Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 - маркуч за бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.6 - маркуч за бензин

    Здравейте,

    преди известно време имах инцидент с Фиата - цялата кола смърдеше на бензин точно в най-мръсните жеги. Оказа се, че маркуча на бензина сдал багажа - пръскаше тънка струя бензин като дам на контакт. Дълга и широка стана, но накрая го водих на майстор, който отряза прецаканата част, натамани друг маркуч отгоре и го стегна със скоби. По негови думи тези маркучи не са се продавали нови.
    Сега, не съм голям разбирач по колите, но не ми се вярва да няма някакъв си маркуч в ново състояние, затова се обръщам към вас. Притеснява ме другата част от оригиналният маркуч да не създаде проблеми евентуално. Какво бихте ме посъветвали?

    #2
    Това отпред при двигателя, нали?
    Търсиш горивен маркуч за високо налягане - около 6 бара.

    https://dexyflex.eu/bg/markuchi/%D0%...-i-oil-20-bar/

    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      Да, за него отпред става дума. Да разбирам правилно, няма значение дали маркуча е специфично направен за тази кола, стига да е за бензин и да държи над 6 бара налягане?

      Коментар


        #4
        ...
        Последна редакция от bsks; 27.10.2023, 15:47.

        Коментар


          #5
          Apophis написа: Преглед на мнението
          Да, за него отпред става дума. Да разбирам правилно, няма значение дали маркуча е специфично направен за тази кола, стига да е за бензин и да държи над 6 бара налягане?
          да.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            този маркуч вероятно се слага на тръбичката от резервоара и оттам до щуцера на рейката. Та с шублер ги премери двете за да знаеш вътрешния диаметър на маркуча. В ланча форума имаше тема
            Последна редакция от Optimst5; 01.11.2023, 08:08.

            Коментар


              #7
              Идеални сте, мерси за отговорите на всички!

              Коментар

              Working...
              X