Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на 1,4 12V - духане от капачката за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ами колега трябва пак малко да духа съвем леко пробвай го на място което няма вятър(най-добре в гараж) запали двигатела отвий капачката за маслото и си сложи ръката и ще усетиш че духа съвсем слабо.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #17
      Трябва, ако има поизносени сегменти. Аз съм виждал кола, която смучеше от там, беше тъкмо след ремонт - един опел кадет на един комшия(друга кола не съм виждал така в интерес на истината) . Отдушника влиза в карбуратора все пак и ако със компресията всичко е 6 е нормално да има подналягане.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #18
        Майстора реши, че и няма нищо.Как да проверя дали е запушена картерната вентилация?
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #19
          Виж оня S образен маркуч излизащ от капака на главата, който е станал почти на пластмаса. Затова малко трудно се сваля. Та там в мястото където маркуча влиза в капака има една мрежеста серпентина да улавя маслото от парите. Не е зле да се провери, но ме съмнява че може да се запуши изобщо.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #20
            Абе всичко може.На мен ми се беше запушил маркуча и ми сълзеше от щеката на маслото.След профилактиката всичко се оправи.Те колите са различни но проблема е един.
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #21
              Абе колеги духане винаги има казва се вътрешно картерно налягане пише го в дебелите учебници.
              Fiat Tipo 1,4 i.e.
              1995г.

              Коментар


                #22
                Мойта също духа, ама върви повече от колкото духата не се притеснявам
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #23
                  Май ще отварям двигател, че моята нещо не ще да духа А това че като понамалее компресията върви повече е вярно - уното ми 1.1 хвърляше масло през щеката, ама как вървеше... Коли , които съм дръпвал на старт до 80 км/ч - 205 1.1, сиера 1.6, вектра 1.6.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар


                    #24
                    Абе смейте се вие...Това за духането - когато се борави с подобни категории: "малко", "леко", "слабо", а те определено са субективни, е много трудно да разбереш има ли нещо нередно или не.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #25
                      По принцип требва леко да духа а при подаване на газ 3000об и нагоре да намалява.Все пак не караме нови коли.
                      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                      Коментар


                        #26
                        Lane Staley написа:
                        Абе смейте се вие...Това за духането - когато се борави с подобни категории: "малко", "леко", "слабо", а те определено са субективни, е много трудно да разбереш има ли нещо нередно или не.
                        Абе ти май верно няма какво да и прявиш повече на тая колата само си търсиш нещо да човъркаш!Върви ли ? - ВЪРВИГори ли нормално? -ГориТазхода на масло под литър за 10 000 километра ли е ? ДАИзчезва ли антифриз? НЕЧуват ли се странни шумове от мотора? НЕЕ това ти е достатъчно да идеш на бензиностанцията, да сипеш гориво за парите, които ще дадеш на майстора та да ти каже, че всичко е ОК и да си го изгориш с кеф!духал...ми нека си духа какво го мислиш толкова - много ясно че като кажеш, че имаш проблем и все ще се намери някой който да ти напълни главата с "глупости", взаимствани от друг тип двигатели! Безаварийни километри ти пожелавам! Сменяй маслото и не и се плаши толкова
                        Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                        части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                        части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                        тел. 0883437022

                        Коментар


                          #27
                          Прав си. Обаче какво да направя, такъв съм си - обичам да човъркам.Благодаря за пожеланието - да ти се връща, както и на всички колеги.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #28
                            Ако ще се успокоиш - моето 1,4 на ниски обороти духа леко, а като се подаде газ доста задухва и хвърля масло навън...Според мен това е нормално! Всичките ми коли са духали през капачката...Ако ти хвърля масло през щеката наистина виж маркуча на на вентилацията.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #29
                              Rezko написа:
                              Lane Staley написа:
                              Абе смейте се вие...Това за духането - когато се борави с подобни категории: "малко", "леко", "слабо", а те определено са субективни, е много трудно да разбереш има ли нещо нередно или не.
                              Абе ти май верно няма какво да и прявиш повече на тая колата само си търсиш нещо да човъркаш!Върви ли ? - ВЪРВИГори ли нормално? -ГориТазхода на масло под литър за 10 000 километра ли е ? ДАИзчезва ли антифриз? НЕЧуват ли се странни шумове от мотора? НЕЕ това ти е достатъчно да идеш на бензиностанцията, да сипеш гориво за парите, които ще дадеш на майстора та да ти каже, че всичко е ОК и да си го изгориш с кеф!духал...ми нека си духа какво го мислиш толкова - много ясно че като кажеш, че имаш проблем и все ще се намери някой който да ти напълни главата с "глупости", взаимствани от друг тип двигатели! Безаварийни километри ти пожелавам! Сменяй маслото и не и се плаши толкова
                              Много точно казано
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                #30
                                Rezko написа:
                                Lane Staley написа:
                                Абе смейте се вие...Това за духането - когато се борави с подобни категории: "малко", "леко", "слабо", а те определено са субективни, е много трудно да разбереш има ли нещо нередно или не.
                                Абе ти май верно няма какво да и прявиш повече на тая колата само си търсиш нещо да човъркаш!Върви ли ? - ВЪРВИГори ли нормално? -ГориТазхода на масло под литър за 10 000 километра ли е ? ДАИзчезва ли антифриз? НЕЧуват ли се странни шумове от мотора? НЕЕ това ти е достатъчно да идеш на бензиностанцията, да сипеш гориво за парите, които ще дадеш на майстора та да ти каже, че всичко е ОК и да си го изгориш с кеф!духал...ми нека си духа какво го мислиш толкова - много ясно че като кажеш, че имаш проблем и все ще се намери някой който да ти напълни главата с "глупости", взаимствани от друг тип двигатели! Безаварийни километри ти пожелавам! Сменяй маслото и не и се плаши толкова
                                И аз съм на същото мнение.
                                Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                                Коментар

                                Working...
                                X