Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за 0.9 TwinAir (Фиат Панда)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за 0.9 TwinAir (Фиат Панда)

    Здравейте,

    След дълго търсене на малка кола (А сегмент) за пътуване попаднах на новата генерация Панди, които на пръв поглед изглежда биха ми свършили идеална работа. Разглеждайки обявите, видях че повечето са с двигател Twin Air 0.9, 86 коня, което за извънградко пътуване би било повече от чудесно. Разтърсих се, обаче не попаднах на теми във форума или в нета като цяло каква би била поддръжката на тези двигатели. В чуждестранни форуми само се споменава да се използва правилното масло, но никъде не се споменава каква марка или визкозитет да е. Та ако някой от форума притежава автомобил с такъв двигател, ще съм много благодарен ако сподели какво включва подръжката му, проблеми на които се е натъквал, особености на самия двигател, изобщо как е ситуацията с обслужването и евентуални ремонти тук в България. Благодаря предварително и хубав ден

    #2
    Двигателя e силно технологичен.
    старт/стоп
    управляем генератор /от еку-то/
    управляема маслена помпа
    електронно управляем термостат
    хидравлично управляем разпределителен вал - верига върти вала за изх.клапани., но
    управляема хидравлика управлява всмукателите
    има си и турбо този с 86 коня.

    има МНОГО неща, които като се повредят , става тъжно за джоба.
    Маслото обикновено е 0/30
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      еvidemment написа: Преглед на мнението
      Здравейте,

      След дълго търсене на малка кола (А сегмент) за пътуване попаднах на новата генерация Панди, които на пръв поглед изглежда биха ми свършили идеална работа. Разглеждайки обявите, видях че повечето са с двигател Twin Air 0.9, 86 коня, което за извънградко пътуване би било повече от чудесно. Разтърсих се, обаче не попаднах на теми във форума или в нета като цяло каква би била поддръжката на тези двигатели. В чуждестранни форуми само се споменава да се използва правилното масло, но никъде не се споменава каква марка или визкозитет да е. Та ако някой от форума притежава автомобил с такъв двигател, ще съм много благодарен ако сподели какво включва подръжката му, проблеми на които се е натъквал, особености на самия двигател, изобщо как е ситуацията с обслужването и евентуални ремонти тук в България. Благодаря предварително и хубав ден
      според мен не се занимавай, освен ако не искаш като се повреди нещо, сервизите да ги отговарят, че си е заводски проблем и нищо не могат да направят. Или не работят с такива коли. Най-добре по често срещана и познавана марка

      Коментар

      Working...
      X