Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.4 12V- придърпва и губи мощност?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Единственото което е необходимо да се сложи към газовата уредба е симулатор на дюза и нищо повече.
    Верно ли има нужда само от симулатор на дюза? Защото аз досега не съм слагал никакъв симулатор и ми светка лампичката, но си мислех че е от ламбда сондата. И смятах да слагам симулатор на ламбда. Иначе с откачена сонда пак свети инжектора - поне при мен е така. Компа е МА1.7.2. Очудих се защото някъде във форума четох обратното, че няма нужда от симулатор на дюза, само на ламбда.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #32

      Коментар


        #33
        Така,топли новини.Смених кутията на въздушния филтър която се беше пръснала от "гърмене" като сега и монтирах клапа за защита.Но проблема не е оттам.Оказва се ЗАСЕГА,че като се откачи клемата на електромоторчето на празен ход и коригирахме тук там,колата върви перфектно.Засега карам с откачена клема,но трябва да сменя това моторче.Тъй като майстора ми обясни да си купя електромоторче за празен ход въпроса ми е- това така наречения стъпков мотор ли е?Някои нека ми каже дали двата термина означават едно и също нещо?Оказа се,че и самофорсирането на колата когато е на газ и придърпването и загуба на мощност са все от това моторче/може би/,но поне като се изолира и колата върви перфектно.Друг проблем които искам да дам като съвет е,че при движение на газ над 60км/ч и на свободна колата угасваше сама.Премахнахме маркуча към въздушния филтър и сега колата смуче газ директно от двигателя.Но майстора обясни,че като сменим стъпковия мотор и пак ще сложим маркуча.Моля ви обяснете ми стъпков мотор и електромотор за празен ход едно и също нещо ли е?

        Коментар


          #34
          piperoni написа:
          ... Моля ви обяснете ми стъпков мотор и електромотор за празен ход едно и също нещо ли е?
          Да.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #35
            stanleyhacker написа:
            Единственото което е необходимо да се сложи към газовата уредба е симулатор на дюза и нищо повече.
            Верно ли има нужда само от симулатор на дюза? Защото аз досега не съм слагал никакъв симулатор и ми светка лампичката, но си мислех че е от ламбда сондата. И смятах да слагам симулатор на ламбда. Иначе с откачена сонда пак свети инжектора - поне при мен е така. Компа е МА1.7.2. Очудих се защото някъде във форума четох обратното, че няма нужда от симулатор на дюза, само на ламбда.
            Казах който не вярва да дойде да види.А симулатора на дюза е най лесното нещо което се прави. В даже не е нужно и в кутия да се слага. Прависе с едно реле и едно мощно съпротиление. Като при теб релето вероятно го имаш щото трябва да ти изключва нещо дюзата да не църка бензин. Остава да си вземеш само едно съпротивление и да го турнеш дето требе.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #36
              Нямам реле, но като трябва ще сложа. Използвал съм Наличното реле в инсталацията на колата - управляващо дюзата, помпата и подгрева на ламбда сондата. Какво съпртивления да сложа? Колко Ома/Вата?
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #37
                qnisZ написа:Слага се успоредно на нормално включените контакати на релето с който прекъсваш дюзата. И управляващите контакти се вързват към + на газ клапана и на маса. Когато се появи напрежение на газ клапана да отвори контактите на релето и тока да минава само през резистора *това е за 100омовия*. На теб ти трябва точно той и се прави така само за моно инжекцийте.100ома 2/3вата или 47ома/5вата.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #38
                  Мерси за отговора. Само една поправка, че ако резистора е успоредно на нормално включените контакти, които подават ток на дюзата, то тока няма да минава само през резистора, а последователно презрезистора и дюзата. Така или иначе всияко трябва да е ок, тъй като тока през дюзата ще е много малък и тя няма да работи.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар


                    #39
                    piperoni написа:
                    6ma7ka7a написа:
                    Филтърчето за горивото може да е замърсено.
                    Този от когото купих колата ми каза,че е сменил филтъра и други части/ангр.ремък,ролки и впрочие/,но явно проверката е висша форма на доверието.Ще проверя филтъра,но дали може да има и други причини за това придърпване и загуба на мощност в баира за да знам какво още да проверя.Благодаря
                    Пробвай с почистване на дюзите, най-тънко е с добавка към горивото, има ги по бензиностанциите, но посля трябва да се смени горивния фълтър.
                    Brava 1.6 16V ELX

                    Коментар


                      #40
                      stanleyhacker написа:
                      Мерси за отговора. Само една поправка, че ако резистора е успоредно на нормално включените контакти, които подават ток на дюзата, то тока няма да минава само през резистора, а последователно презрезистора и дюзата. Така или иначе всияко трябва да е ок, тъй като тока през дюзата ще е много малък и тя няма да работи.
                      Точно така се прави но аз преди ти писах да погледнеш това реле да не са му калпави контактите защото точно в него са ми съмненията че ти прави проблем като минеш на бензин.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #41
                        Колеги току що смених стъпковия мотор с чисто нов/отиде фонда "и аз съм човек /.Оборотите залепнаха на 850,няма придърпване на бензин,няма форсиране на газ.Чудя се дали това е моята кола.Скъсах я да я зоря из града по баирите.Проблем никакъв.Сега се прекръствам три пъти и се моля да съм оправил проблема.Другата седмица ще мина 500км и там ще си покаже дали всичко е ок.Засега няма да дърпам дявола за опашката и да се радвам предварително.Остана само трудното палене от смесването на газта и бензина,но засега ще го преглътна.Остана и да направя музиката сватба и да и се нарадвам най после на тая кола.Убедих се,че стъпковия мотор може да прави много ядове едновременно.Така,че които има подобни проблеми нека да го проверява много хубаво тоя мотор.Успех на всички.като се върна от пътешествието ще ви информирам дали проблема е решен за да закрием темата или още ще пишем по нея. :D

                        Коментар


                          #42
                          А тоя стъпков мотор обучавали ли са го с някакъв компютър майсторите или просто го слагаш и палиш?
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #43
                            spark написа:
                            А тоя стъпков мотор обучавали ли са го с някакъв компютър майсторите или просто го слагаш и палиш?
                            В смисъл??? Сложих го и запалих.Нещо не ти схващам мисълта-сериозно ли ме питаш или се шегуваш.?

                            Коментар


                              #44
                              spark написа:
                              А тоя стъпков мотор обучавали ли са го с някакъв компютър майсторите или просто го слагаш и палиш?
                              При нашите мотори няма нужда от никакво обучение на МПХ. Даже не е необходимо да се разкача акумулатора за известно време за да се занули самообучението на ЕКУ-то. Компютъра гледа единствено колко е отворена дроселовата клапа и не го интересува точно в какво положение е МПХ - подава му импулси докато си направи определени градуси отваряне на дроселовата клапа за оборотите, които иска да направи.Правил съм следният експеримент - свалих МПХ да го почистя, самото бутало, старата грес беше напълно изсъхнала. С подаване на напрежение на контактите го движех от край до край, изчистих хубаво старата грес, съвсем тънко намазах нова и си сложих маншона обратно. Пак с подаване на напрежение на контактите го прибрах в крайно положение и си го монтирах. При първото даване на контакт застана в някакво положение колкото е решило ЕКУ-то и запалих, оборотите си бяха толкова колкото за студена кола. За нашият мотор Визата показва при напълно студена кола "Желани обороти на празен ход" 1350 об/мин и като запалиш можеш да наблюдаваш едновременно реалните обороти и тези които очаква компютъра, които трябва да направи. Например на напълно загряла кола стои желани обороти 850/875/900 и реално си ги държи от 850 до 900.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар


                                #45
                                Точно така направих и аз.Просто сменихме стъпковия мотор без дори да откачаме акумулатора .Запалих и оборотите залепнаха на 850-900.Скъсах я да я мъча из баирите на Търново -оборотите просто си залепнаха на 900 и не мръдват.Там си умряха на 900.Никакво придърпване никакво форсиране.Преди обаче да сменим стъпковия мотор майстора си поигра да понастрои и центрова оборотите и после всичко беше ок.Но пак казвам-ще я тествам на по дълго разстояние и тогава ще се хваля.Никакво обучение ,никакви чалъми.Просто смених стария с новия стъпков мотор и газ до дупка.

                                Коментар

                                Working...
                                X