Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.6 16V 103 к.с. не пали...в крайна сметка двигател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Сменихте ли клемите на акумулатора? Заради тях може не достига ток и всички да си мислят, че стартера има голяма консумация. На външен вид всичко изглежда ОК, а пък вътре в клемата жицата се е окислила. Няклко лева са, дори и да излезе, че не е от тях, не е грешка да ги смените.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #47
      Диагностика? Не е карана Мислех да го направя като ми докарат днес колата, но по принцип никой от сервизите до сега не ме е насочил към диагностика... клемите също ще ги сменим веднага, за сега само са напръскани с контактен спрей Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
      Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

      Коментар


        #48
        ivalena написа:
        Диагностика? Не е карана Мислех да го направя като ми докарат днес колата, но по принцип никой от сервизите до сега не ме е насочил към диагностика... клемите също ще ги сменим веднага, за сега само са напръскани с контактен спрей Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
        Колежке, бих те посъветвал да прескочиш до Ямбол в сервиза на Христо. За координати провери на axm-auto.comВидях че си от стара загора така че ти е близо. Уговори си час и отивай. За тях няма нещо скрито и неясно по фиатите. Виж и на техния форум пусни запитване. Може да помогнат дистанционно. Аз една година обикалях по калпави сервизи и сега само там ходя далеч ми е но знам че ще ми оправят колата. Затова моя съвет е влез в сайта вземи телефон обади се и отивай Успех
        F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
        F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

        Коментар


          #49
          Сега ще ги потърся, но до там май мога да стигна само на колесарка...
          Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

          Коментар


            #50
            в сайта няма инфо, пише, че е в реконструкция
            Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

            Коментар


              #51
              http://axm-auto.com/ цъкаш на "За нас".
              Alfa 147 JTD 115 hp
              ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

              Коментар


                #52
                като ми върнат колата, което не знам кога ще е, защото още не са се обадили, ще я закарам на колесарка до там ще видим какво ще се окаже накрая Yellow_Flash_Colorz_PDT_35
                Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                Коментар


                  #53
                  ivalena написа:
                  като ми върнат колата, което не знам кога ще е, защото още не са се обадили, ще я закарам на колесарка до там ще видим какво ще се окаже накрая Yellow_Flash_Colorz_PDT_35
                  Преди да отидеш до там ако искаш я закарай в АПК-то има един майстор, който се заимава главно с Фиат-и.сега ще му потарся кординатите че сам ги затрил ,а и аз не съм вмомента в Зарата иначе бих те завел.
                  Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                  Ex.Opel Astra

                  Коментар


                    #54
                    или ми обясни по-точно къде се намира, ще го открия
                    Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                    Коментар


                      #55
                      ivalena написа:
                      в сайта няма инфо, пише, че е в реконструкция
                      046/663300Виж в раздел консултации:http://axm-auto.com/pBB2/index.php
                      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                      Коментар


                        #56
                        мерси, да видим какво ще ми кажат и в сегашния сервиз...
                        Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                        Коментар


                          #57
                          До сега само надничах в темата и следях за развитие на проблема,но тъй като ме хвърлихте в приключение с невъзможността да се разбере какво и е на колата ще изкажа и аз възможна причина на проблема.Помоли колегите при който се намира колата да и измерят компресията на студен мотор.след което да я запалят и да се чака като загрее да угасне.Нали казваш че гасне по време на движение.Когато се постигне нежелания ефект да се премери компресията отново.Трябва да се действа бързо за да се разбере имали някъде спад в компресията.Ако има виновни за това са клапаните които не притварят добре т.с. ако всичко друго е наред по електрониката и доставката на гориво друга причина за този екшън просто няма.Имал съм случай наподобяващ този с един Спринтер,само че там мотора почваше да прекъсва като загрее,проблема беше само в един цилиндър и след смяна на повдигачите се оправи.Не изключвам възможността да се проявява подобен проблем на повече от един цилиндър и тогава няма как да запали колата.Сигурно ще попитате защо пали на бутане?Ами много просто,скороста с която се движи буталото нагоре е в пъти по-голяма и ако пропускът е незначителен няма време да изпусне,от там се създава среда подходяща за запалване. Всичко това е в сферата на вероятностите ,за някой може да се стори че е фантазия,но повярвай те ми възможно е. Не е тук местото да изпадаме в подробности какво може да причини тези главоболия,по-важно е да помогнем на колега в беда. Желая ти скоро да се похвалиш с перфектно работеща кола!!!

                          Коментар


                            #58
                            Благодаря за отговора, ще им кажа да го направят по описания начин.. гасне, да. Бих казала, че по-често го прави като е студена, и то когато съм на свободна, но малко съм я карала и не съм сигурна... Освен това оборотите и като е студена играят от 800 до 1000, понякога падат и до 500 и ги качва сама отново на 1000, и всъщност, когато не успее да ги качи, гасне Както е тръгнало, май ще си правя разходка до Ямбол
                            Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                            Коментар


                              #59
                              .. гасне, да. Бих казала, че по-често го прави като е студена, и то когато съм на свободна, но малко съм я карала и не съм сигурна... Това автоматически променя нещата,но кой знае.Не мога да повярвам че си посетила няколко сервиза и не могат да открият проблема.Диагностична апаратура нямат ли?Дори и по метода на изключването да се работи за една седмица време могат да се направят чудеса.

                              Коментар


                                #60
                                за сега нищо не са направили, но да видим... все още никой не ми се е обадил да ми каже до къде са стигнали...
                                Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                                Коментар

                                Working...
                                X