Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ на двигателя му има нещо сериозно !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Rokambol написа:
    zloben9000 написа:
    ...сега е в сервиза ще видим какво ще кажат !
    Къде си я закарал, ако не е тайна?
    във фиат сервиз до зърнени храни !само да я видят. ще ми се обадят да кажат колко ще излезе ремонта.колко ще вземе твоя майстор за смяна на лагери на коляновия вал ?
    Bravo GT 1.8

    Коментар


      #17
      zloben9000 написа:
      Rokambol написа:
      zloben9000 написа:
      ...сега е в сервиза ще видим какво ще кажат !
      Къде си я закарал, ако не е тайна?
      във фиат сервиз до зърнени храни !само да я видят. ще ми се обадят да кажат колко ще излезе ремонта.колко ще вземе твоя майстор за смяна на лагери на коляновия вал ?
      Не знам, трябва да го питам. Мога да му се обадя следобяд и да говоря с него. Имай в предвид, че няма да са само лагери.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #18
        Не знам, трябва да го питам. Мога да му се обадя следобяд и да говоря с него. Имай в предвид, че няма да са само лагери.
        я ми дай и неговия номер за всеки случай ...
        Bravo GT 1.8

        Коментар


          #19
          zloben9000 написа:
          я ми дай и неговия номер за всеки случай ...
          Пратих ти го на ЛС
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #20
            Него вкарвайте в приключения момчето и него обвинявайте че я е настъпвал повече колата.Сега е хит сред младоците да я цедят до регулатор.Явно много филми гледат.Това че се случило нещо е по-скоро скрит дефект и е било въпрос на време да се прояви.Е може и да е помогнал малко но не това е важно сега.Казва че чува шума горе при клапаните или аз така съм разбрал.Ако е така трябва да се направи една ревизия на хидравличните повдигачи,то като ще се отваря там ще се разбере изобщо има ли проблем в газоразпределението .Надявам се да се размине с някой повдигач и да си направи равносметка на евентуалните бъдещи харчове за поддръжка на колата.

            Коментар


              #21
              коляновия вал е заминал !смених за 200лв лагери + маслосега ще дам още 600 за колянов вал.
              Bravo GT 1.8

              Коментар


                #22
                Е това със сигурност не е от 6500-те оборота!
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #23
                  1.Колянов вал туко така не си заминава.2.Защо ще се дават толкова пари за друг като може евентуално да се шлайфа. 3.Задължителна ревизия на маслена помпа и магистрала. 4.Не си виновен ти,просто е била закрепена за да се продаде. Успех!!!

                  Коментар


                    #24
                    На всеки може да се случи беля!!! Колеги карайте го по кротко с съветите че и без това му се пържи главата! Ако сте забелязали в българия се ширят митове за това че за по стари коли се препоръчва по "плътно" масло!!! Едва ли някои си прави труда да обясни понятието вискозитет , и какво се случва с смазочните своиства на маслото след настъпване на температурните промени в агрегата!!! Също така бих ви споменал за рядко известния факт, че най- големите заклинвания са в ниски обороти и голиамо усилие! Тогава буталата направо се блъскат в стените на буталните ризи и задиране е по възможно....... сигорно сте виждали че износването на цилиндрите е елипсовидно в посока на въртене на биелата(мотовилката)! Та ако проблема е в задиране на ниакои вал то това е повод да се държи по сериозно колегата с темата вид на маслото и период на смяната му! ако ще вкарваш колата в червени обороти го пържи за по кратко време!!! Каквото и да е знаи че всички имаме проблеми и просто ги решаваме!!! УСПЕХ!
                    fiat divak

                    Коментар


                      #25
                      колеги аз моито браво го взех преди 5 месеца.смених масло ремъци филтри ролки.няма ден през тези 5 месеца в който да не сам го вкарал в 7000 оборота по няколко пъти.мотора не мърка а пее.италианките са високооборотни машинки и не се плашат от високи обороти.от опит знам.със сигурност проблема не е в 6500 оборота а така си е дошла
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар

                      Working...
                      X