGT,в добро състояние ,но собственика се изпусна ,че е късало ангренажен ремък.Съответно колата била поправена и действително върви ,но това подозрения в мен.Моля ако можете да ми дадете съвет как да постъпя и за какво да погледна за да разбера дали мотора е в добро състояние след този инцидент?Благодаря ви."МОДЕРИРАНО""Модераторски екип на fiat-bg.org"

    #2
    За да разбереш дали е в ред трябва да отвориш двигателя, но едва ли ще ти позволят. Провери маслото как е на цвят и антифриза, покарай го докато загрее хубаво и му изреди от 1-5 поне до 5000 об. този двигател от високи обороти не се плаши, ако има къде го настъпи поне до 180 и после като спреш ослушай двигателя за странни шумове.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      аз поне лично бих бягал далеч от този автомобил щом е късал ремак и едва ли е на ниски обороти е било мазало и зависи кви пари му търси човека но аз не бих го взел
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар


        #4
        Бягай надалеч от автомобила!
        Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
        Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

        Коментар


          #5
          Колега, Ако колата е докъм 130000км че да е добре, ослушай се и за странни вибрации в купето при празен ход на двигателя. Помни че колата на старо е като Жената или е вярна Или не

          Коментар


            #6
            95000km e.

            Коментар


              #7
              Re: Fiat Punto 1.8 HGT ????

              B3A5T написа:
              Zdraveite kolegi. Izviniavaite za latinica, no nqmam kirilitsa na tozi pc.Registrirah se tuk, za d amoga da polucha suvet ot kompetentni fenove na fiat. Haresal sum edno julto Punto 1.8 HGT, v dobro sustoqnie, no sobstvenika se izpusna che e kusalo angrenajen remuk. Suotvetno kolata bila popravena i deistvitelno vurvi, no tova dovede podozreniq u men. Molq, ako mojete da mi dadete suvet kak da postupq i za kakvo da pogledna za da razbera dali motora e v dobro sustoqnie sled tozi incident? Blagodarq Vi.Здравейте колеги.Извинявайте за латиницата ,но нямам кирилица на това РС.Регистрирах се тук , за да мога да получа съвет от компетентни фенове на Фиат.Харесъл съм едно Пунто 1,8 HGT,в добро състояние ,но собственика се изпусна ,че е късало ангренажен ремък.Съответно колата била поправена и действително върви ,но това подозрения в мен.Моля ако можете да ми дадете съвет как да постъпя и за какво да погледна за да разбера дали мотора е в добро състояние след този инцидент?Благодаря ви."МОДЕРИРАНО""Модераторски екип на fiat-bg.org"
              Само измерването на компресията на двигателя ще даде отговор на въпроса ти дали двигателя е в добро състояние след направения ремонт.Ако ти даде и на 4-те цилиндъра 12 и отгоре бара,с макс.разлика между цилиндрите +,- 0,5 бара при загрял двигател не се притеснявай.Освен това двигателя трябва да работи без излишни шумове,поклащания и вибрации.

              Коментар

              Working...
              X