Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRAVO 1.6 16V проблем с бобината на запалването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да съпротивлението е еднакво и на двете бобини/вторичните 5.5килоома/доста под нормалнотоСвещите са чисто нови/двуполюсни от каталог за фиат браво/Разменях и кабелите и се същото.Аиде колеги помагаитеееееееее.
    BRAVO 1.6 16V 103HP 97

    Коментар


      #17
      BobyK: Няма как да премери бобината в домашни условия. Мойта на 4-ти цилиндър беше отказала и въпреки това съпротивленията на двете намотки бяха както трябва.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #18
        Липсата на искра е факт независимо от измерените омове.Понякога подобно измерване не е гаранция за изправност.Веднъж така измервах резистора на палец и всичко трябваше да О.К.,но уви.На главния кабел искра имаше,а на свещите не.След смяна на палеца колата запали.При пробив в изолацията на бобината искрата може да не стига до целта си.В случая наи-вероятно се касае за бобина.

        Коментар


          #19
          Тогава защо се получава този ефект да няма искра само на 3-ти цилиндър?Реално при него бобините са 2.Една за 1-ви и 4-ти цилиндър и една за 2-ри и 3ти цилиндър,след като една и съща бобина дава искрата на два цилиндъра,при което на единият свещта работи,а на другият - не,защо проблема да е в бобината?

          Коментар


            #20
            ами това което писах да се провери явно сте го направили-няма искра на трети цилиндър->залагам на вътрешно късо на този извод към маса,което не може да се хванес омметър,защото пробива над някакво напрежение ,например 1000в.освен за смяна на бобината за друго не се сещам.ако цилиндъра не му е наред компресията искра трябва да има,а той да работи зле......ами кофти че цените не са малки,мо мисля че имаше лада с две бобини....иди при някой който разбира ,да установите проблема точно и тогава давайте пари за части.дано съм помогнал
            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
            хюндай акцент 1.5 CNG
            киа каренс +метан

            Коментар


              #21
              Колеги проблема с бобината е решен,донесоха ми друга /магнети марели/и сега сичко е ок.Благодаря на всички които си дадоха мнението.Ако има нешо друго пак ще питам,щот вече знам че някои ще ми даде компетентен отговор.Пак благодаря на всичкиколеги
              BRAVO 1.6 16V 103HP 97

              Коментар


                #22
                Бобина!!

                iv_laz написа:
                peho написа:
                Rokambol написа:
                Огледай бобината за пукнатини. Това им е болката. Ако има, трябва нова.
                Това не е съвсем така.Моята примерно имаше пукнатини,но си работеше перфектно.Дори при замерване на съпротивлениято на бобините,едното не беше в норма,но беше еднакво и за двете и нямаше проблем.
                Какво съпротивление трябва да има бубината на браво 1.6 16V. И моята има пукнатини, но нямам проблеми.
                Моята бобина -Мареа 1,6 16 е Беру-има пукнатини-дали е оригинална или е подменяна!!Модерирано.Промених текста,за да си е ясен цитата.Местя мнението ти в темата,от която са цитатите,спокойно можеше да зададеш там въпроса си,вместо да пускаш нова тема.Модераторски екип на fiat-bg.org.

                Коментар


                  #23
                  Най-вероятно ти е оригиналната бобина и при мен беше такава.

                  Коментар

                  Working...
                  X