Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след смяна на горивен филтър Пунто 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    и аз имах същия проблем, като преди година ми се спука едната търбичка която излиза от помпата, отнесох помпата в един сервиз и там набиха железна тръбичка която изкара до преди около месец,като почна макар и слабо да мирише на бензин, и като отворих капака под седалката си личеше че има/имало сълзене на бензин, така че се наложи да взема от една морга стара помпа като в сервиза ми смениха само горната пластмасовата част а останалите неща си бяха мойте,тия дни пак ще отворя капака да видя дали всичко е ок.
    Фиат Пунто 1,2 HSD

    Коментар


      #17
      При мен всичко беше олято в бензин (цялата капачка е плувнала в бензин и се стича и надолу по резервоара), но днес ми обещаха от една автоморга да ми пратят само капачка, дано да стане и с това да се приключи въпросът, че без кола съм заникъде - пътувам всеки ден от единия до другия край на София (чаааак до Младост 4) и сега ходя на работа с автобус+метрото+маршрутка = 2 часа пътуване , .... трагедияяяяя
      Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

      Коментар


        #18
        бензин

        само гривната малко трудно се завива трябва да се натиска на долу и гледайте като прехвърляте нещата да не прецакате оста на поплавъка за показването на гориво -че ще ти показва грешно и маркучите да ги слагате внимателно да не стане нещо
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          NikMar написа:
          Punto75MPI написа:
          Бензина разяжда всичко с никакмо лепило не става!!!!
          Пробвай с онези дето са като пластелин, те са 2 части отрязваш си по равно от двете и ги омачкваш като пластелин и залепвяш, след около час - два става като желязо даже можеш да го пилиш, струва около 5-6 лв. има различни марки и различни грамажи.
          Това само временно оправя нещата. След време пак ще протече. Резервоара на кака Лада го лепя вече над 10 пъти с Поксипол и пак протича.
          Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
          Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

          Коментар


            #20
            Поксипола не струва - май само дърво лепи здраво. Има епоксита на Хенкел, които са изсключително здрави - някои се водят студена заварка, други течен метал и т.н.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #21
              И така, намерих си от една автоморга само корпуса (то не било само капачка...) на бенз.помпа, само че беше от пунто 1.1, 55 к.с. Но пасна перфектно (потърсих информация и разбрах, че няма разлика в корпусите на бензиновите помпи за пунто 1.1, 55к.с., пунто 1.2, 60 к.с. и моето пунто 1.2, 75 к.с., но има разлика в самата бензинова помпа), а пък и е с месингов щуцер на мястото на счупения (беше пластмасов на стария корпус). Вече е монтиран на колата и няма проблем, цялото удоволствие ми струваше 20лв за корпуса + 10 лв за монтаж (иначе трябваше да се изръся 50лв за цялата помпа втора употреба, или 130 за чисто нова....) ... хепи енд!
              Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

              Коментар

              Working...
              X