Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студен старт на Brava 1.6 ELX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    То това е ясно. При 15+ градуса пали на около 1200 и са нестабилни, а при 10 градуса ми пали на около 1300 оборота и са бетон!? Говорим само за студения старт. Във всички случаи като си загрее ги сваля на 850, разбира се стабилни.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #17
      Здрасти,Аз имам Мареа със същия мотор, държи се по абсолютно същия начин. Кокато беше 15 градуса пали, става леко нестабилна, сякаш нещо и прекъсва, и след 5 мин като загрее вече е пушка. Откакто захладня, това го няма. Дори ги няма странните шумове както при 15 градуса (под шумове имам предвид точно тази нестабилност, сякаш ще изгасне).Апропо - като е 15 градуса, опитай при стартирането да подадеш газ, да вдигне до 2000 оборота, задръж за 3-4 сек. и би трябвало да го няма този кофти ефект.Със сигурност мога да ти гарантирам, че не е бобина, защото моята е сменена. Както и свещи и кабели. Честно казано много се бях притеснил за зимата, а сега съм определено малко по-спокоен. Абе... дето има една умна мисъл - ако нещо работи, по-добре не го пипай

      Коментар


        #18
        Към какво не е проблема, освен посочените от Mi6t0 (бобина, свещи, кабели), добавям стъпков мотор, дюзи и датчиците за въздуха и водата. С качествен бензин(100 октана) проблема го няма, но това какво ли значи... май нищо.Клоня към ТПС, ламда сонда... знам ли, не ми се занимава, но ако някой е пробвал последните да сподели. Явно е само лятото и т.к. му се свиква и трае секунди... За мен най-важно е, че на студено проблема го няма. Затова и вдигнах темата.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #19
          wwalker написа:
          Към какво не е проблема, освен посочените от Mi6t0 (бобина, свещи, кабели), добавям стъпков мотор, дюзи и датчиците за въздуха и водата. С качествен бензин(100 октана) проблема го няма, но това какво ли значи... май нищо.Клоня към ТПС, ламда сонда... знам ли, не ми се занимава, но ако някой е пробвал последните да сподели. Явно е само лятото и т.к. му се свиква и трае секунди... За мен най-важно е, че на студено проблема го няма. Затова и вдигнах темата.
          Ако с качествен 100 октанов бензин няма проблем веднага питам колко е компресията на твоя двигател? Че и аз си карах колата с 95 RON до скоро(а тя е на 2 години), ама от време на време се чудеше дали да пали - бръм, дрън и тогава. Със 100 октана това го няма. Та изрових една таблица(в някаква Car Bibles беше), където беше написано според компресията в цилиндрите какво препоръчително гориво да се използва по RON,MON и PON. За моята с компресия 9,8:1 казват 100 RON. За компресия 9,5:1 казват 98 RON. 95 RON е минимума, който да се използва и не се препоръчва за продължително каране. Да се сипва по необходимост. Та нищо чудно на колата нищо да и няма!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            Да знаеш, че не говориш за компресия, а за степен на сгъстяване. Колкото е по-голяма тя толкова от по-голямо октаново число се нуждаеш за да не скапеш двигателя, затова пък същия е по-ефективен и гори по-малко.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #21
              stanleyhacker написа:
              Да знаеш, че не говориш за компресия, а за степен на сгъстяване. Колкото е по-голяма тя толкова от по-голямо октаново число се нуждаеш за да не скапеш двигателя, затова пък същия е по-ефективен и гори по-малко.
              Правилно, благодаря за корекцията! Двете неща се различават!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #22
                Danchojn написа:
                Ако с качествен 100 октанов бензин няма проблем веднага питам колко е компресията на твоя двигател? Че и аз си карах колата с 95 RON до скоро(а тя е на 2 години), ама от време на време се чудеше дали да пали - бръм, дрън и тогава. Със 100 октана това го няма. Та изрових една таблица(в някаква Car Bibles беше), където беше написано според компресията в цилиндрите какво препоръчително гориво да се използва по RON,MON и PON. За моята с компресия 9,8:1 казват 100 RON. За компресия 9,5:1 казват 98 RON. 95 RON е минимума, който да се използва и не се препоръчва за продължително каране. Да се сипва по необходимост. Та нищо чудно на колата нищо да и няма!
                Не съм мерил компресията. Винаги пали от раз. Гледам да обикалям отдалеч майсторите. Принципно дърпа гадината. На втора отнася докъм 90-100, пък на магистралата на 190 наравно пуснах педала, че как беше... не карай по-бързо, отколкото твоя ангел хранител може да лети
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #23
                  Проблема е в бензина, не в колите. Това съм го установил от личен опит, пък и колегите които са пробвали с високооктанов бензин го потвърждават.В България А95Н не е А95Н това е и е нормално да се усети на студен старт. Карах известно време с гръцки бензин A95H и определено има разлика.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #24
                    Пробвах и TPS(без да го купувам, от познат само за проба). Да кажем, че не е от бензина - то ясно че пряко се влияе от него, но само да допуснем, че не е в него причината.Ето от мен какво не е: - TPS, МПХ, датчици за температурата на входящия въздух и водата, бобина, свещи и кабели, акумулатор;Забелязах, че има доста изпарения в маслото(знаете ги, като сополи). Нормално си е да ги има при каране предимно на къси пасове градско. Преди имах фиеста дето правеше много повече изпарения, но там капака се сваляше за 2 минути и ги чистех през няколко месеца(там където са клапаните). На тези май няма да е толкова лесно. Мисля си, че може от това да работи нестабилно сутрин при определени условия. Мога да ги изтегля с дълга спренцовка през отвора за наливане на масло, но друго си е ако ставаше като на фиестата. Някакви идеи как да ги разкарам? И без ’разходи се варна-софия-варна...’ или ’...промивка на двг’.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #25
                      Сега като споменахте за бензина, се подсетих, че като бях в гърция, там бях сипал тамошен бензин и карах само на бензин и наистина сутрин не си спомням да го имаше този проблем. А температурите бяха почти същите. Преди седмица бензата от гърция свърши, сипах от ОМВ и като че ли сутрин отново напомня за себе си...

                      Коментар


                        #26
                        Намерих нещо(за Пежо е, но описва проблема 1:1), така че си струва, може би:----------------------106 TU9M MA 3.1 Fault:Drivability faults following a cold start of 20 to 30 degrees, engine idle drops very low, vehicle may stallCause:The mixture is too richSolution:Download a new control unit program. Check fuel pump identification strip, check fuel pressures. Supply pressure should be 1.2 bar & return pressure should be 0.4 bar. Pump with orange strip - if supply pressure is greater than 1.2 bar, fit a calibrated take-off Part No 1505.QR at the fuel pump outlet. Pump with orange or yellow strip- if the return pressure is greater than 0.4 bar fit a modified venturi to the pump Part No 1525.A9. If does not rectify pressure fault replace pump Part No 1525.E1---------------------При мен проблема не е в помпата, така че остава ’Download a new control unit program’. Това дали да го разбирам като подмяна на софт-а на ECU?
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #27
                          @wwalker - имам същия проблем само че на Пунто 1,2 ELXпомислих че проблема е сериозен и се притесних за зимата, но след като прочетох темата се успокоих, тенкю за което!Спести ми едно ходене по майстори (да се разбира ходене по мъките...) Ще си припомпвам леко газта сутрин, не е проблем. Иначе като констатация да споделя какво забелязах във връзка с горивото: Временно бях с А-98Н и нямаше проблем (може и да е съвпадение тъй като карах 3-4 дни така).

                          Коментар


                            #28
                            Така да добавя към горното ми мнение:Трудното палене влоши, докато в един момент стана почти невъзможно....или ако запалеше работи на 3 цилиндъраОказа че е запалителна бобина, след смяната няма проблем при запалването и вече не гасне е вярно че 80 лв. струва тая бобинка, ама съм доволен че вече е ОК

                            Коментар


                              #29
                              Колеги доста се поизкривих тука за да прочета какво сте написали! Найстина много хора се оплакват от този проблем както и аз.Карам FIAT BRAVO 1.6 16v 98г. с климатик. Ето какво сам правил и дано да даде нови идей на някой от вас щот аз се изчерпах! Първо като я взех зимата, Януари тази година нищо не й беше сменявано, аз и смених филтри масла ремъци и тн. сичко и имах едно гадно глъхнене на студен двигател като потеглям и вече сам отпуснал съединителя и настъпвам плавно газта и изведнъж двигателя за стотни от секундата гасне, забивам предница, чуват се колелата как задират асвалта и от там следва едно изпълване на оборотите и се изтрелвам! След смяна на горивен филтер се оправи но пак ми се е случвало един или два пъти но от тогава когато е студена като настъпя педала някак си със закъснение почва да дига оборотите. Малко след това се появи проблема който колегите са изписали толкова много : ето какво направих аз - първо мислех че е стъпков мотор но уви не посмях да го отворя в началото ами си се мъчех такам, но един ден приятел искаше да му подам ток и аз нямах кабели и за това свалих моя акомулатор и го сложих на неговата кола. След това като го върнах започна следната аномалия - паля на загрят двг и оборотомера започва да се движи между 500 и 900 оборота и не спира около половин минута но само на загрят двигател, но не иска да огасне просто не може да си хване оборотите но пък паленето сутрин изчезна и само на топъл двигател се появи това явление. Смених бензиностанцията и започнах да наливам на петрол ма тия old school дето са и проблема се оправи, не след дълго пак се появи, аз почистих стъпковия мотор и пак се оправи и така това се повтори около 5-6 пъти. Пробвах с рес на ECU-to като махам плюса на акомулатора вечер и ето пак се оправя но до другата суртин.Пробвах с добавка Redex и найстина проблема се реши нокато я спрях проблема се появи но сега колата е някакси по добре, преди гаснеше от първи и втори опит а чак на третия оспявах да я задаржа а сега не гасне а само я пипвам или сама си дига оборотите след леко кумене но пак е постижение! Имам и други проблеми, колегата WWALKER написа че прави на втора 80-100 км в час а при мен на трета едвам прави 70 появи се някво свистене от съединителя както и да го натисна и пусна се си свисти но неравномерно и за мен това не е Ауксиялен лагер защото сам чувал как свисти и само при полусъединител спира- От какво може да е? Друго смених маслото с някво немско полусинтетично IGAT дали това може да има влияние? Днес като палих сутринта се чу някакво чукане наподобяващо повдигач, отделно и че като я настъпя на първа и пусна газта за да видя дали ще намали тя започва да слваля бавно оборотите и подскача а на по горна предавка се едно сам си по инеркция изобщо не намалява - някой има ли отговор на тези проблеми? Извинявам се предварително за правописните грешки и запетайките но много ми се ходи по голяма нужда
                              АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                              Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                              Fiat 1100L 42г.

                              Коментар


                                #30
                                подобно при Брава 1,2 16v

                                Колеги, отскоро (10 000км) се присъединих към гилдията. първите 9 000 всичко беше прекрасно, но от 1000 насам гадината прави мизерии. като изстине пали от втория път, а като поработи уж държи 800 оборота на празен ход, както винаги досега, но цялата кола се тресе и току падне на 500. случва се стъпковото моторче да не реагира навреме и тогава гасне. ходих на диагностика и в компа няма нищо. няма значение топла или студена е, все си е така. да пробвам ли с А98Н, досега винаги съм я карал с А95 от OMV и , както казах 9000 км не е правнила проблем.
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X