Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В двигателя се появи чукане.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не несе чува работи отлично но не е от ходовата част това е установено със сигурност.Ще пробвам да вадя свещите една по една ама тогава едва ли ще го чуя защото ще има голямо свистене.
    Fiat Tipo 1,4 i.e.
    1995г.

    Коментар


      #17
      Ако е от кофти гориво ще го прави при всички режими според мен. Щом тракането е само при натоварен двигател по скоро хората от Дунев са прави. Но не бива да се прибързва!!! И аз препоръчвам смяна на свещи - може би NGK. Има ли го проблема при използване на двигателя като спирачка?
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #18
        Ако бяха свещи диагностиката щеше да ги хване със сигурност.Да пробвах двиг. като спирачка не се появи проблема което още повече ме озадачи.
        Fiat Tipo 1,4 i.e.
        1995г.

        Коментар


          #19
          След като не се проявява при принудителен празен ход, значи не е нещо механично, както казах по-горе - детонационно горене. Свещите се диагностицират по един начин - визуален. Друг начин не съм чувал. Пробвай с нещата дето съм писал , че вече забравих какви бяха.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #20
            Щом го прави само на скорост виж си тампоните на двигателя и скоростната кутия... да нема някой разкъсан тампон...
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #21
              Не са нито свещите нито тампоните.Проверено.Смятам да карам така докато се локализира точно за какво става на въпрос.В сервиза казаха ,че е начален стадии и дори да се разглоби пак няма да се разбере от къде е!
              Fiat Tipo 1,4 i.e.
              1995г.

              Коментар


                #22
                andrey4848 написа:
                В сервиза казаха ,че е начален стадии и дори да се разглоби пак няма да се разбере от къде е!
                Това според мен не е вярно. Щом при принудителен празен ход го няма не е механичен проблема. По скоро и аз съм за детонационно горене по някаква причина - от него тропа някои клапан може би. Препоръчвам проба с добавки за почистване на нагар и ......... Свещите на диагностика(по електронен път) не могат да се проверят - само визуално. Един колега вече го е казал. Дори визуално да няма проблем на ~25 000 се сменят(С изключение на многоелектродните и иридиумните). За работещите на газ и по рано.Поздрави! Успех!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #23
                  Моите уважения към мненията на колегите ама само гадаеме за момента.Имам едни нови свещи ще ги сменя.За нагара в горивните камери сте абсолютно прави,неможе кола на 13години да не е натрупала.
                  Fiat Tipo 1,4 i.e.
                  1995г.

                  Коментар

                  Working...
                  X