Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан ангренажен ремък..?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Оказа се, че ударените клапани не са два, повече са, а два са строшените водачи . Ремонта стъпил на 500лв + 200 за 70км пътна помощ. Собственика на колата каза че върви повече след ремонта и си изкарал яда с 200 по магистралата Вероятната причина за скъсването е калпав ремък...

    Коментар


      #17
      Сега вече колата оправена ли е?При скъсване на ремък само да добавя е късмет да удари малко клапани.При 2.0 20V удря само смукателните щото са по големи и не могат да се разминат с буталата.От личен опит ви го казвам При мен поразията стана при потегляне с 1500 об/м и пак 10 от 20 а като се има в предвид че не може да удари изпускаетлните значи 10 от 10 (100% усоеваемост).Иначе клапаните са евтини , за 1.6 16V сигурно са под 10 лв/бр обаче гарнитурата и ремъка лягат соленко.Ще помоля потърпевшия колега да ми пише едно ЛС да разменим скайп че да го питам някой работи ако е възможно!?

      Коментар


        #18
        npace написа:
        Иначе клапаните са евтини , за 1.6 16V сигурно са под 10 лв/бр
        За хубави евтини клапани не съм чувал.Оригиналните са от сорта на 50-90лв за брой А има и още по-скъпи.
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          #19
          Кви 50 лева бре!?За 1.6 - 50 лева на клапан???Ти му изкара клапаните 800 лева.Да кажем че има и клапани за по 150 лева на брой , кво излиза че клапаните му струват повече от колата?ИЗЛАГАЦИЯ кола за 3000 лева с клапани за 2000 остави тая работа.За някоя турбо бегачка да са по 50 лева на брой ОК ама за 1.6 16 вола толкова пари....Сори че така реагирам но преди месец купих 20 , а преди 2 седмици още 10 , така че знам що годе за кви пари стаа въпрос.

          Коментар


            #20
            Ако смяташ, че не знам че има клапани за по 8лв броя, Провери за цената на заводските, нали не смяташ тия за по 8 лв за заводски
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              #21
              И аз скъсах ремъка на 6000км и пак във Варна ми го сменяха сега търся сервиз да оправят тая дупка дето все наливам грешни пари в нея. някой от Варна който е страдал да сподели къде ще ми я оправят. Цената за труд варира от 150 до 400лв., но качеството какво е един господ знае. Пълно нещастие.
              Bravo 1.6 16V 103

              Коментар


                #22
                2 Брави 1.6 16 съм правил и на 2 те бяха срещнати само 8 - те изпускателни клапани. Защо ? Защото изпускателните са отворени за по дълго врреме с цел да се изчисти цилиндъра от отработените газове.8 клапана , гарнитура глава , гарнитурите за валовете , шлаиф , пасто масти , гумички клапани 16 броя = 168 лв.Едната брадва беше счипила обтяжна ролка а другата къса ремък .
                Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                Коментар

                Working...
                X