Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няма палене при загрят двигател!!! Открих поразията, но...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ами аз вече разбрах какъв ми бил проблема, разпилях целия двигател да сменя сигменти, но се оказа че белята е друга, нямало е смазване на разпределителните валове, в картера намерих много финни стружки, маслото беше почти сиво, двата вала са на кино, както и няколко хидравлични повдигача, маслената помпа със сигурност е за изхвърляня щом не може да качи смазката до валовете. Всичко се дължи на не добро почистване на всички водни и маслени канали след шлайф на главата. От там вечв всичко си намира логично обяснение за така загадъчния ми проблем. Приятели ме съветват да сменям двигателя цял, защото ще излезе по-ефтино, така смятам да направя. Благодаря на всички които ми обърнаха внимание
    Brava 1.6 16V ELX

    Коментар


      #17
      хубаво че си си открил проблема аз си оставам с чуденето, маслото си ми е бистро и мисля че моя проблем не е същия ако може остави темата още малко някой ако може да ми помогне, харесвам си колата ама тоя проблем е гаден

      Коментар


        #18
        murci написа:
        Ами аз вече разбрах какъв ми бил проблема, разпилях целия двигател да сменя сигменти, но се оказа че белята е друга, нямало е смазване на разпределителните валове, в картера намерих много финни стружки, маслото беше почти сиво, двата вала са на кино, както и няколко хидравлични повдигача, маслената помпа със сигурност е за изхвърляня щом не може да качи смазката до валовете. Всичко се дължи на не добро почистване на всички водни и маслени канали след шлайф на главата. От там вечв всичко си намира логично обяснение за така загадъчния ми проблем. Приятели ме съветват да сменям двигателя цял, защото ще излезе по-ефтино, така смятам да направя. Благодаря на всички които ми обърнаха внимание
        един въпрос: не се ли виждаше проблема по маслото преди да я отвориш. като го погледнеш на щеката - как изглеждаше?

        Коментар


          #19
          u_bo написа:
          murci написа:
          Ами аз вече разбрах какъв ми бил проблема, разпилях целия двигател да сменя сигменти, но се оказа че белята е друга, нямало е смазване на разпределителните валове, в картера намерих много финни стружки, маслото беше почти сиво, двата вала са на кино, както и няколко хидравлични повдигача, маслената помпа със сигурност е за изхвърляня щом не може да качи смазката до валовете. Всичко се дължи на не добро почистване на всички водни и маслени канали след шлайф на главата. От там вечв всичко си намира логично обяснение за така загадъчния ми проблем. Приятели ме съветват да сменям двигателя цял, защото ще излезе по-ефтино, така смятам да направя. Благодаря на всички които ми обърнаха внимание
          един въпрос: не се ли виждаше проблема по маслото преди да я отвориш. като го погледнеш на щеката - как изглеждаше?
          На щеката нищо необичайно, но в картера се видя повече от ясно, утайка почти като бронз.
          Brava 1.6 16V ELX

          Коментар


            #20
            аз бих те посъветвал да си направиш двигателя - тоз дето ще го вземеш 2ра ръка - не знаеш какво ще е вътре положението

            Коментар


              #21
              човек хвърляш ме в размисли, но като са ми разглобвали двигателя ако не ми подкачваше масло би трябвало да го видят, така че моя проблем си остава някой ако има идеи да казва

              Коментар


                #22
                Emperor написа:
                човек хвърляш ме в размисли, но като са ми разглобвали двигателя ако не ми подкачваше масло би трябвало да го видят, така че моя проблем си остава някой ако има идеи да казва
                След като са пробвали стартера, нищо не ти остава, освен сам да си направиш малко експерименти. Първо премери пада на напрежение в момент на завъртане на стартера. Запомни го. След това подай захранване на стартера от външен източник. Пак премери пада. Сравни двете стойности. Целта е да си сигурен, че стартера получава коректно и точно захранване. Следва байпас на ел.магн. включвател(шалтера). Разлика с шунт и без него? Правиш си изводи. В зависимост от резултатите, може да се наложи да изкормиш контактния клеморед. В края на опитите, трябва вече да си открил причината за проблема, ако не и по-рано.Обаче внимавай, защото ще работиш с голям консуматор, респективно с голям ток и не трябва да допускаш грешки.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #23
                  това е че карах колата в сервиз да видят стартера и качваха и нов стартер и като загрее колата пак затруднява и не може да завърти, а съм сигурен че майстора е премерил и проверил всичко, просто колкото повече загрява колата толкова по трудно върти докато в един момент не може даже да завърти, а когато е студена докато чукна ключа и пали

                  Коментар


                    #24
                    Emperor написа:
                    това е че карах колата в сервиз да видят стартера и качваха и нов стартер и като загрее колата пак затруднява и не може да завърти, а съм сигурен че майстора е премерил и проверил всичко, просто колкото повече загрява колата толкова по трудно върти докато в един момент не може даже да завърти, а когато е студена докато чукна ключа и пали
                    Нека изключим за момент възможни повреди по самия двигател (затягане). Знаеш, че при работа, всичко се загрява и то сериозно. Сега си представи, че някой контакт след като вече е загрял, започва да прицърква, т.е. съпротивлението на прехода става много голямо. Например - контакти на шалтера. Клеми на акумулатора. Клеморед на конт. ключ (тава едва ли, но все пак), и не на последно място, разширяващи се втулки от горещината, което води до заклинване на ротора, също така раздалечаване на четките, заради прекомерно износване. Това за втулките и четките, очевидно не е валидно при теб, след като стартера е сменяван и пак като загрее се държи по същия начин, освен и другия стартер да не е в ред.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #25
                      другия стартер беше чисто нов, така че не би трябвало да има този проблем а майстора съм сигурен че е проверил окабеляването и всички клеми и връзкисъщо така ми каза че са имали и други fiat-ове със същия проблем и там не са разбрали от какво е просто се притеснявам да не е нещо по двигателя

                      Коментар


                        #26
                        u_bo написа:
                        аз бих те посъветвал да си направиш двигателя - тоз дето ще го вземеш 2ра ръка - не знаеш какво ще е вътре положението
                        Прав си много, но не е ли същото да си купя нова кола втора ръка...?, пак е на късмет, а мисля двг да го пробвам преди да плащам, сиреч да е на кола. Иначе като "ударих чертата" с нови части по моя двг си излиза почти двойно по-скъпо, а нали знаеш - "кучето скача според тоягата". Остава да чакаме да дойде западно време и при нас и за мн. по-дребни проблеми да сменяме колата, ама с НОВА или поне 100%-во да ползваме специализирани сервизи, където да не ти се налага дори и да си там!
                        Brava 1.6 16V ELX

                        Коментар


                          #27
                          Колеги, какво стана с проблема,че един приятел има същия! Загрее ли колата няма палене...колата е Брава 1.6 16v май, че е 97г.
                          Alfa Romeo 146 1.9 JTD

                          Коментар


                            #28
                            ами нз точно какъв е проблема но доколкото и говорих с разни хора е около коляновия вал та да му проверят там

                            Коментар


                              #29
                              не знам колегата направо ме уби с вероятноста проблема да е от валовете клапаните и т.н. Преди 3-мес правих ремонт 2-нови вала (изпускателния е здрав и го продавам) ,клапани,главата и кобилици,и да ти кажа като загрее чат пат пак го прави този номер, и аз не мога да си го обесня защо! Странното е ,че когато го карам на гас няма проблем
                              fiat BRAVO 1.6 16v aBArth...
                              PUNTO 99'.... 1.2 BRC
                              Chrysler Voyager..3.3i

                              Коментар


                                #30
                                нз и на моя докато беше му бяха сменени разпределителните валове и го имаше проблемаедна колежка писа във форума с такъв проблем и накрая и го оправиха като почнаха от коляновия вал нагоре да сменят и се оправи затова казвам да почне от него

                                Коментар

                                Working...
                                X