Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16V - Разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не съм, бензиновия си е. Друго което помага са гумите 185/60-14 2бр. фулда карат прогресо с оптимизирано съпротивление при търкаляне и 2бр. мишелин енерджи с ниско съпротивление при търкаляне - това според производителя. Свещите смених с Бош Супер 4 - 4-електродни по каталога на БОШ от магазина им на ъгъла Черни връх/Сребърна, пак според фирмените им данни понижават разхода с някакъв %.

    Коментар


      #17
      Колега нищо лично, но смея да твърдя че JTD-то ми е в отлично състояние а комбинирания ми разход варира около 6/100км. Кара се "пенсионерската" това с гуми 195/50/15. Все пак зависи и съотношението в % градско/извънградско .
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #18
        Bravo 100_16v написа:
        Не съм, бензиновия си е. Друго което помага са гумите 185/60-14 2бр. фулда карат прогресо с оптимизирано съпротивление при търкаляне и 2бр. мишелин енерджи с ниско съпротивление при търкаляне - това според производителя. Свещите смених с Бош Супер 4 - 4-електродни по каталога на БОШ от магазина им на ъгъла Черни връх/Сребърна, пак според фирмените им данни понижават разхода с някакъв %.
        Колега, с квито и гуми и свещи да караш, няма как да свалиш разхода до такива размери, още повече че караш с 95 гориво , Я по добре кажи как изчисляваш разхода като формула, че нещо ми се струва това е разковничето.Ти с тоя разход направо ще накараш някой с ЖТД да се пръсне от завист.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          Е*аси тъкмо вчера се бях замислил да си продам ИНО И ШЕС и да си купувам пак Браво,само че ЖТД точно заради разхода,че карам само на бензин и доста ми бърка в джоба,ама като гледам разхода на колегата ще направя голяма грешка ако си взема ЖТД
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #20
            ivailo rachev написа:
            Е*аси тъкмо вчера се бях замислил да си продам ИНО И ШЕС и да си купувам пак Браво,само че ЖТД точно заради разхода,че карам само на бензин и доста ми бърка в джоба,ама като гледам разхода на колегата ще направя голяма грешка ако си взема ЖТД
            Сакън нидей, ИНО И ШЕС е кулатъ
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #21
              Е аз съм адски доволен от колата за година и половина съм сменил само един спирачен маркуч,но ме убива с разход,а не искам да сменям нито марката нито модела,за това алтернативния вариант е ЖТД ама май грешно си смятам разхода според показанията на колегата
              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

              Коментар


                #22
                Добър ти е разхода или поне можеш да му издържаш иначе отдавна щеше си станал клиент на газпром. Пък на теб кво ти е ставаш палиш фиата да загрява като загрее, гасиш и излизаш с Форда
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  Bravo 100_16v написа:
                  Колата е 2000г. в момента е на 129000 км, разхода е от 5,4 до 6,5 на 100 бензин комбинирано - повечето е извънградско, но не го деля зареждам до отсечката на пистолета като ми светне лампата и занулявам километража. Колата е запазена и технически изправна, няма газова, катализатора си стои на място откакто е внесена, кара се що годе икономично и с неголям товар и добре напомпани гуми 2,2 атм., зареждам предимно на Лукойл А95 а сега и от новия Екто, също и от други бензиностанции. Имам малки подозрения че километража не е напълно прецизен, но това е в рамките на до 3%.
                  Уау...е те такава те кола си търся и аз.Мислех да си взема Пунто МК2 JTD,ама като гледам разхода на 1.6 май с такава ще я сменям.Колега,навит ли си на бартер за 1.4 12V.
                  Fiat 1.4 12V
                  Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                  Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                  Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                  Коментар


                    #24
                    S_BANKOV написа:
                    Добър ти е разхода или поне можеш да му издържаш иначе отдавна щеше си станал клиент на газпром. Пък на теб кво ти е ставаш палиш фиата да загрява като загрее, гасиш и излизаш с Форда
                    Е не бе Форда ми е зимната кола,понеже мразя да си изкарвам Фиата в това време по пътя пясък и сол колкото искаш и като се разбие пътя снега да стане на бабуни като минавам с фичката чак ме боли сърцето
                    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                    Коментар


                      #25
                      колеги и аз имам фиат брава 1.6 16V.... та фиата ми гори повече от BMW-то....А то е 318is 140 коня......Нооооо...Ако мачкам Бавареца гориии мноооого...Среден разход с фиата около 10 л....но аз карам до 7000 оборита ....за това счупих две скоростни котии....
                      BMW 318is COUPE 140hp
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

                      Коментар


                        #26
                        В Пловдив с моята бензин ми градско ми гори 7.5
                        http://www.pljuvalnik.com
                        Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                        Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                        Коментар


                          #27
                          Може, и аз тиках моята днес, понеже не запали.Такъв разход - в 4 ч през нощта на равно по булевардите със 70км/ч на пета
                          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                          FIAT Punto sx 75 '94

                          Коментар

                          Working...
                          X